Wczoraj w Ratuszu Staromiejskim odbyło się czwarte z cyklu spotkań z mieszkańcami, w trakcie których poruszane są tematy z najważniejszych obszarów życia naszego miasta. Tym razem temat dotyczył popularyzacji elbląskiego sportu.
Z dokumentu przedstawionego mieszkańcom dowiedzieliśmy się m. in. tego, że miasto podjęło działania na rzecz popularyzacji sportu, poprzez wdrażanie Programu rozwoju sportu w Elblągu na lata 2007-2013, uchwalonego 19 kwietnia 2007 r. przez Radę Miejską w Elblągu. W programie tym za cele priorytetowe zostały uznane: rozwój sportu dzieci i młodzieży, rozwój sportu kwalifikowanego, rozwój sportu dla wszystkich (masowego), rozwój sportu osób niepełnosprawnych. W trakcie debaty przedstawiono również stan obiektów sportowych w Elblągu, zakres działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dba m.in. o rozwój sportu masowego poprzez organizację imprez sportowych promujących miasto. Przedstawiono także pokrótce działalność Centrum Sportowo-Biznesowego, jako profesjonalnej hali sportowo-widowiskowej z pełnym zapleczem socjalnym.
Czwartkowe spotkanie skupiło kilku mieszkańców Elbląga i w przeważającej części przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i reprezentantów jednostek miejskiej administracji samorządowej realizujących zadania z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki. Wybrane propozycje uczestników dyskusji to:
- ciągłe opracowywanie nowych programów sportowych w porozumieniu z trenerami i szkoleniowcami sportowymi,
- zwiększenie liczby godzin zajęć wychowania fizycznego w szkołach,
- popularyzacja sportów wyczynowych,
- rozwój sportu osób niepełnosprawnych,
- dofinansowywanie uzdolnionych sportowo dzieci z rodzin najbiedniejszych, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na finansowanie pasji swoich dzieci,
- próba skatalogowania możliwości finansowego wsparcia dzieci sportowo uzdolnionych,
- promocja imprez sportowych, od tych najmniejszych, do najbardziej znaczących,
- ciągłe i długotrwałe inwestowanie w trenerów i szkoleniowców, tworzenie systemu szkoleniowego tak, aby zachęcać do działań młodych trenerów wszystkich sekcji sportowych, aby swoim profesjonalizmem kładli fundamenty pod przyszłe, międzynarodowe kadry sportowe.
Zachęcamy do zapoznania się z Analizą społeczno-gospodarczą Elbląga dostępną na stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu i udziału w kolejnych konwentach i dyskusjach. Następne spotkanie odbędzie się dziś, 27 kwietnia o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim. Tematem debaty będzie Mieszkalnictwo.
o panie. ale ludzi. poznaje mojego bylego pana od wf-u z dawnej sp3 ;)
Pięknie info pokazało zainteresowanie!!!!!
Frekwencja na spotkaniu pokazuje jałowość negatywnych komentarzy pojawiających się masowo pod każdym artykułem na każdym elbląskim portalu. Krytyka ma sens tylko wtedy, gdy jest konstruktywna, więc tak naprawdę dalsze poczynania władz w kwestii sportu z czystym sumieniem może krytykować tylko kilkanaście osób;-)
w pierwszym rzędzie siedziało podobno 150 osób. Tu pokazano tyły (zaplecze)....tak słyszałam:):)
przestancie o gadac o rozwinieciu elblaga kiedys chociaz jakies kacerty byly a za rzadow nowaczyka to nawet pies z kulawa noga nie zaspiewa elblag sie cofa a nie rozwija
"Pokrótce przedstawiono działalność CSB jako profesjonalną hala sportowa" to cała prawda. O CSB można mówić tylko pokrótce bo tam się nic nie dzieje. Przejadane są jedynie pieniądze - nasze pieniądze. Proponuję rozwiązać CSB i od nowa przygotować plan działania. Bo tam nie ma ani biznesu ani życia sportowego. Wystarczy wejść na ich stronę i dowiedzieć się no właśnie co!? Pan Prezydent szuka oszczędności a w CSB leżą sobie a raczej są przejadane roczne 1,5 mln zł. Czas na zmiany najwyższy czas! A środki przeznaczyć na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.
Będą sukcesy, będa obiekty, kiedy miasto wycofa się ze sponsoringu. Zaangażowanie młodych ludzi, Ich Rodziców, prywatnych klubów daje widoki na sukces, a nie dotowanie z podatków ( czyli także moich i Twoich pieniędzy) imprez czy całych dyscyplin. Przykład Euro 2012 ( za które będa płacić nasze dzieci), które jest finansowane przez tzw rząd a śmietanę spije z tego piłkarska mafia uefa obrazuje sens takich inwestycji. Jedyne, co powinno robić miasto to ewentualnie zachęcać do rozpoczyniania działalności przez kluby i sekcje oraz nie włazić z butami do działających organizacji sportowych. Każdy sportowiec i trener będzie wiedział ile wkłada i ile na tym zarobi. A widzowie będa mieli wreszcie z tego przyjemność.
Rządzący zacznijcie budować obiekty dla tych dziedzin sportu w których od lat są sukcesy.Przykład :łyżwiarstwo szybkie,pływanie,lekkoatletyka itd.A z debatowania nic nie zbudujecie.
OTWOZCIE FABRYKI ZAKLADY PRACY I DAJCIE LUDZIOM PRACE A ELBLAG SAM SIE ROZWINIE GADACIE O BZDURACH KTORE NIC NIE WNOSZA
jesli chodzi o te hale przy grunwaldzkiej to nie osmieszajcie sie i nie pisz dziennikarzyku bzdur ktore mowia ci te oszusci z po.ta hala nie jest w pelni profesjonalna,nie spelnia podstawowych wymogow by organizowac na niej profesjonalne imprezy,tylko imprezy dla osob niepelnosprawnych mozna organizowac.to nie hala tylko sala sportowa-a to robi roznice.