Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozpoczęli symboliczne odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości. Na razie jednak nie w głowie im nauka, czy podręczniki. Młodzież z "Jagiellończyka" dziś, 17 stycznia, bawi się na studniówce, która w tym roku ma szczególny charakter – szkoła obchodzi jubileusz 80-lecia. Zobacz galerię zdjęć z imprezy.
Studniówka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka to jedna z największych takich imprez w Elblągu - w szkole do egzaminu dojrzałości podejdzie w tym roku ponad dwieście osób. Dziś (17 stycznia) maturzyści, wraz z partnerami i nauczycielami, świętują w kompleksie Nowa Holandia. Na sali bawi się kilkaset osób. Uwagę przykuwają piękne kreacje i eleganckie garnitury. Młodzież prezentuje się zjawiskowo. Dla większości to pierwszy taki bal w życiu.
Bal studniówkowy to dla młodzieży czas wytchnienia przed czekającą ich maturą, ale też moment symboliczny. Oni są w tej chwili na progu dorosłości, czasy szkoły średniej odchodzą pomału do albumu wspomnień, wśród których studniówka będzie jednym z tych najważniejszych. To fantastyczni młodzi ludzie, pełni marzeń i pasji. Za chwilę będą mieli szansę zmierzyć się z rzeczywistością pozaszkolną, i realizować swoje plany na przyszłość. Jestem z nich dumna. Wspaniale było obserwować, jak przez ostatnie lata rozwijali swoje skrzydła, ich entuzjazm, poszukiwanie inspiracji
- mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektorka II LO w Elblągu.
Bal studniówkowy to wyjątkowe wydarzenie, które pozostaje w pamięci uczniów szkół średnich na zawsze. To nie tylko wspaniała zabawa, ale także chwila pełna wzruszeń i podsumowanie pewnego etapu w życiu młodych ludzi. Tegoroczna studniówka "Jagiellończyka" jest wyjątkowa jeszcze z jednego powodu. W tym roku szkoła świętuje 80-lecie działalności.
Jesteśmy najstarszą szkołą średnią w mieście. Liceum powstało tuż po drugiej wojnie światowej. 4 października 1945 r. odbyła się pierwsza rada pedagogiczna. W tym roku świętujemy jubileusz 80-lecia. Tę studniówkę również z tego powodu zapamiętam na długo
- dodaje Agnieszka Jurewicz.
Wieczór rozpoczął się częścią oficjalną. Uczniowie na ręce wychowawców, nauczycieli, dyrektora oraz rodziców złożyli podziękowania za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Uroczystego otwarcia studniówki dokonała dyrektorka liceum, a znakiem do rozpoczęcia zabawy był tradycyjny polonez w wykonaniu maturzystów. Po części oficjalnej przyszedł czas na tańce i zabawę do białego rana.
A Michaś był? Jeśli Michasia nie było, to studniówka do powtórki.
Pod każdą relacją ze studniówki będziesz ten głupi koment zamieszczał