Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Były tancerz dyrektorem MPO. Tylko dla info.elblag.pl wywiad z Markiem Pilichowskim

16.07.2012, 14:26:07 Rozmiar tekstu: A A A
Były tancerz dyrektorem MPO. Tylko dla info.elblag.pl wywiad z Markiem Pilichowskim
fot. archiwum prywatne

Kiedy w czerwcu br. Józef Hytry, wieloletni dyrektor elbląskiego MPO, wysłał osobiste podziękowanie za dotychczasową współpracę do wszystkich firm korzystających z usług tej spółki miejskiej, zaskoczył tym wszystkich. Jak się okazało Rada Nadzorcza spółki nie przedłużyła współpracy z Józefem Hytrym na kolejną kadencje. Na jego stanowisko został rozpisany konkurs, do którego zgłosiło się dwóch kandydatów. Ostatecznie wygrał Marek Pilichowski. Specjalnie dla info.elblag.pl, nowy Dyrektor MPO udzielił wywiadu.

Ostatnio wiele się o Panu mówi. W końcu nie każdy tancerz zostaje dyrektorem MPO.

Nie każdy tancerz zostaje dyrektorem, ale wielu dyrektorów jest tancerzami. W Elblągu tańczy tak wiele osób, że trudno znaleźć w tej chwili firmę, czy nawet dział w przedsiębiorstwie, w którym nie byłoby jednego bądź kilku tancerzy. Elbląg słynie z tańca. Ja tańczyłem wiele lat temu. To, że później uczyłem tańczyć, głównie hobbystycznie, nie ma znaczenia ani wpływu na moją pracę zawodową. Gram też na gitarze, a o tym nikt nie mówi. Jeśli pomogę komuś zmienić koło, bo „złapał gumę”, to nie znaczy, że jestem mechanikiem. Byłem i jestem tancerzem, jednak nigdy nie przeszkadzało mi to w mojej pracy zawodowej. Uważam, że taniec dał mi wiele pozytywnych cech. Jak każdy sport, taniec temperuje charakter i kształci pewne wartości. Dążenie do celu, umiejętność radzenia sobie z porażkami, wytrwałość, to cechy, które wykształcił we mnie sport. Dziwi mnie jednak, że przez pryzmat tego, że byłem tancerzem ocenia się moje kwalifikacje menadżerskie. Ukończyłem studia, mam dwa fakultety, między innymi prawo. Po szkole średniej i maturze skończyłem też szkołę bankową,  mam wiele ciekawych doświadczeń zawodowych. W mojej ocenie to są ważniejsze sprawy niż taniec, jeśli mówimy o zarządzaniu przedsiębiorstwem. Gdybym otwierał szkołę tańca wtedy można byłoby przywoływać moje doświadczenie taneczne.

Ale to już nie byłoby tak ciekawe. Natomiast tancerz, a tylko tyle wie o Panu większość elblążan, na stanowisku dyrektora jednej ze spółek miejskich, to już może zdziwić. Pojawiają się złośliwe komentarze, że może to stanowisko zapewnił Panu radny Antoni Czyżyk, który był Pana trenerem. Do tego, niedawno stanowisko w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji objął Marek Kucharczyk, który nie dość, że jest radnym, jest również tancerzem.

Nie chcę komentować podobnych plotek. Oczywiście całkowicie dementuję tego rodzaju zarzuty. Wygranie konkursu postrzegam w kategorii sukcesu. Cieszę się, że potrafiłem przekonać do siebie komisję kwalifikacyjną. Być może pomogły mi w tym wartości, o których mówiłem wcześniej, a które wypracowałem również jako sportowiec i tancerz. To jedyne powiązanie z tańcem, jakie przychodzi mi do głowy. Poza tym patrząc na tempo rozwoju tańca w Elblągu oraz jego wielopokoleniowość i tradycje myślę, że nie jestem ostatnim tancerzem, który podjął pracę na takim czy innym stanowisku. Musimy pamiętać, że tancerze również się uczą, kończą studia, pracują, nie tylko tańczą, a jest nas naprawdę dużo w naszym mieście. Jestem jednym z wielu tysięcy elbląskich tancerzy, ale przede wszystkim jestem menadżerem.

Niedawno wrócił Pan z Norwegii.

Zgadza się.

Co Pan tam robił?

Miałem firmę szkoleniową, w której również uczyłem tańca.

Jak długo Pan był za granicą?

Byłem tam ponad rok. Do powrotu zmusiła mnie zwykła tęsknota za rodziną, przyjaciółmi i miastem. Przed wyjazdem do Norwegii mieszkałem i pracowałem w Warszawie. Mój wyjazd za granicę był podyktowany wyłącznie sprawami osobistymi, o których wolałbym nie mówić. Musiałem wyjechać, odpocząć i przemyśleć wiele spraw, a że nie potrafię długo siedzieć bezczynnie, musiałem się czymś zająć. Między innymi uczyłem, w najsłynniejszej chyba szkole, której właścicielem jest Tor Floysvik. Myślę, że środowisko tancerzy wie o kim mówię. Pochwalę się, że byłem nawet w norweskim programie Skal vi Danse – to jest nasz polski Taniec z Gwiazdami, niestety tylko siedząc na widowni, zaproszenie dostałem od Tor-a, który jest jednym z jurorów tego programu. Wszystko dobrze się rozwijało, ale tęsknota wzięła górę i postanowiłem wrócić do domu.

Jak to się stało, że pomyślał Pan o pracy w MPO?

Wracając tutaj myślałem o pracy w różnych branżach. W mojej ocenie, najbardziej rozwojowym kierunkiem jest teraz ochrona środowiska. MPO, ZUO i wszystko, co jest związane z ochroną środowiska, to w naszym kraju ciągle kierunek dziewiczy, który ma w tej chwili wielką możliwość rozwoju, a ja bardzo lubię nowe wyzwania.  Dyrektywy UE kładą duży naciski na konieczność dostosowania polskiego poziomu jakości gospodarki odpadami do poziomu europejskiego. Musimy to zrobić do roku 2020, a ciągle jesteśmy daleko w polu. Zmiany w ustawie o gospodarce odpadami komunalnymi, które zaczną obowiązywać w połowie przyszłego roku, wymuszają na nas pewne działania. Ja przez wiele lat pracowałem w bankowości, niestety rynek bankowy jest tak nasycony i ja sam jestem przesiąknięty bankowością, że nie bardzo widzę w tym szansę na swoją przyszłość. Zawsze uważałem, że należy robić coś, do czego ma się serce i chęci, nic na siłę. Nie ukrywam też, że chciałem zająć się czymś nowym. A najprzyjemniej jest zaczynać coś, co ma potencjał rozwoju. Uważam, że MPO ma przyszłość.

Miał Pan wcześniej styczność z ochroną środowiska?

Zawodowo nie, ale zawsze mnie to interesowało. Kiedy studiowałem prawo obowiązywał jeszcze przedmiot Prawo Rolne, którego nie ma już od wielu lat. Ten kierunek bardzo mnie fascynował. Poruszał wiele problemów, które dzisiaj będę mógł doświadczać w praktyce.

