W ponad 100-tysięcznym Elblągu mieszkańcy od wielu lat nie mają dostępu do pogotowia stomatologicznego. Z nagłym bólem zęba muszą radzić sobie sami. Elblążanka poprosiła prezydenta o rozwiązanie problemu. Co usłyszał?
Przyszłam poprosić o gabinet stomatologiczny na Fundusz. Sama pracuję w gabinecie stomatologicznym, więc temat jest mi bliski. Pacjenci zgłaszają się z problemem bólowym i niestety trzeba ich gdzieś "wciskać" pomiędzy zapisanych już pacjentów. Jest duży problem z przyjęciem dzieci, które cierpią, a rodzice zdesperowani nie mają gdzie się z nimi zgłosić. Wiem, że są takie inwestycje w mieście, które służą temu, żeby nasze miasto było piękne. Myślę między innymi o renowacji pomnika (pomnik Odrodzenia - przyp. red.). Z tego, co wiem, kosztowało to ok. 0,5 mln zł. Ten temat też jest ważny dla mieszkańców. Moje pytanie jest takie, czy w szpitalu wojewódzkim, albo szpitalu miejskim da się stworzyć nieduży gabinet stomatologiczny na fundusz, aby można było tam przyjmować pacjentów bólowych
- mówiła elblążanka podczas spotkania prezydenta z mieszkańcami SM "Sielanka", które odbyło się w ubiegłym tygodniu.
Temat prezydentowi jest doskonale znany. Powracał już wielokrotnie. Narodowy Fundusz Zdrowia kilkakrotnie (również w ubiegłym roku) ogłaszał konkurs na prowadzenie tego typu usługi w Elblągu. Niestety nie udało się rozwiązać problemu.
Ogłaszane są konkursy, nie ma chętnych. To nie chodzi o pomieszczenie, ale o to, że stomatolodzy nie są zainteresowani ofertą NFZ. To nie jest kwestia, którą prezydent może rozwiązać. Muszą być kontrakty z NFZ. Również szpital może wykonywać tylko takie usługi, na jakie ma podpisane kontrakty z NFZ. To nie jest kwestia pomieszczenia, potrzebny jest stomatolog, który przystąpi do konkursu. Na dziś stomatolodzy wolą mieć prywatny gabinet niż na NFZ świadczyć tę usługę. Samorząd nie jest właściwym adresatem pytania
- mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
Temat utworzenia pogotowia stomatologicznego w Elblągu poruszany jest od lat. Na razie bez efektów. W ponad 100-tysięcznym mieście nie ma miejsca, w którym pacjenci z bólem zęba w nocy, w weekendy czy święta zostaliby przyjęci na NFZ. Zapytaliśmy Narodowy Fundusz Zdrowia, czy zamierza ponownie ogłosić konkurs na prowadzenie pogotowia. Do tematu wrócimy.
Lepiej utrzymywać 2 wiceprezydentów lub biura NFZ remontować co 2 kąta i auta kupować ze skórzaną tapicerką za ludzi podatki
Chcieliście "darmowe" to macie!
W czym jest problem. Problem jest do rozwiązania idę prywatnie biorę paragon i zanoszę do NFZ się rozliczają pomiędzy sobą.
"Samorząd nie jest właściwym adresatem tego pytania", to do kogo ?
Na ból zębów słoik ogórków kiszonych a na kamień szklanka octu.
Nie za Wróbla. Sołtys dopuścił, żeby zabrano nam z miasta dyspozytornię czy stacje krwiodawstwa. Póki co możemy się co najwyżej spodziewać obniżania poziomu statusu miasta do przysłowiowego Pcimia Warmińskiego - co by przypadkiem nie zaszkodzić Olszczynowi.
~ Do_pomorskiego I znowu kłamiesz. To nie za Wróblewskiego zabrano dyspozytornię do Olsztyna, gdzie utworzono CPR. Stacja krwiodawstwa wciąż działa i ma się dobrze, a przynajmniej krwiodawcy chwalą sobie przemiłe Panie, które tam pracują. Jakim trzeba być głąbem, żeby tak celowo kłamać?
~ noname No masz odpowiedź w artykule. To nie są zadania samorządu, żeby organizować służbę zdrowia, to są zadania NFZ.
haha. ale żenada. więcej takich artykułów na zamówienie, więcej :D
kobieto masz okazję zrobić kasę weź sprawy w swoje ręce i załóż pogotowie stomatologiczne