Środa, 22.01.2025, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Bezpłatne szkolenia na temat polityki równości płci

23.03.2010, 08:51:43 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatne szkolenia na temat polityki równości płci

PSDB Sp. z o.o. oraz Idea Zmiany działając na zlecenie Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich rozpoczyna realizację cyklu szkoleń pn. „Polityka równości płci dla instytucji rynku pracy”. Kompleksowy program 7 szkoleń, które przeprowadzone będą w Hotelu Gromada w Elblągu, ma na celu kształcenie specjalistów i specjalistki ds. równości szans i równości płci.

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz dyskryminacji jest jednym z głównych zadań Europejskiego Funduszu Społecznego. Obowiązujący od 1 kwietnia 2009 standard minimum równości płci w PO KL zobowiązuje instytucje do pełnej realizacji perspektywy równości szans kobiet i mężczyzn w planowaniu i realizacji projektów. Tym samym, wszystkie instytucje, które chcą przeciwdziałać wykluczeniu, bądź finansować swoje działania w ramach EFS, potrzebują specjalistycznej wiedzy dotyczącej równości szans i równości płci.

Głównym celem projektu szkoleniowego Centrum rozwoju Zasobów Ludzkich - „Polityka równości płci dla instytucji rynku pracy”  jest dostarczenie wiedzy na temat sposobu realizacji działań i projektów (zarówno realizowanych w ramach POKL, jak i codziennej pracy instytucji zaproszonych do udziału w szkoleniach)  z  uwzględnieniem perspektywy równości, przeciwdziałania dyskryminacji oraz wykluczeniu.

Tematy szkoleń:

Uczestnicy objęci zostaną 7-dniowym cyklem szkoleń (na cykl składa się 7 jednodniowych szkoleń organizowanych co 2-3 tygodnie), którego ukończenie gwarantuje pozyskanie kompleksowej wiedzy na temat przeciwdziałania wykluczeniu, dyskryminacji i polityki równości płci. W ramach cyklu omówione zostaną następujące tematy:

1.„Przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć i wiek” – powstawanie mechanizmu dyskryminacji, obszary i przykłady wykluczenia oraz dyskryminacji ze względu na płeć i wiek, sposoby przeciwdziałania dyskryminacji na rynku pracy.

2.„Gender mainstreaming – planowanie, realizacja i ewaluacja programów, projektów uwzględniających zasadę równości szans, minimalizowanie warunków sprzyjających wykluczeniu.

3.„Możliwości wykorzystania EFS na potrzeby równości szans” – planowanie projektów i działań przeciwdziałających dyskryminacji i promujących równość szans, planowanie projektów realizujących standard minimum równości szans w PO KL.

4.„Pieniądze mają płeć, czyli gender budgeting” – planowanie budżetów uwzględniających perspektywę płci, analiza rynku pracy pod kątem odpłatnej i nieodpłatnej pracy świadczonej na rynku pracy.

5. „Metody podnoszenia aktywności zawodowej kobiet” – przegląd i analiza sposobów aktywizacji zawodowej kobiet pod katem przestrzegania zasady równości, planowanie metod aktywizacji, które przeciwdziałają wykluczeniu i dyskryminacji.

6.„Budowanie sieci współpracy z partnerami społecznymi” – tworzenie partnerstw i sieci na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji, zasady tworzenia partnerstw. 

7. „Strategie, dobre praktyki i programy międzynarodowe z zakresu wyrównywania szans kobiet i mężczyzn” – pomysły, dobre praktyki, inspiracje z zakresu wyrównania szans kobiet, jak wykorzystać dorobek EFS oraz Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

Korzyści z ukończenia pełnego cyklu szkoleń to:


- Zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu równości szans, które zwiększą skuteczność planowanych działań
i projektów.

- Umiejętność planowania projektów, które będą realizować zasadę równości wymaganą przez fundatorów (nie tylko PO KL, ale również mechanizm norweski, FIO).

- Możliwość bezpłatnego udziału w jedynym na rynku kompleksowym cyklu szkoleń z zakresu równości płci
i równości szans.

- Zwiększenie wiedzy i świadomości na temat dyskryminacji, wykluczenia oraz sposóbów przeciwdziałania tym zjawiskom.

- Otrzymanie zaświadczenia ukończenia cyklu szkoleń, które wzmacnia wiarygodność instytucji w kontekście spełnienia pytania 6 Standardu minimum równości szans PO KL, dotyczącego równościowego zarządzania projektem.

Do kogo adresowane są szkolenia?

Szkolenia skierowane są do osób na co dzień zajmujących się działalnością doradczą i szkoleniową związaną z rynkiem pracy (walką z bezrobociem, pomocą bezrobotnym i wykluczonym, bądź zagrożonym bezrobociem i wykluczeniem, a także osobom w trudnej sytuacji, tworzeniem miejsc pracy oraz do osób pracujących na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i wszelkim formom wykluczenia społecznego. Dlatego też na szkolenia zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki instytucji rynku pracy, organizacji pracodawców i pracowników, organizacji bezrobotnych i działających na rzecz bezrobotnych, a także instytucji szkoleniowych i agencji zatrudnienia.

Założenia organizacyjne

Szkolenia odbywać się będą w 16 województwach w okresie październik 2009 – marzec 2011. W każdym mieście wojewódzkim odbędą się co najmniej dwa cykle szkoleń.

Szkolenia będą odbywać się w salach konferencyjnych na terenie miast wojewódzkich. W ramach projektu zapewniamy Państwu materiały szkoleniowe, wyżywienie w formie obiadu i dwóch przerw kawowych oraz ryczałtowy zwrot kosztów podróży (zwrot otrzymają osoby, które będą uczestniczyły w pełnym cyklu szkoleń i wypełnią stosowne oświadczenie).

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić załączony formularz zgłoszenia udziału, który zamieszczony jest w załączniku.

Zgłoszenia udziału proszę przesłać w wersji scan na adres: szkolenia@psdb.com.pl lub faxem: 22 492 71 39. Liczba miejsc jest ograniczona!

Terminy bezpłatnych szkoleń w województwie warmińsko – mazurskim - Hotel GROMADA w Elblągu, plac Słowiański:

Zjazd 1 –  26 marca 2010
Zjazd 2 –  12 kwietnia 2010
Zjazd 3 –  26 kwietnia 2010
Zjazd 4 –  10 maja 2010
Zjazd 5 –  24 maja 2010
Zjazd 6 –  7 czerwca 2010
Zjazd 7 –  21 czerwca 2010

Projekt realizowany jest w ramach projektu systemowego „Aktywizacja społeczno-ekonomiczna kobiet na poziomie lokalnym i regionalnym” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pliki dołączone do informacji:


MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.137640953064