Czy był Pan pewien, że wygra  konkurs na stanowisko dyrektora MPO?

Oczywiście, że nie. Wierzę w siebie i zawsze staram się nastawić zwycięsko przed każdą tego typu rozmową, ale pewności nigdy nie mam. Niestety czasami nerwy dają znać o sobie, tym razem udało się sprawić, aby mnie bardziej zmotywowały, a nie odwrotnie. Ale to nie jest tak, że MPO było moim jedynym celem. Po prostu było jednym z konkursów, do których się przymierzałem, który mieścił się w sferze mojego zainteresowania. Cieszę się, że się udało.

To znaczy, że startował Pan lub przymierzał się do startowania w innych konkursach?

Obserwowałem cały czas, co dzieje się na rynku pracy, na BIP-ie i jeżeli cokolwiek ciekawego ukazałoby się postanowiłem, że będę startował. Oczywiście nie na wszystko, co się pojawi, ale na to, co mnie interesuje i gdzie spełniałbym warunki formalne.

Przed konkursem na dyrektora MPO startował Pan w jakimś konkursie?

Ja niedawno wróciłem i mimo, że obserwowałem kilka ogłoszeń, ten konkurs był pierwszy, i od razu trafiony strzał. Tak czasami bywa, że startujemy w 20 konkursach i nic, a czasami uda się za pierwszym razem. Cieszę się, że spodobało się to, co miałem do powiedzenia podczas rekrutacji, że moja polityka i to, co napisałem w ramach konkursu zdobyło uznanie. Z drugiej strony, z tego co mi wiadomo, nie było zbyt wielu kandydatów na to stanowisko (w sumie startowało dwóch kandydatów – przyp. red.).

W momencie, kiedy okazało się, że Józef Hytry przestanie być dyrektorem MPO pojawiły się plotki, że MPO do końca roku przestanie istnieć. Czy wie Pan coś na ten temat?

Nic mi na ten temat nie wiadomo. To tylko potwierdza fakt, że plotki są nieprzewidywalne i nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Jestem tu po to, aby wprowadzić taki system, który spowoduje, że spółka stanie na nogi i odżyje. I od tego zacząłem mimo, że w pracy jestem czwarty dzień. Nic nie wiem o tym, że MPO ma przestać istnieć. Wręcz przeciwnie - stawiam na rozwój przedsiębiorstwa.

Wyznaczył Pan sobie czas na rozruch?

Wyznaczam sobie terminy na różne działania, ale zwykle je wyprzedzam. Mam nadzieję, że i w tym przypadku będzie podobnie. Zwykle działam szybciej niż zakładam. Wyznaczyłem sobie dwa, trzy tygodnie tylko na poznanie firmy, ale już po dwóch dniach nie wytrzymałem i zacząłem działać tam, gdzie było to możliwe. Myślę, że termin, który wyznaczyłem sobie na rozruch zostanie wyprzedzony wcześniejszymi działaniami.

Może Pan zdradzić ten termin?

Wolałbym takich technicznych rzeczy nie zdradzać. To są moje osobiste narzędzia samodyscypliny.

Czy już miał Pan okazję poznać wszystkich pracowników?

Wszystkich nie. Jedynie wszystkich pracowników biurowych udało mi się poznać. Niestety poznałem  nie wszystkich pracowników fizycznych, czyli kierowców, ładowaczy itd. Pracowników warsztatu poznałem, bo są na miejscu, ale pozostałych, którzy pracują w terenie, mam nadzieję poznać w najbliższych dniach.

Ilu pracowników jest obecnie zatrudnionych w MPO?

W biurze 22 pracowników. Poza tym 60 pracowników fizycznych.

Przewidywane są zwolnienia?

Przewidywana jest restrukturyzacja. Niektóre piony, być może zostaną uszczuplone, inne powstaną lub się rozrosną. Mogą być przesunięcia. Jeżeli z ekonomiki działalności naszego przedsiębiorstwa wyniknie potrzeba ograniczenia lub zwiększenia ilości etatów, tak właśnie się stanie. Natomiast chciałbym podkreślić, że nastawiamy się na rozwój. Nawet jeżeli chwilowo wyniknie potrzeba redukcji zatrudnienia to ufam, że będzie to etap przejściowy.

W jakim kierunku MPO chce zmierzać? Na co chce Pan kłaść nacisk?

Chcemy obsługiwać klienta kompleksowo. Robić to, co potrafimy najlepiej, czyli zaczynając od wywozu odpadów stałych, nieczystości płynnych, poprzez odśnieżanie podczas zimy, mycie i zamiatanie w czasie lata. Nie każdy wie, że odbieramy odpady szkodliwe jakim jest  azbest. Wywozimy gruz, mamy też w ofercie wynajem budowlanego sprzętu ciężkiego: ładowarki, wywrotki. Myjemy i dezynfekujemy pojemniki. Wykonujemy też usługi tokarskie, ślusarskie, stolarskie, hydrauliczne. Jak widać jest tego sporo, tylko nie każdy wie, że MPO wykonuje takie usługi. A to nie koniec, ponieważ chcemy poszerzyć naszą ofertę. W rozmowie z jednym z naszych wieloletnich klientów dowiedziałem się, że zamówił kontener na gruz w konkurencyjnej firmie, bo nie wiedział, że MPO może też to zrobić. Wiele osób myśli, że tylko wywozimy śmieci, a mamy tu całą listę usług, które potrafimy wykonać dobrze i tanio. Być może rozwiniemy swoją działalność o inne usługi, których w ogóle do tej pory nie było, ale o tym nie chciałbym jeszcze mówić. W każdym razie pomysły już są. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się strona internetowa godna naszego przedsiębiorstwa i nie będzie problemów z identyfikacją usług, które wykonujemy.

Czego w takim razie mogę Panu życzyć?

Klientów i wygranych przetargów. Zgodnie z nową ustawą śmieciową, która wchodzi w życie z dniem 1 lipca przyszłego roku, odbiorcy indywidualni nie będą już podpisywać umów cywilno-prawnych z podmiotami takimi jak my, tylko z gminą. To daje duże możliwości przedsiębiorstwom wywożącym odpady. Mam nadzieję, że zdążymy się przygotować do tego czasu. To może być przełomowa chwila dla naszej firmy. Tak więc klientów i wygranych przetargów - nic więcej nam nie trzeba. Całą resztę, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu jesteśmy w stanie zbudować sobie sami.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 1 )


Komentarze do artykułu (112)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +49
  ~ nold
  Poniedziałek, 16.07

  Zapowiada się " Taniec z kubłami "

 2. 2
  +50
  ~ ram
  Poniedziałek, 16.07

  Ale jaja, to się nazywa kolesiostwo, będzie gdzie utykać żony kolegów. na razie żona prezydenta w WORD, żona dyr. WORD u prezydenta, skandal!

