Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Olimpia pokonuje Siarkę i zmniejsza dystans do czołówki

29.04.2017, 20:23:58 Rozmiar tekstu: A A A

W meczu sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn, Olimpia Elbląg pokonała u siebie Siarkę Tarnobrzeg 3:0. Elblążanie objęli prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy po bramce Jakuba Bojasa z rzutu karnego. W drugiej odsłonie olimpijczycy rozstrzygnęli losy meczu w ciągu niecałych dwóch minut, gdy na listę strzelców wpisali się Anton Kolosow i Rafał Lisiecki.

Pierwsza połowa pojedynku przy Agrykola była wyrównana. Jednak to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 1:0. Po indywidualnym błędzie Czyżeckiego, który sfaulował w polu karnym Jakuba Bojasa sędzia odgwizdał jedenastkę, którą na bramkę zamienił sam poszkodowany. W drugiej połowie Olimpia zagrała zdecydowanie lepiej od rywala, czego odzwierciedleniem były dwie kolejne bramki. Najpierw w 65 minucie rezultat podwyższył Anton Kolosow, a minutę później po indywidualnej akcji wynik meczu ustalił Rafał Lisiecki.

Olimpia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bojas (45'), 2:0 Kołosow (65'), 3:0 Lisiecki (66')