Rozpoczęła się druga edycja Budżetu Obywatelskiego. Od 29 kwietnia można składać wnioski przedsięwzięć jakie mają być zrealizowanie w 2014 roku. Każdy, kto uważa, że w okolicy jego zamieszkania jest potrzebne dodatkowe miejsce parkingowe, remont chodnika, plac zabaw dla dzieci lub masz inny ciekawy pomysł może zgłosić się do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1, lub wysłać wniosek online. Wnioski będą przyjmowane do 14 czerwca.
W najbliższym czasie do wszystkich mieszkańców zostaną wystosowane ulotki informacyjne z wnioskami, które będzie można osobiście złożyć w Urzędzie Miejskim. Jednak dużym ułatwieniem jest skorzystanie ze złożenia wniosku w wersji elektronicznej. Zaoszczędzi to wiele czasu, a potwierdzenie prawidłowo złożonego wniosku otrzymamy w odpowiedzi e-mailowej.
Wnioskodawcą może być każdy elblążanin posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Elblągu. Wnioski można pobrać ze strony internetowej miasta, wykorzystać ten, który mieszkańcy otrzymają z ulotkami lub odebrać w wersji papierowej w:
- Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Elblągu,
- Informacji Turystycznej – Stary Rynek 25,
- Referacie Obsługi Kierowców – Plac Dworcowy 4,
- Powiatowym Urzędzie Pracy – ul. Saperów 24,
- Zarządzie Budynków Komunalnych – ul. Ratuszowa 4.
Poprawnie wypełniony wniosek powinien zawierać numer okręgu wyborczego, w którym znajduje się proponowane zadanie, nazwę, miejsce i opis realizacji zadania a także dane identyfikujące wnioskodawcę.
Propozycje jakie wpłyną do Urzędu Miasta zostaną zaopiniowane pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych, spośród nich zostaną wybrane te, które są możliwe do realizacji. Następnie propozycje, zaopiniowane pozytywnie zostaną rozesłane w formie ankiet do mieszkańców, w drugiej połowie września. Będą one podzielone na okręgi wyborcze. To mieszkańcy zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2014 rok.
Elbląg jako jedno z pierwszych miast w Polsce, zdecydowało się na wprowadzenie w życie Budżetu Obywatelskiego. -W ubiegłym roku mieszkańcy złożyli 777 wniosków i oddali ponad 5.000 głosów na zaproponowane inwestycje. – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego. Ostatecznie do realizacji w 2013 roku, poprzez głosowanie mieszkańców, wybranych zostało 12 projektów – dodaje.
W Elblągu powinny powstać: budynek filharmonii dla SUPER orkiestry i miłośników muzyki,Amfiteatr,Druga kryta pływalnia,galerie W miejscu po Porto 55,Ósemka,Rapsodia nowoczesne sklepy typu Decathlon itp.Dla dzieci place zabaw-ogrodzone by psy nie srały,miasteczka rowerowe.Obiecane fontanny -Dworzec PKP -plac i remont już istniejących fontann.Ścieżki rowerowe w całym mieście -dobrze połączone .Obiecano ścieżki koło Rzeczki Dzikuska i co OBIECANKI CACANKI.Miast 130 tys a wiocha .Zacznijcie przekop mierzei bo miasto Elbląg upada.Na koniec.POGONIĆ olsztyńskie firmy bo dobijają Elbląskie firmy.
A ja chcę pomnik Grzegorza ! Z gliny