 3. 3
  +50
  ~ egon
  Poniedziałek, 16.07

  Fachowca wymienili na wirującego ze śmieciami ? To możliwe tylko za rządów PO ! Qwa co się dzieje z tą POLSKĄ ?

 4. 4
  +40
  ~ www1
  Poniedziałek, 16.07

  Tancerz w MOSiR , tancerz w MPO i jak tu nie mówić o kolesiostwie? Ale po przegranych wyborach przez PO na taczkach ich będą wywozić.

 5. 5
  +46
  ~ Łukasz23
  Poniedziałek, 16.07

  Nie ma to jak rzeczowa wypowiedź fachowca na temat norweskiego Tańca z Gwiazdami, w którym był "niestety tylko siedząc na widowni". Dobry wywiad - bez podpowiedzi Dziennikarki czytelnik może sobie sam wyrobić opinię o nowym Dyrektorze i o jakości konkursu.

 6. 6
  +26
  ~ nie_jestem_z_obozu_platformy
  Poniedziałek, 16.07

  również interesuję się ochroną środowiska, ale niestety nie ma takiego wykształcenia (mgr nauk społecznych). panie Dyrektorze, możemy się jakoś dogadać? brak wiedzy zastąpię pasją, brak doświadczenia z kolei nadrobię wizją. będę monitorować tę podstronę, proszę odpowiedzieć w kolejnym komentarzu czy mam szanse i jak mógłbym się skontaktować z Dyrektorem. to poważne zapytanie! Pozdrawiam

 7. 7
  +42
  ~ Marceli
  Poniedziałek, 16.07

  Ja jak wypiję też nieźle tańczę .Oczekuję na propozycje od władz miasta.Moze być nawet prezydentura.

 8. 8
  +31
  ~ zombi
  Poniedziałek, 16.07

  "ale wielu dyrektorów jest tancerzami" wymiń kolego trzech, wykluczając kumpli z nadania. Obłuda i arogancja sięgają zenitu ( chyba peowcy wiedzą co to zenit )

 9. 9
  +26
  ~ Kez
  Poniedziałek, 16.07

  Jako baletnica wystąpi Jaś Fasola.

 10. 10
  +36
  ~ szukam pracy
  Poniedziałek, 16.07

  lubię tańczyć, segreguję śmieci, interesuje się wieloma sprawami i dziedzinami jestem bezrobotnym mgr- oczekuje tylko na poważne propozycje pracy. ....ale jest pewien problem nie jestem z PO:(

 11. 11
  +45
  ~ Figo
  Poniedziałek, 16.07

  Do ram-zapomnialeś dodać,że żona prezesa EPECU-dostała prace w ZBK,że synowa radnego Julka Dziewałta wygrała kasting i pracuje w urzędzie w Ochronie Srodowiska,że eminęcja Witek Strzel.. ma 3x półetatu w spółkach miejskich,że jego siora jest główną księgową na Modrzewinie,że.....kolesiostwo PO przybrało formę katastrofy społecznej.Wstydu nie mają,w żywe oczy robią ludzi w bambuko,biorących udział w kastingach.I ten kolejny dyrektor,pojawiający się z nikąd,bez przygotowania merytorycznego.WSTYDU NIE MACIE PANOWIE WŁADSZA!!! 2014 rok nie długo i mam nadzieję,że mało Was zostanie i w Radzie i w nadzorze.Narodzie przejżyj na oczy,mówiło się lewica to, Pis tamto a co wyrabia PO w Elblągu.Wstyd.

 12. 12
  +35
  ~ Kez
  Poniedziałek, 16.07

  Fraszka - łajno do łajna, aż zbierze sie ferajna.

 13. 13
  +40
  ~ anty
  Poniedziałek, 16.07

  Strzelec ma 3 i pół etatu? Jak on to wyrabia? No jak? Powiedzcie proszę bo kasa z rynku ucieka! Proszę o propozycje. Aha i nie należę i nie zamierzam należeć do żadnej partii! I nie jestem żadnym sympatykiem żadnej partii! Aha i nie tańczę!

 14. 14
  +44
  ~ nie leming
  Poniedziałek, 16.07

  "są przecieki" niestety ale chyba to na takich wyjazdach integracyjnych zapadają decyzje o awansach ! :/

 15. 15
  +30
  ~ dymokrata
  Poniedziałek, 16.07

  ustrój mafijny we Wolsce sprawdza się najlepiej, tę formę promocji nazywają to bodajże "marketing szeptany".

 16. 16
  +46
  ~ miso
  Poniedziałek, 16.07

  Ale zdolny człowiek!!!!!Raz stanął do konkursu i wytańczył sobie stanowisko dyrektora!!!!Cudownie......Pewnie dyrektor Rudnicki nie wygrał swego konkursu, bo nie jest tancorem......

 17. 17
  +35
  ~ wiedzacy
  Poniedziałek, 16.07

  a nie dyr Rudnicki i inni dyrektorzy szkół nie wygrali bo nie znajomkami Kluge i Soi

 18. 18
  +66
  ~ eb
  Poniedziałek, 16.07

  uczciwy dyrektor, z ogromnym doświadczeniem jakim był J. Hytry został zastąpiony przez uśmiechniętego statystę z seriali, któremu nie powiodło się ani w kraju ani za granicę, o którym już miesiąc temu pisano w internecie, że zostanie dyrektorem MPO i ten facet bezczelnie mówi, że śledził BIP, stanął do konkursu i go ,,wygrał". Myślisz kolego, że tupetem i arogancją zyskasz sympatię, wymiotą was wszystkich.

 19. 19
  +28
  ~ nold
  Poniedziałek, 16.07

  Proponuję konkurs na nowe znaczenie elbląskiego MPO " Muszę Pląsać Oczyszczając"

 20. 20
  +47
  ~ jantar
  Poniedziałek, 16.07

  Piśkiewicz też czytał BIP i ,,wygrał" lub wytańczył dyrektorstwo EPEC-u, Kucharczyk ,,wygrał" stanowisko d/s marketingu w MOSIR a Pilkichowski tak samo ,,wygrał" w MPO. Nawet za komuny robiono to w bardziej elegancki sposób niż pan panie prezydencie

 21. 21
  +38
  ~ K>K
  Poniedziałek, 16.07

  Fakt jest faktem - o tym , że on zostanie dyr. wszyscy wiedzieli dookoła już parę tygodni temu....słabo się kryje to PO a w zasadzie ma po prostu mega kreta w środku....:)

 22. 22
  +46
  ~ elblążanka
  Poniedziałek, 16.07

  POwcy nawet się nie kryją ze swoją butą, nepotyzmem i tym że mają nas wszystkich elblążan głęboko w du...pie. Robią co chcą i dobrze wiedzą że nic im się nie stanie bo nie w tym mieście nikogo kto poprowadziłby mieszkańców do referendum i wywalenia ich na zbity pysk.

