W Internecie ruszyła nowa akcja pod hasłem „Komentuj, nie obrażaj”. Projekt wspierany przez przedstawicieli największych polskich mediów ma na celu podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci. Ma w tym pomóc "Kodeks Kulturalnego Komentowania".
W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono badania diagnozujące poziom wypowiedzi w polskiej sieci. Z wyników przedstawionych na stronie internetowej dedykowanej akcji (
www.komentujnieobrazaj.pl), wynika, że komentarze przyjęte ogólnie za obraźliwe stanowią około 1 procenta wszystkich komentarzy. Ich ilość jest zatem znikoma, a jednak w negatywny sposób rzutują na wizerunku mediów internetowych. Dlatego warto zwrócić uwagę na kulturę wypowiedzi w sieci i zachęcać jej użytkowników do reagowania na wulgarne, obraźliwe i napastliwe komentarze.
Promowaniu kulturalnego zachowywania się w wirtualnym świecie ma służyć „Kodeks Kulturalnego Komentowania”, który podporządkowany jest trzem zasadom: komentuj – reaguj – bądź sobą.
"1. Komentuj. Bądź aktywny na forach dyskusyjnych. Staraj się wspierać swoje zdanie argumentami, zrozumiałymi dla innych użytkowników forum.
2. Reaguj. Jeśli widzisz komentarze mające na celu wyłącznie obrażenie lub pomawianie zgłoś je administratorowi forum.
3. Bądź sobą. Nie bój sie wypowiadać w kontrowersyjnych tematach. Dopóki robisz to kulturalnie masz prawo mieć swoją odmienną opinię."
(Kodeks Kulturalnego Komentowania)
Te zasady od początku swojego istnienia stara się promować również Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl. Komentarze Czytelników są zawsze istotnym dopełnieniem naszych artykułów. Wielość poglądów, jakie prezentują była zawsze ich największą zaletą. Aby dbać o wysoki poziom dyskusji na łamach serwisu, został wprowadzony regulamin zabraniający między innymi umieszczania komentarzy wulgarnych i obraźliwych, naruszających dobra osobiste lub zawierających treści zabronione przez prawo. Opinie wyrażane w sposób niekulturalny są usuwane przez redakcję, co nie zawsze spotyka się z akceptacją ze strony Czytelników.
Cieszy jednak fakt, że w wielu przypadkach to Państwo sami sygnalizują potrzebę interwencji z naszej strony. Nasza aktywność w rzeczywistości wirtualnej pozostaje przecież w ścisłym związku z zachowaniami w realnym świecie. To, jak komentujemy i jak reagujemy na komentarze innych, wynika z tego, jacy jesteśmy na co dzień w kontaktach z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami.
Każdy członek internetowej społeczności może przyłączyć się do akcji, zmieniając swojego awatara na specjalne przygotowane logo (do pobrania
tu).
Drodzy Czytelnicy info.elblag.pl – komentujcie, nie obrażajcie.
Z danych wynika, że są całe obszary opieki medycznej, którymi szpitale prywatne w ogóle się nie interesują, bo nie przynoszą zysku. Są to: choroby wewnętrzne, pneumunologia, neurologia, chirurgia ogólna czy pediatria. Równie niechciana jest medycyna ratunkowa - żaden z prywatnych podmiotów w Pomorskiem nie podpisał kontraktu na szpitalny oddział ratunkowy. Jednostki niepubliczne unikają pacjentów, których hospitalizacja byłaby dłuższa, a pacjenci w sytuacjach zagrożonych powikłaniami są odsyłani do szpitali publicznych.
czy s..synów można obrazić??? NIE, oni są imregnowani Czym różni się niepełnosprawne dziecko od niepełnosprawnego posła? http://www.hotmoney.pl/artykul/czym-rozni-sie-niepelnosprawne-dziecko-od-niepelnosprawnego-posla-25774
w ***u mam ta akcje
Dobra akcja! szkoda, że tak późno się pojawiła, choć jak mówią "lepiej późno niż wcale". taki kodeks powinien być obowiązkową lekturą komentujących internautów..
Tak najlepiej dla władz było by nikt i nic nie kometowal ,morda w kubeł i udajemy że jest cacy,,,,ludziom poprostu nerwy puszczają z niemocy !!!!!!!!!
Poseł zabezpieczył paszporty http://www.sfora.pl/Niewolnicy-uciekli-z-polskiej-firmy-Skandal-w-Bydgoszczy-a44136
Szkoda tylko że administratorzy największych serwisów internetowych nie reagują na zgłoszenia od użytkowników. Na youtube można komuś grozić śmiercią albo np. szydzić z symboli narodowych lub z Jana Pawła II i administracja Youtube wcale nie reaguje nawet gdy się wyśle kilkadziesiąt zgłoszeń.
Jeżeli osoba publiczna coś obiecała ,a potem tego nie zrobiła to nazywanie takiej osoby kłamcą,oszustem itp. nie jest obrażaniem a stwierdzeniem faktu !!!!!!!!!!!
nazywanie kur.... złodziejstwa, hipokryzji chamstwa po imieniu narusza wrażliwość ludzi sympatycznych inaczej
nie obrażam - pierwszy wpis 100 % racji, ale nikt tego nie słucha. Problem w tym, że dopiero po jakiejś "akcji" ze szkodą dla chorych zaczyna się dochodzenie dlaczego. Wszystko stoi na głowie. Nikt nie chce płacić normalnych składek do NFZ a wymaganie mają właśnie ci niepłacący.