Niedziela, 29.09.2024, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Walcząca Concordia remisuje w Ostródzie (skrót meczu)

29.09.2024, 07:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Maciej Żynda/ Sokół Ostróda

Słoniki znów nie przegrały meczu w ForBet IV lidze. Ekipa trenera Marcina Szwedy zremisowała w Ostródzie z Sokołem 2:2 (2:2). Wszystkie gole padły w pierwszej połowie, ale piłkarze Concordii nie ustrzegli się indywidualnych błędów.

W składzie elblążan zabrakło kontuzjowanych Michała Błaszczyka i Kacpra Filipczyka, a także Aleksa Łęckiego i Szymona Drewka. Na boisku pojawili się więc Nikodem BohdanKonrad Etmański czy ponownie, jak w meczu pucharowym, Grzegorz Grochocki. Mimo wielu osłabień, przyjezdni, z dozą szczęścia, przywieźli cenny punkt.

Mecz rozpoczął się najgorzej jak mógł dla zespołu gości. Już w 1. minucie Robert Tunkiewicz znalazł się na skraju pola karnego i dośrodkował. Tomasz Śnieżawski urwał się obrońcom i głową z bliska trafił do siatki.

Concordia po tym ciosie podniosła się. W 20 minucie Hubert Fercho przejął piłkę przed polem karnym, wybitą przez obrońcę gospodarzy. Przytomnie skierował ją ponownie pod nogi Radosława Bukackiego, wykonującego przed chwilą rzut rożny. Kapitan Słoników posłał ciętą wrzutkę w szesnastkę, gdzie Ivanei Brito idealnie, w tempo, nabiegł. Celna główka i remis.

Przyjezdni poszli za ciosem. Maciej Kaczorowski wypatrzył na skrzydle Ivanei Brito. Defensor miejscowych Filip Szymański nie zauważył nadbiegającego zza pleców Brazylijczyka i ten znalazł się przed bramkarzem. Faul golkipera, a potem pewna jedenastka Radka Bukackiego.

Sokół zaczął i skończył tę połowę zdobyta bramką. Podanie ze skrzydła w pole karne Concordii, Mateusz Uzarek wychodzi do piłki, ale tak wypiąstkował ją, że ta znalazła się przy Tomaszu Śnieżawskim. Napastnik miejscowych trafił później między puste słupki.

Druga część nie zmieniła wyniku. Concordia szukała szczęścia w groźnych kontrach. Sokół miał dogodna szansę, ale nie zamienił pojedynku z Mateuszem Uzarkiem na gola. Jeszcze emocjonująca końcówka, napór gospodarzy, i momentami dużo szczęścia w polu karnym, ale Słoniki nie dały się zaskoczyć.

Sokół Ostróda – Concordia Elbląg 2:2 (2:2)

1:0 – Śnieżawski 1’, 1:1 – Brito 20’, 1:2 – Bukacki 33’ – k., 2:2 – Śnieżawski 44’

Concordia Elbląg: Uzarek – Kaczorowski, Etmański, Bukacki, Niburski, B. Błaszczyk (57’ Cenkner), Kodz, Bohdan, Fercho, Grochocki (60’ Lipowski), Brito