 23. 23
  +32
  ~ wtorek
  Poniedziałek, 16.07

  Plecki sie ma to wszystko da sie zrobic. Tancerz dyrektorem zakładu?????????????????? Szkoda gadać. ...STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ - - -koń by się uśmiał. Gratuluję znajomości

 24. 24
  +44
  ~ xyz
  Poniedziałek, 16.07

  To już jest szczyt tego co się dzieje w tej Polsce a w szczegOlności w naszym zasranym mieście. Już jak był artykuł, że Pan Hytry nie będzie dyrektorem MPO to w komentarzach ludzie pisali,że to tancerz Pilichowski obejmie stanowisko, a z nas ludzi robią durni i myślą, że zwyczajny Kowalski to ciemnogród. Akurat on startował w konkursie skoro dostał pracę jak na tacy. Brak słów. Wiadomo kogo przyjmie do pracy - swoich, a Kowalski nadal będzie pracował na śmieciowych umowach lub kolejny rok będzie listę na pośredniaku podpisywał.

 25. 25
  +21
  ~ kk
  Poniedziałek, 16.07

  jj - z "konkursu" jak wybraliście tak macie. Nowoczesność, młodość, znajomość angielskiego i te szkoły, każdy po kilka fakultetów. Dobrze, że jest nowy "dyrektor"2 bo rzygam do worka na śmieci.

 26. 26
  +29
  ~ grycjan
  Poniedziałek, 16.07

  oo widze ze byly kierownik dzialu z PUP jest dyrektorem.. zawsze mial wysokie aspiracje...

 27. 27
  +61
  ~ rozczarowany
  Poniedziałek, 16.07

  Ludzie litości. Te lolo bez żenady mówi, że raz złożył aplikację i od razu wygrał. Jest tak głupi, że nawet o tym gada wprost. Rozumiem, że powołali Piśkiewicza do epec czy Strzelca na doradcę, oni się chociaż na tym znają. A te lolo pojechało do Norwegii uczyć tańczyć. I czym się chwali? Że siedział na widowni w programie Taniec z Gwiazdami. Wykopali go z Norwegii to wrócił do Elbląga. Wielki fachowiec od tańca pożal się boże. Nawet bez żenady przyznaje, że nie zna się na tym czym ma zarządzać. Włos się na głowie jeży. Głosowałem na Nowaczyka, głosowałem na PO ale ta nominacja to już jak dla mnie dość.

 28. 28
  +39
  ~ fanfatal
  Poniedziałek, 16.07

  To jak to nazwać po prostu Dirty Dancing w pełni słowa tego znaczeniu : Dno i 35 metrów mułu rozdawnictwo posadek ,kolesiostwo Wstyd, ci goście jada na maksa ,śmierdzi ustawką na kilometr drukarze ,że hej hahahaha

 29. 29
  --52
  ~ odczepcie się
  Poniedziałek, 16.07

  coście się człowieka uczepili? zazdrościcie mu to proszę bardzo sami się zapiszcie do agencji i czekajcie na propozycje http://www.gudejko.pl/en/e/html/Pilichowski_Marek.html

 30. 30
  +41
  ~ zawiedziony
  Poniedziałek, 16.07

  Brawo, brawao, brawo ile jeszcze stanowisk obsadzicie, Strzelec ma 3 w komunalnych firmach średnio 5tyś z jednej x 3 łatwy rachunek. Tylko pozazdrościć pracowitości. Oczywiście jako doradca chyba 7 tyś gdzie on ma czas na to wszystko cholernie cieżko pracuje. Doradza gdzie jakich kolesi utawić. Wymieniacie Fachowców jakim był Dyr. Hytry na kogo na pasjonatów, którzy segregują odpady w domu i czują się przygotowani zawodowo. Z usmiechem na twarzy wyraża swoje zadowolenie jak to można w białych rękawiczkach ludzi robić w bambuko, pierwszy strzał i konkurs wygrany ?. Chociaż już jak widać szykujecie się do nastepnej kadencji, miasto jak po bombardowaniu, teraz jeszcze remont mostu chociaż kładka nie oddana, aqua park plany inestycyjne wszystko to zrobimy tylko dajcie nam nastepne 4 lata!;-)

 31. 31
  +34
  ~ nold
  Poniedziałek, 16.07

  Nowa oferta MPO: Rytmika baletowa - zajęcia przygotowawcze do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, Hip - Hop - układ taneczny przy ręcznym zamiataniu terenu przed i po imprezach masowych, Salsa - choreografia przy likwidacji śliskości jezdni i chodników przez posypywanie solą, Taniec towarzyski - zestaw ćwiczeń przydatnych przy zamiataniu placów, targowisk, a także terenów firm, zakładów pracy i obiektów handlowych itp.

 32. 32
  +36
  ~ turban
  Poniedziałek, 16.07

  kolejny szwindel grzesia i jego kolesi

 33. 33
  +10
  ~ q
  Poniedziałek, 16.07

  I dlatego mój harmonogram wywozu śmieci szlag trafił. Miało być co drugi tydzień a jest tydzień po tygodniu jak kubeł jest pusty a potem cztery tygodnie przerwy (kubeł się wysypuje). Chyba wypowiem umowę i zmienię firmę, bo MPO nie wywiązuje się z umowy.

 34. 34
  +18
  ~ szkoda słów
  Poniedziałek, 16.07

  Nieżle, 22 biurokratów na 60 robotników O POŁOWE ZA DUŻO za biurkami !!! A ulice nie oczyszczone z piachu - przy krawężnikach po zeszłej zimie .A sprzęt nowy to poszedł na olsztyn bo w Elblągu jest pusto , nawet to co było to się zmyło.

 35. 35
  +28
  ~ mopek
  Poniedziałek, 16.07

  a zmiana fachowca z ogromnym doświadczeniem na stystę i tancerza to jest profesjonalne ?

 36. 36
  +11
  ~ co sie smucicie
  Poniedziałek, 16.07

  juz niedługo miasto musi opracowac politykę gromadzenia i odbioru śmieci w gminie - a wtedy MPO jak każdy inny musi stanąć do publicznego przetargu a wtedy - pan Pilichowski będzie sobie musiał poszukac pracy - bo nigdy nie wygra przetargu ze swoimi stawkami za wywoz - takie są realia finansowe. Ta spółka niestety generuje straty. I nic tu sie nie wytańczy - chyba ze wystartuje w "Tańcu z kubłami" w TVN. Z całego serca życzę żeby MPO teraz padło - na ryj.

 37. 37
  +23
  ~ joko
  Poniedziałek, 16.07

  Drodzy mieszkańcy miasteczka Elbląg. Nie miejmy pretensji do jedynie słusznej władzy z PO . Wszak każda władza królewska od zarania dziejów miała swoich nadwornych błaznów i trefnisi. Dzisiejsi wielmożni panowie z PO w niczym nie odbiegają i choć sami robią za największych błaznów w oczach upodlonego narodu , to udają ze nic się nie dzieje. Plują narodowi w twarz i rwą kasę na lewo i na prawo. W razie draki to się ciemnocie powie że to spisek uknuty przez tych drugich. A tak naprawdę to rzygać się chce na to całą bandę . Tylko siły w umęczonym narodzie już nie ma .

