- Nie można przejść obok nich obojętnie. Wygląd m.in. pustych kiosków szpeci krajobraz naszych miejskich przestrzeni - apeluje radny KO Antoni Czyżyk. Czy w tej kwestii coś się zmieni?
Przewodniczący Rady Miasta zwrócił uwagę na infrastrukturę, która nie wpływa korzystanie na wizerunek Elbląga. - Jeszcze kilka lat temu w przestrzeni publicznej naszego miasta można było zauważyć funkcjonujące drobne punkty sprzedaży, m.in. kioski RUCHU, budki do sprzedaży różnych produktów przemysłowych i żywności - stwierdził Antoni Czyżyk.
Od dłuższego czasu możemy zaobserwować zawieszenie aktywności działalności w tego typu punktach, które niejednokrotnie stoją opuszczone. Nie można przejść obok nich obojętnie. Ich wygląd szpeci krajobraz naszych miejskich przestrzeni
- zaznaczył.
Antoni Czyżyk zwrócił się z konkretnymi pytaniami do Prezydenta Elbląga. - Czy Samorząd Miasta Elbląg posiada wykaz kiosków i budek? Czy dysponuje wiedzą na temat zawieszenia wyżej wymienionych działalności? - pytał. - Czy w przypadku braku takiej działalności podjęto działania celem doprowadzenia do ładu prawnego, a tym samym czy są plany rozpoczęcia porządkowania miejskich przestrzeni?
- Samorząd Miasta Elbląg prowadzi rejestr umów i dzierżawy gruntów miejskich pod pawilonami handlowymi, które w większości stanowią nakłady osób prywatnych. Zawieszenie działalności ujawniane jest w CEIDG lub przez wykreślenie z KRS. Jednakże w przypadku zawartej umowy dzierżawy nie ma wymogu, aby w danym obiekcie prowadzona była działalności gospodarza - informuje Michał Missan, wiceprezydent Elbląg.
Kto zajmuje się monitorowaniem tych obiektów? - Tereny miejskie, których posadowione są prywatne pawilony handlowe administrowane są przez różne komórki i jednostki organizacyjne m.in. Departament Zarządu Dróg, Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Zarząd Budynków Komunalnych, Zarząd Zieleni Miejskiej - wymieniał Michał Missan.
Właściciele obiektów zobowiązani są do utrzymywania ich w odpowiednim stanie technicznym i estetycznym. Gdy stan obiektów ulega pogorszeniu, zajmujący teren są wzywani do ich naprawy lub usunięcia, czego przykładem mogą być usunięte już kioski przy ul. Płk. Dąbka, Giermków, Saperów oraz przy skrzyżowaniu Bema i Kościuszki. Do kolejnych trzech zlokalizowanych przy Al. Grunwaldzkiej i ul. Królewieckiej zostały skierowane wezwania do ich usunięcia
- przyznał Michał Missan.
W przypadku jeśli umowa dzierżawy się zakończy właściciel kiosku bądź budki zobowiązany jest do jej usunięcia. -Jeśli teren nie zostaje zwolniony Gmina składa do sądu pozew o wydanie nieruchomości - dodał Michał Missan. - Postępowania takie toczą się na ul. Mickiewicza oraz ul. Kosynierów Gdyńskich.
Szpecą panie przewodniczący wszystkich radnych to przede wszystkim nierówne chodniki, dziury w jezdniach psie kupy na trawnikach. Mam więcej wymieniać?
To przypomina ustrojową zmianę , taki muzealne budki powinne pozostać na wieki , żeby młodzież wiedziała jak wyglądał tamten ustrój gospodarczy .
Jeden przykład z wielu braku zainteresowania sytuacją w mieście od prezydenta radnych po służby.
A te budki to pikuś .A jak tam remont Światowida to nikomu w UM nie przeszkadza.
Mam nadzieje ze kiosk z ulicy Mickiewicza zostanie szybko usuniety bo bardzo przeszkadza .Jeszcze jest drugi kiosk w ktorym sprzedawano słodkie bułki z piekarni na Poprzecznej,Jezeli nie prowadza sprzedazy powinni go usunac.
To trzeba debaty i wywodów by te budy zniknęły. Przyjeżdża dźwig i przyczepy i wywieźdz dziadostwo raz na zawsze.
Błagam, litości, poprawcie to! Oczy bolą. "al. Grunwaldzkiej; a nie "Al. Grunwaldzkiej", ciapciaki... korekta śpi? Więc tak: aleja Grunwaldzka i Aleje Grunwaldzkie. Proste? Proste. Od szkoły podstawowej....
Na ogródek, będę miał gdzue schować rowery bo skuter.
Panie Czyżyk! To nie budki bolą, tylko niedokończony remont Światowida kłuje elblążan w oczy!
Krajobraz całej Polski najbardziej szpecą reklamy MediaExpert! Widać to nawet na jednym ze zdjęć. Są wszędzie, rzygać się chce...