Ponad 1200 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu rozpoczęło dziś, 30 września, nowy rok akademicki. Po rocznej przerwie na razie wracają do kształcenia stacjonarnego. - Nie wiemy, jak rozwinie się pandemia, jednakże jesteśmy przygotowani do przejścia w tryb hybrydowego nauczania. Zwracając uwagę na zasady sanitarne oraz korzystanie ze szczepień mamy nadzieję, że unikniemy większych zawirowań w procesie dydaktycznym - mówi dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor uczelni.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyła się dziś, 30 września.
Szanowni studenci. Dajemy wam możliwość zdobycia dobrego zawodu, a przede wszystkim nabycia kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. Tylko od was zależy czy i w jakim stopniu skorzystacie z tej oferty. Nie zrażajcie się trudnościami, na to, że można je pokonać wskazuje liczba naszych absolwentów
- rektor Niedojadło, zwrócił się do studentów, uroczyście ogłaszając rozpoczęcie nowego roku akademickiego.
Ze względów sanitarnych uroczystość miała charakter zamknięty. Oprócz władz uczelni, wykładowców i części studentów udział w niej wzięli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz zaprzyjaźnionych uczelni.
Chcę gorąco i serdecznie podziękować uczelni za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej, który ma znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Kształcenie kadr i wejście w proces przedsiębiorczy, twórczy jest bardzo ważne dla Warmii i Mazur teraz i na przyszłość. PWSZ w Elblągu doskonale sobie z tym radzi. To ważne, bo Warmia i Mazury są w kręgu zainteresowań inwestorów, rodzimych i zewnętrznych, w tych kontaktach zawsze jest pytanie o kadry. Nikt nie wyłoży tutaj większych pieniędzy na inwestycję jeśli nie będzie miał możliwości zabezpieczenia swoich firm w kadrę. Dziękuję uczelni również za sprawność beneficjencką. Pamiętamy, jak rok po roku udawało się jej podpisywać dobre projekty, które są już zrealizowane. Ten, który zostanie sfinalizowany w 2023, jest istotą kształcenia w tej uczelni
- podkreślał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Po wystąpieniu rektora PWSZ dr inż. Jarosława Niedojadło i zaproszonych gości. Odbyła się immatrykulacja studentów i wspólne odśpiewanie "Gaudeamus igitur". Podczas uroczystości wręczono również Medale Komisji Edukacji Narodowej i nagrody rektora. Wykład inauguracyjny pt. „Wszelkie prawo winno być stanowione ze względu na człowieka” wygłosiła dr Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji.
Również dziś, 30 września, uczelnia podpisała umowę o współpracy z Rządowym Centrum Legislacji.
Celem porozumienia jest współpraca partnerska w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowej i badawczej, a także realizacji wspólnych projektów z zakresu tematyki techniki prawodawczej i praktyki legislacyjnej. Wśród wspólnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych, znajdzie się możliwość odbywania stażów lub praktyk w RCL przez studentów PWSZ w Elblągu oraz organizowanie szkoleń dla pracowników uczelni, w szczególności z techniki prawodawczej i praktyki legislacyjnej
- informują władze uczelni.
Elbląska PWSZ funkcjonuje od ponad 20 lat, w tym czasie wykształciła ponad 10 tys. absolwentów. Jej oferta i baza dydaktyczna nieustannie się wzbogacają. Teraz przed uczelnią stoi kolejne wyzwanie. W ciągu najbliższych lat siedziba szkoły przy al. Grunwaldzkiej ma zostać przebudowana. Nad istniejącym budynkiem powstanie dodatkowa kondygnacja, w której znajdą się m.in. laboratorium dronów i pracownia modelowania 3D. Inwestycja ma kosztować ponad 19 mln zł i zakończyć się we wrześniu 2023 roku.
... laboratorium dronów i pracownia modelowania 3D. Inwestycja ma kosztować ponad 19 mln zł i zakończyć się we wrześniu 2023 roku. Powielenie infrastruktury, która znajduje się w EPT. Taka uwaga... Lepiej wydać kasę i niech stoi zamiast się dogadać!!!!
Rektor w masce, a Wróblewski nie.
@~ oto ~ bo rektor jest doktorem inżynierem, a prezydent mgr inż ...
~kiki - chyba inżynier, bo nigdzie nie ma info o jego pochodzeniu, wykształceniu. Nasz rodak.
Chyba tylko inż. Na mgr trzeba chyba byłoby pouczyć się