 38. 38
  +25
  ~ bea
  Poniedziałek, 16.07

  hahaha! parodia po prostu! gratuluje Prezydentowi następny swój na stanowisku. Wniosek jest taki: warto startować do konkursów,mało kandydatów w tym przypadku tylko dwóch i odpowiednie wykształcenie niekonieczne, najważniejsze kryterium: hobby, najlepiej TANIEC.

 39. 39
  +23
  ~ tom
  Poniedziałek, 16.07

  polska to druga rosja putin robi co chce i rudy z platforma robia co chca to sie w glowie nie miesci kraj korupcji i kolesiostwa na wysokich stolkach dlaczego zadne sluzby sie tym nie zajma

 40. 40
  +6
  ~ anonim
  Poniedziałek, 16.07

  dobry wywiad

 41. 41
  +5
  ~ gość
  Poniedziałek, 16.07

  ~~tom~~ a niby jakie służby ! ? :D

 42. 42
  +35
  ~ Waleria
  Poniedziałek, 16.07

  A mówiłam synowi, ucz się tańczyć, to zostaniesz dyrektorem. A mu się na studia zachciało...

 43. 43
  +11
  ~ smiech
  Poniedziałek, 16.07

  lubie takich jak on co we wszystkim sa dobrzy i nie potrafia zagrzac miejsca

 44. 44
  +36
  ~ mela.~~~~~~~~~~
  Poniedziałek, 16.07

  Juz wczesniej napisali że tancerz zostanie dyrektorem na www.nowaczykwatch.pl i tam jest też kto bedzie dyrektorem szpitala i z-cą. PO jaja sobie robicie z ludzi ,już niedługo będzie wasz ostatni taniec.Dostanie wielkiego kopniaka w najbliższych wyborach, za komuny takich rzeczy nie robili ,jak wy teraz w białych rękawiczkach. Wasi fachowcy dyrektorzy do najbliższych wyborów . Kolesie przy grylu stołki rozdają.,żenada ,błazenada ,może jeszcze pare ulic rozkopcie i ostatni most w Elblagu zamknijcie. BŁAZNY,BŁAZNY........................................

 45. 45
  +17
  ~ wit
  Poniedziałek, 16.07

  chłopie miał byś tylko kurs zrywania czereśni też dostał byś tą robotę.

 46. 46
  --36
  ~ LikeAThorn
  Poniedziałek, 16.07

  Marek mimo wszystko - powodzenia.

 47. 47
  +14
  ~ a ja
  Poniedziałek, 16.07

  myślę, że to już jest chocholi taniec.... miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur, po szerokim lesie wiatr piosenkę niesie - ostał ci się jeno sznur... czy siakoś tak leciało :)

 48. 48
  +12
  ~ aha
  Poniedziałek, 16.07

  i jescyk miałeś copke z piór

 49. 49
  +26
  ~ ram-bo
  Poniedziałek, 16.07

  Ostatnio sprawdza się czy radni mogą być zatrudniani przez samorząd i czy wolno im startować w konkursach ogłaszanych przez jednostki samorządowe. Pierwsze wnioski TK są takie ze nie można. Kto odważy się pozamiatać w Elblągu?

 50. 50
  +31
  ~ Referendum
  Poniedziałek, 16.07

  Lewica gdy przychodziła w 94 do władzy,wymieniła w Urzędzie dwóch naczelników od Gbura.Platformersi bezczelnością i tupetem ustawili swoje kadry takie jak ten pan powyżej. Odczytał z ulotki reklamowej MPO zakres jego działania i to ten rewelacyjny program naprawczy. Był na widowni norweskiego Tańca , i to starcza za kwalifikacje. Przerażenie ogarnia, co czeka miasto.

 51. 51
  +21
  ~ o rany
  Poniedziałek, 16.07

  a naiwniaki jeszcze do zdjęcia pozują:) wylecicie i to z hukiem - jeszcze do wciśnięcie wiele czyichś (POwców) koleżanek, kuzynek, ciotek i pociotków- miejsca trzeba zwolnić

 52. 52
  +27
  ~ swojskie klimaty
  Poniedziałek, 16.07

  wieś tańczy i śpiewa

 53. 53
  +30
  ~ ajasadze
  Poniedziałek, 16.07

  To jest naprawdę skandal!! Co się w tym Elblągu dzieje. "Miał Pan wcześniej styczność z ochroną środowiska? Zawodowo nie, ale zawsze mnie to interesowało. Kiedy studiowałem prawo obowiązywał jeszcze przedmiot Prawo Rolne, którego nie ma już od wielu lat. Ten kierunek bardzo mnie fascynował. Poruszał wiele problemów, które dzisiaj będę mógł doświadczać w praktyce." SPECJALISTA OD 7. Prawo Rolne ha,ha....

 54. 54
  +26
  ~ archiwum x
  Poniedziałek, 16.07

  do o rany: bo to jest pamiątkowe zdjęcie,będą mogli potomnym pokazać, że kiedyś pracowali

 55. 55
  +22
  ~ U can dance?
  Poniedziałek, 16.07

  w tym UM na konkursach jest chyba You Can Dance !

 56. 56
  +36
  ~ sędzia
  Wtorek, 17.07

  znam gosia osobiscie, i uwirzcie m,i on na prawdę trafił do właściwego przedsiębiorstwa - tylko niestety nie za własciwą stronę biurka

 57. 57
  --59
  ~ JJKMNBAVSRTYCHUD
  Wtorek, 17.07

  Marku gratulacje- był konkurs trzeba było malkontenci startować - bzdury piszecie jakich mało...a info zaczyna na.... spadać jak takie tytuły wymyśla -

 58. 58
  +24
  ~ dr Roman Kidler
  Wtorek, 17.07

  Proponuję powołać do życia nowy TVN-show-event pt.: "Taniec z kubłami". Będzie się działo! Oj będzie!

 59. 59
  --70
  ~ Miś
  Wtorek, 17.07

  Marek- trzymaj się gratulacje!!! Ludzie a wy jesteście jedna wielka masakra- Polak k u r w a.....najlepiej się cieszy jak drugiemu samochód ukradną , ktoś w rodzinie umrze albo robotę straci....masakra - a już nie daj boże jak coś wygra, lepiej zarabia albo na lepszą wycieczkę pojedzie..to już bój się Pana Boga tak go wyklną , przeklną i na msze dadzą żeby mu się noga powinęła!!!! Weź się jeden z drugim do roboty i osiągnij coś w życiu - to nie będzie cię interesować , że ktoś ma lepiej niż ty PAJACU!!!!!!!!!!!!

