W ogólnopolskim konkursie „Edukacja finansowa dla społeczności lokalnej”, spośród 28 zgłoszeń, kapituła konkursu wybrała sześć organizacji pozarządowych, które poprowadzą warsztaty edukacji finansowej Akademii Rodzinnych Finansów. Laureaci otrzymają granty w wysokości 5000 złotych.
Regulamin konkursu przewiduje pięciu zwycięzców, jednak ze względu na bardzo wysoki poziom prezentowany przez organizacje zaproszone do drugiego etapu, kapituła konkursu wybrała sześciu laureatów. W drugim etapie konkursu można było uzyskać maksymalnie 70 pkt.
„Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, zarówno profesjonalnym podejściem, jak i doświadczeniem organizacji pozarządowych, które zgłaszają się do konkursu. Poziom zgłoszeń jest wysoki i bardzo wyrównany. Dlatego także w tym roku kapituła zadecydowała o zwiększeniu liczby organizacji, z którymi będziemy współpracować” – powiedziała Agnieszka Krajnik, koordynator Akademii Rodzinnych Finansów.
W konkursie "Edukacja finansowa dla społeczności lokalnych" zwyciężyły:
1. Fundacja na Rzecz Rozwoju Miasta Knurowa – 67 pkt.
2. Fundacja Koliber – 64 pkt.
3. Opinogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych – 61 pkt.
4. Liga Kobiet Polskich, Oddział Terenowy w Elblągu – 59 pkt.
5. Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, Oddział Terenowy w Lesznie – 59 pkt.
6. Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem – 58 pkt.
Wśród zwycięzców znalazła się Liga Kobiet Polskich, Oddział Terenowy w Elblągu, która zdobyła 59 na 70 pkt. W dniach od 1 kwietnia do dnia 15 lipca 2012 przeprowadzi ona min. 5 bezpłatnych warsztatów z zarządzania budżetem domowym dla mieszkańców Elbląga i okolic.
Akademia Rodzinnych Finansów jest programem edukacyjnym prowadzonym przez Providenta od 2007 roku. Jego głównym celem jest szerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności potrzebnych do efektywnego zarządzania domowym budżetem. Eksperci Akademii podczas praktycznych warsztatów pokazują, że można i warto odpowiedzialnie zarządzać domowymi finansami. Do tej pory w ramach Akademii na 82 warsztatach, zorganizowanych na terenie całej Polski, przeszkolono ponad 3000 osób.
Interaktywne warsztaty są podzielone na cztery moduły. W pierwszym eksperci pokazują, jak najefektywniej zaplanować domowy budżet, a w kolejnych - jak oszczędzać, nie rezygnując z dotychczasowego poziomu życia, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz w jaki sposób wychowywać finansowo dzieci.
Nawiązanie współpracy z organizacjami pozarządowymi daje możliwość dotarcia z wiedzą o zarządzaniu domowym budżetem do większej liczby zainteresowanych. Także do tych osób, które często mają ograniczony dostęp do nowoczesnych narzędzi i wiedzy jak gospodarować domowymi finansami.
Informacja nadesłana - Wiktor Sułkowski