Dziś, 1 września, Oddział Neurologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym wznawia swoją działalność. Niestety nie dotyczy to Pododdziału Udarowego, który pozostanie zamkniety do końca października.
Dlaczego Pododdział Udarowy nie został otwarty?
Z uwagi na brak możliwości zabezpieczenia udzielania ciągłości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia udarów
– informuje WSzZ.
Zawieszenie działalności Pododdziału Udarowego zostało przedłużone do 31 października.
Gdzie elblążanie mogą szukać pomocy neurologicznej?
Najbliższe placówki lecznicze są w Olsztynie, Iławie, Morągu, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Grudziądzu, Sztumie i Wejherowie
- podaje WSzZ.
W Olsztynie są to: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Uniwersytecki Szpital Kliniczny i SPZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii.
Pomocy elblążanie mogą również szukać w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie (w tym leczenie udarów) i Szpitalu Miejskim w Morągu.
Trzy placówki, w których można uzyskać pomoc w tego typu leczeniu są w Gdańsku (Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ im. Kontradmirała Profesora Wiesława Łasińskiego, Copernicus Podmiot Leczniczy).
Pomocy neurologicznej (w tym leczenie udarów) można otrzymać także w Kociewskim Centrum Zdrowia – Specjalistyczny Szpital w Starogardzie Gdańskim, Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, Szpitalu Polskim w Sztumie oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.
Dlaczego nie odwrotnie ?
W Wąchocku slbo w Pacanowie
Wstyd dla Pana Wróblewskiego, tak wiem, ze to akurat nie jego szpital, ale tez to dla niego wstyd.
Krasulski siedzi tyle lat i nic a nic nie zrobił, jeździł po pijanemu i go złapali, a pytam za co Gelert bierze miesięcznie w szpitalu 28 tysięcy pensji co miesiąc??
W Elblągu były kiedyś dwie szkoły pielęgniarstwa (w tym jedna ponadlicealna), a w1996 roku największą w pobliżu szkołę pielęgniarstwa w Sztumie przekształcono tylko na na ponadlicealną Te decyzje podyktowane zostały spadającym zainteresowaniem kształcenia w tym kierunku. Stąd też niedługo zabraknie przedstawicieli tego zawodu. Podobna sytuacja istnieje w kształceniu kadr pedagogicznych. Oczywiście, że nie ma to bezpośredniego związku z lecznictwem, ale to kolejny przykład na zmiany tak mentalne w kraju jak i dowód na możliwość całkowitego sparaliżowania tych dziedzin. A uwzględniając spadek chętnych do służby w policji i innych instytucjach bezpieczeństwa to można stwierdzić, że już teraz strach się bać. Więc ten przykład problemów w naszym szpitalu to tylko początek narastających trudności w zapewnieniu właściwego funkcjonowania państwa.
bo zamiast ulatwiac zdobycie zawodu to wymyslaja studia platne bo trzeba kroic kase !!!!! przywrocic szkoly policealne
Pani Gelert pewnie z siebie dumna, zwłaszacza dumna z 306 000 zl brutto jakie zarobiła w 2020 r.
Tak rządzi P O w tym szpitalu i województwie. Dla olsztyna wszystko a dla Elbląga wala.
Co uczynili dobrego w sprawie zapewnienia mieszkańcom Elbląga i okolic godnych i nowoczesnych warunków zapewnienia opieki zdrowotnej , tym razem w zakresie neurologii : 1) Prezydent Witold W. - nic nie zrobił; 2) radni miejscy - nic nie uczynili; 3) wojewoda ***ecki - nic nie uczynił; 4) parlamentarzyści - nic nie uczynili; 5) prokuratura, CBA itd. - nic nie uczynili. Oto kwintesencja tzw. elity. Życzmy im doświadczenia owoców własnej bezczynności i podłości.
Jedynym ratunkiem jest wymiana całego kierownictwa szpitala.