 60. 60
  +34
  ~ do Misia fisia
  Wtorek, 17.07

  Miś ciołku, nie chodzi o to czy ktoś ma lepiej tylko w jaki sposób i z jakimi kwalifikacjami dostaje posadę w spółce miejskiej. Wszyscy wiedzą jak było więc daj na luz. Wszystkie "konkursy" w mieście są farsą odkąd preziem jest N. bo wygrywają jedynie znajomki królika z jedynie słusznej partii.

 61. 61
  +10
  ~ L>L
  Wtorek, 17.07

  A wy się wczoraj urodziliście??? Społeczeństwo nagle się się oburza , że coś jest ustawione....w tym kraju wszystko się ustawia od 100 lat!!!!! A i na świecie nie jest lepiej....jak są wybory to 40 -parę % idzie a jak się nie podoba to w internecie nagle wszyscy mordę otwierają- wybory też są anonimowe nie bójcie się- możesz iść nikt wam nic nie zrobi:) Po za tym , jeden z drugim też mogłeś wystartować , jakoś nic....nie chciałeś...bałeś się....czy nie masz po prostu kompetencji????

 62. 62
  +22
  ~ zombi
  Wtorek, 17.07

  Miś - właśnie na rzecz niudacznika, ktoś stracił pracę po 40 latach, fachowiec, przed emeryturą. I widać jak się wszyscy cieszą

 63. 63
  +3
  ~ ja
  Wtorek, 17.07

  Baranów w tym kraju nigdy nie brakowało... zwłaszcza po 1944 stado baranów uderzyło na stołki... elity leżą w Dołach Katyńskich... Jest nadzieja, że Naród się odrodzi, przykre to, że jest kryzys, ale myślę, że jak micha się opróżni do cna, to część ludzi zrozumie...

 64. 64
  +3
  ~ Sara
  Wtorek, 17.07

  ,,Ja,, nikt nie zrozumie i nic się nie zmieni, bo młodych nie dopuszcza się do władzy a te pojedyncze sztuki za wysoko nie podskoczą i po krótkim czasie wsiąkają w to doborowe towarzystwo i są tacy sami- tu by trzeba było jakiejś rewolucji chyba:):)hehe - nic się nie zmieni:)

 65. 65
  +5
  ~ obserwator
  Wtorek, 17.07

  Widać że Olszewski nie posprzątał do końca " nie dali mu"bo dzieci byłych wiadomo kto zasiadają na kurnikach?

 66. 66
  +22
  ~ rrtt
  Wtorek, 17.07

  nowemu dyrektorowi bez doświadczenia będzie potrzebny doradca - chyba wiadomo kto nim może zostać. no i chyba szybko trzeba jakiś samochód służbowy kupić, tu na szczęście nie trzeba robić przetargów co pokazało życie w innej spółce.

 67. 67
  +28
  ~ ratuszoweosly
  Wtorek, 17.07

  łubu dubu łubu dubu niech nam zyje nasz kochany prezydent łubudubu łubu dubu jantar elblag. panie marku pan sie nie boi caly um za panem stoi panie marku pan sie nie boi caly um za panem stoi

 68. 68
  +28
  ~ Do Misia
  Wtorek, 17.07

  Misiu z jakiej Ty parti-bajki jesteś, myslisz że nowemu dyr. MPO się udało wygrać konkurs bo miał co papiery? Chłopie jakie on ma doświadczenie w branży zerowe!!!, a wiesz jakie wymagania były w konkursie zerowe!!! W takich firmach jak się zmienia dyrektor po 30 latach pracy, to powinien funkcję przejąć jego zastepca człowiek który zna organizację i struktury firmy, a nie dają fircyka co podskakuje w rytm muzyki i bieże się za odnowienie wizerunku firmy? pozyskanie klienta? za kontrakty? . Ciekawy jestem tyko, jak ta jego praca teraz wyglada napewno jest kreatywna. Na pewno ma świetny kontakt z klientem, plany organizacyjne, zmiany ecetera. A tak naprawde to zielonego pojecia nie ma jak taką firmę prowadzić i jaką strategie przyjąć. Nigdy jeszcze papier nie wygrał z doświadczeniem.

 69. 69
  +14
  ~ ja
  Wtorek, 17.07

  @Sara - jest część prawdy w tym co piszesz ;) pojedyncze, odważne sztuki, jak podniosą głowę i pokażą, że myślą samodzielnie, to wylatują z pracy z "wilczym biletem" ;) wszystko w tym kraju jest do czasu - http://narodowalodz.blogspot.com/2012/07/coraz-ciezsze-zycie-w-iii-rp.html warto przeczytać, mądrze chłopak prawi :)

 70. 70
  +22
  ~ elbląząnka
  Wtorek, 17.07

  BRAWO! dla komentarza @ratuszoweosły STRZAŁ W 10!

 71. 71
  +34
  ~ zawiedziony
  Wtorek, 17.07

  Wstyd Panie Nowaczyk! Kiedyś byłem jednym z Was. Zanim Pan został kimś w PO ja piastowałem funkcje w tej partii. Znam głównych Pana doradców i współpracowników.I dlatego radzę. Zorganizuj Pan rajd rowerowy dla nich ,choćby do Kaliningradu ,bez powrotu do Elbląga do czasu następnych wyborów.Niech tam wykażą się swoimi kompetencjami i zaangażowaniem w wszechstronny rozwój Elbląga i pracą na jego rzecz. A Panu , Panie Nowaczyk ,..dobrej i długiej podróży do Chin . Nich z niej wyniknie coś dobrego dla nas Elblążan.Wstydząc się za PO wstydzę się za Pana i z Panem współrządzących naszym miastem.

 72. 72
  +26
  ~ Polka, Elblążanka
  Wtorek, 17.07

  A cała banda mafijna zaczęła rządzić i panoszyć się na maxa jak zobaczyła, że można zamordować Prezydenta (a w zasadzie dwóch) i elitę Państwa Polskiego, a "naród" (przepraszam, że z małej litery) będzie rechotał z dowcipów o "kaczce po smoleńsku"... Stwierdzili, że z takim motłochem mogą robią co chcą, bo Naród to po prostu banda debili... Przepraszam jeżeli zbyt dosadnie, ale przykro mi strasznie na to, że zawsze za późno u nas otrzeźwienie przychodzi (i nie chodzi tylko o Elbląg ale o całą Polskę).

 73. 73
  --30
  ~ Urzędnik
  Wtorek, 17.07

  Do bałwana, który pisze o żonie dyr. WORD. Pani Marzena, bo o Niej mowa, pracuje w Urzędzie Miejskim prawie 20 lat, bez żadnego kolesiostwa. Już raz była o tym mowa. Najpierw sprawdź a później pisz.

 74. 74
  +26
  ~ syfffffff
  Wtorek, 17.07

  przeciez to śmierdzi na kilometr kolesiostwem

 75. 75
  +27
  ~ tonietak
  Wtorek, 17.07

  "wszedzie pracuja tancerze"to mam rozumiec ze wszedzie poutykaliscie swoich !?

 76. 76
  +26
  ~ przekret
  Wtorek, 17.07

  ze te pan ma byc na tym stanowisku ,pisał o tym ktos kilka tygodni temu to co to za konkurs !!!! konkurs to tylko fikcja !

 77. 77
  +23
  ~ łukasz
  Wtorek, 17.07

  Ten facet nie ma zielonego pojęcia o OCHRONIE ŚRODOWISKA !!! Aplikował na pojawiające się ogłoszenia w BIP-ie. Wrócił za granicy bo mu nie wyszło. Tak Cie odbieram z tego wywiadu. Bez względu czy ten konkurs to jedna wielka fikcja kolesiowska czy wielki fart (w co nie wierze), pokaż swoją intensywną praca że zasłużyłeś na to stanowisko !

 78. 78
  +25
  ~ ksero
  Wtorek, 17.07

  ten pan pracował w Banku  i w firmie ********* która udziela pożyczek na lichwiarski procent - o żadnym innym doświadczeniu nie wspomniał w swoim CV które jest dostępne pod tym linkiem http://no.linkedin.com/pub/marek-pilichowski/3a/a31/940

 79. 79
  +28
  ~ koleżanka z roku
  Wtorek, 17.07

  No właśnie, bo ten wywiad to jak gadka - szmatka z Celebrytą, a prawo rolne nie było przedmiotem obowiązkowym a jedynie fakultatywnym - zaliczenie w indeksie. Fortunniej byłoby wspomnieć o prawie ochrony środowiska, które jednak było przedmiotem obowiązkowym !

 80. 80
  +35
  ~ Wernyhora
  Wtorek, 17.07

  myślę...że jak Jaś Fasola wróci z China Town - i siądzie do swojego komputra i przeczyta komentarze - to zapłacze jak Chrystys na Górze Oliwnej i pogoni tego tancerza - w rytm walczyka lub poleczki - precz na zieloną trawkę - bo jeśli zrobi inaczej to znaczy że sam ustawił to!!!!

 81. 81
  +24
  ~ silly billy
  Wtorek, 17.07

  Johnny Bean nie wróci - prosto z ChinaTown udał się w służbową podróż do Japanese a tam w przydrożnym barze zjadł rybę Fugu popełniając tym samym sepuku

 82. 82
  +26
  ~ Ola
  Wtorek, 17.07

  Mierny, bierny ale "wierny"... i tyle

 83. 83
  +26
  ~ as
  Wtorek, 17.07

  co za śmieszny gościu, k...wa, tancerz bierze się za zarządzanie firmą, i mówi że pół Elbląga tańczy, on wogóle nie podstaw do zarządzania kilkoma ludźmi, nie mówiąc już o takiej firmie jak MPO, kompletne zero, wyrazy współczucia dla firmy i jej pracowników

 84. 84
  +25
  ~ xyz
  Wtorek, 17.07

  Panie DYREKTORZE HYTRY wraca Pan do nas!!!!!! Ci, którzy Pana nie docenili albo już płaczą, albo płakać będą.!!!!!!! Ja płaczę najbardziej..... za Panem Dyrektorem

 85. 85
  +22
  ~ qwerty
  Wtorek, 17.07

  osoby na tym zdjęciu wyglądają jak pół........ zza krzaka!!!! sorrry, ale jest jedna cała roztańczona *** hahahahaha

 86. 86
  +24
  ~ batnaPO
  Wtorek, 17.07

  osoby z tego zdjecia beda tanczyly obertasa razem z tym prezesem

 87. 87
  +29
  ~ berty
  Wtorek, 17.07

  były Prezes z hurtowni spożywczej BATNA "przez przypadek" wylądował w Radzie Nadzorczej MPO - zgadnijcie czyim jest znajomym?

 88. 88
  +24
  ~ ajasadze
  Środa, 18.07

  To naprawdę skandal. Jest tyle ludzi po ochronie środowiska, a stanowisko obejmuje ktoś kto w zasadzie nie ma żadnego doświadczenia. Trochę bankowiec, trochę nauczyciel, trochę tancerz. Gdzie to doświadczenie zawodowe niezbędne do zarządzania jednostką zajmującą się oczyszczaniem miasta? Kto w takim razie zasiadał w komisji rekrutacyjnej? Co tu się dzieje?

 89. 89
  +21
  ~ kinomaniak
  Środa, 18.07

  fajny film wczoraj widziałem,...gang olsena na szlaku....jedwabnym :)...., a swoją drogą panie Antku króciutka u was ławeczka skoro po takie asy sięgacie

 90. 90
  +37
  ~ przepraszamzagłosnaN
  Środa, 18.07

  Mam pytanie do tego pana .CZY CZUJE SIE PAN DOBRZE MORALNIE WIEDZAC W JAKI SPOSÓB DOSTAŁ SIE PAN NA TO STANOWISKO.Kij ma dwa końce i bije z podwójną siła !

 91. 91
  --29
  ~ pozdrawiam
  Środa, 18.07

  jedna wielka parodia z tych wszystkich komentarzy, odzywają się wielcy znawcy. Oczywiście pozytywne komentarze zostaną obrzucone błotem...jakoś wcześniej nikt nie był taki madry i się za to wszystko nie zabrał. a teraz kazdy tylko bedzie wytykał to co niepotrzebne.

 92. 92
  +41
  ~ natemat
  Środa, 18.07

  ten wywiad to PR-owska wpadka nowego dyrektora i gapiostwo ekipy Nowaczyka, która pozwoliła mu się w ogóle odzywać, skoro dostał robotę po jakimś towarzysko-partyjnym układzie powinien cicho siedzieć a nie bredzić o jakieś fascynacji ochroną środowiska, etat poszedł z siewnika, PO ma dużo ludzi do wykarmienia którzy za chwilę się odpłacą datkami na nową kampanię Nowaczyka lub będą latali w deszczu z ulotkami po osiedlach, coś za coś nic za darmo

 93. 93
  +20
  ~ rozczarowana N
  Środa, 18.07

  A za co sie mieli wziąć ty tam na dole ?! Co w MPO działo sie żle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 94. 94
  +24
  ~ zeb
  Środa, 18.07

  Żenada ..............

 95. 95
  +24
  ~ tupet
  Środa, 18.07

  wytykają bo ten pan sam sobie zapracował na taką opinię, tyle rzeczy robił i to wszystko na krótko, niczego się dłużej nie potrafił utrzymać- no może jedynie tańca, pozycję dyrektora też bedzie traktowal jak kolejną przygode w życiu- nie podejdzie do tego aż tak poważnie.Zwolnią go to zwolnią, ale w papierach będzie miał, że DYrektorem był. (część komentarza została usunięta)

 96. 96
  +31
  ~ okupant
  Czwartek, 19.07

  Nowaczyk musi odejsc!!! po powrocie z chin powinien dostac kopa ..... i zostac oddelegowany do olsztyna, moze tam go beda chcieli.Podrzucmy olsztynowi s......., damy im go na rok i rozpieprzy im miasto jak taki pasozyt jak wirus zniszczy tam wszystko.

 97. 97
  +26
  ~ zombi
  Czwartek, 19.07

  Brawo "okupant" to prawda szkodliwy jak wirus

 98. 98
  +28
  ~ apostoł
  Piątek, 20.07

  kolejny żałosny karirowicz z PO. Takich jemu podobnych jest tam od cholery. Ta partia to wylegarnia takich karierowiczow

 99. 99
  --38
  ~ USA
  Piątek, 20.07

  Apostoł - Pan Pilichowski nie jest w PO!!! Jak coś piszesz to miej wiedzę....- jakoś jak Słonina przez 3 kadencje ustawiał po swojemu to wszystkim pasowało??? Aha połowa z Was w tedy robiła jeszcze w pieluchę a druga połowa nie wiedziała co to internet ( bo go nie było):) POLAK= ŻAŁOSNY , NIEDOWARTOŚCIOWANY, ZAZDROSNY człowiek, jak wy chcecie żeby w tym Waszym kraju się zmieniło. Masakra!!!

 100. 100
  +21
  ~ a
  Piątek, 20.07

  czy ci wszyscy ludzie znajomi n spotkali i poznali sie w jakims banku

 101. 101
  +30
  ~ Czyję rządy, tego sądy;)
  Sobota, 21.07

  Plan jest taki. NOWACZ..: Zakładamy, że następnej kadencji mogę nie wygrać. Wtedy ty Antek siadasz na stołek prezia, ja jestem twoim vice i dalej tańcujemy w tej formacji następne cztery lata. P.S. Czyzyk szykuje lepszy numer.

 102. 102
  +19
  ~ a.mala
  Sobota, 21.07

  http://interia360.pl/polska/artykul/nabierani-na-stanowiska-samorzadowe,55570 dot raportu NIK ws. obsadzania stanowisk w gminach i spółkach podległych "swoimi". Podsumowanie raportu: tak było od dawna i wszyscy o tym wiedzą. Sądzę że Pan Nowaczyk ma aspiracje większe niż drugą kadencję Prezydenta Miasta Elbląga. Obecna funkcja jest przejściową między .. kto wie... ;-D

 103. 103
  +31
  ~ politycy na gilotyne
  Niedziela, 22.07

  Kolesie, kolesie ,szwagry rodzinka znajomi -cała prawda w polityce,a motłoch ma na nich pracować do następnej zmiany warty i tak co wybory. Rzeczywistość, -potępiamy targowicę, a to co Elbląg , Warszawa, i inne miasta nic nowego tylko w nowym wydaniu - blisko koryta to jest mentalność wręcz religia naszych polityków .Dowalić każdemu ciekawie jakie stanowiska są jeszcze nie obsadzone przez elitę. Nas mają głęboko w powa-niu byle płacić, Elbląg rozkopany, brak przepraw przez kanał, na zatorze też jest expresowo skandal ale władza jest ok, nic do zarzucenia sobie mają. Mam pytanie czy za 1500zł miesięcznie pchali by się do koryta + odpowiedzialność za swoje decyzje, łącznie karą więzienia. ???????

 104. 104
  +21
  ~ anonim
  Poniedziałek, 30.07

  Pon dyrektor Pilichowski nie ma pojęcia o prowadzeniu firmy MPO niedługo doprowadzi do jej upadku jest tak ciemny i niedoświadczony że żal na to patrzeć. Niema pojęcia o specyfice pracy , robi rozpirduchę bez logicznego myślenia, krzywdzi ludzi pracujących tam, lepiej by było, żeby dyrektor ogromne zęby wrócił do tańca bo do tego się tylko nadaje. Dyrektorze Hytry WRACAJ !!!!!!!!!!

 105. 105
  --15
  ~ betik
  Poniedziałek, 13.08

  Ludzie drodzy, którzy piszecie te komentarze, jesteście potwierdzeniem - że Polacy potrafią tylko usiąść i narzekać! jeżeli posiadacie taką doskonałą wiedzę - dlaczego nie złożyliście ofert do konkursu? zabrakło wam odwagi czy nie wierzycie w swoją wiedzę, którą zawsze można poszerzyć i rozwijać! Czy każdy z was piszący był specjalistą od dnia podjęcia pracy w dziedzinie, którą obecnie wykonuje. Wyrokujecie o pracy człowieka, którego w ogóle nie znacie. Też go nie znam, ale szanuję ludzi ambitnych.

 106. 106
  +12
  ~ były pracownik
  Wtorek, 02.10

  ambitny do celu po trupach

 107. 107
  --16
  ~ maniek
  Poniedziałek, 08.10

  Witam ludzie czego wy się czepiacie chłopa skończył szkoły. On nie był tylko tancerzem tez pełnił inne funkcje na stanowisku dyrektora w innych firma tylko ze sektorze bankowym. to żeby być dyrektorem w prywatnym szpitalu to trzeba być lekarzem tak??

 108. 108
  --13
  ~ majka
  Niedziela, 30.12

  Jak zwykle wszyscy mają rację. Jeden swoją drugi swoją. Są za i są przeciw. Kolega, koleżanka...... Wszystko ta sama pieśń, podobno. Gdyby puścili nową wersję hymnu polskiego chyba bym wyjechała do innego kraju ewentualnie zmieniła hymn na stary. Chytry niech siedzi w domu i wnuki bawi jeśli je ma. Nie rozumiem co do dzisiaj robi zastępca dyrektora byłego P. Sołtys.Jeśli zmiany to zmiany.Zatrudniają nowych pracowników z niezłą kasą, a stary zatyrany "fizol" jak nic nie miał tak nie ma.Jak podwyżka to poza "fizolem" ewentualnie coś na otarcie łez. Tylko czy ta chusteczka otarła łzy z braku kasy. Osobiście nie żałuję,że nie znam P.Pilichowskiego.Jeśli w naszym rządzie obsadzali by np. tancerza czy historyka na ministra rolnictwa, zdrowia, budownictwa itp itd. to do czego zmierzalibyśmy?

 109. 109
  +16
  ~ referendum
  Środa, 16.01

  Pakuj gościu swoje manele twój żywot w tej firmie już krótki. Przyjdzie czas na rozliczenie.

 110. 110
  +11
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 19.03

  Tancerz tak się roztańcował że zapomniał gdzie pracuje i do czego jest powołana firma. Wystarczy pochodzić po mieście i zobaczyć obrazki wysypisk przy pojemnikach, albo leżące worki z gruzem miesiącami. Pieniądze się bierze ale usługi się nie wykonuje.. Takie obrazki w przeszłości należały do rzadkości, dzisiaj jest to norma. Wstyd MPO.

 111. 111
  +11
  ~ Czytelnik
  Wtorek, 26.03

  Ale jaja

 112. 112
  +12
  ~ Janka
  Wtorek, 14.05

  Dyrektorze MPO jak sie czujesz dyletancie ?a nie rozumiesz tego słowa , sprawdź w słowniku .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.