Sobota, 20.01.2018, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Ostatnie artykuły

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Posłanka Gelert: "Z Platformy nigdzie się nie wybieram, karze się podporządkuję"

12.01.2018, 16:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
Posłanka Gelert: "Z Platformy nigdzie się nie wybieram, karze się podporządkuję"
Fot. Ryszard Biel

Platforma Obywatelska ukarze posłów, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne. W tym gronie jest też Elżbieta Gelert. - Nie wzięłam udziału w głosowaniu, bo jestem za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego. Nigdzie się jednak z PO nie wybieram. Jeżeli będą kary, podporządkuję się temu - wyjaśnia posłanka.

Opozycja, głosowaniem nad obywatelskim projektem komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", zakładającym znaczną liberalizację przepisów obowiązujących w sprawie aborcji, strzeliła sobie w stopę. Projekt, w środę (10 stycznia) sejm wyrzucił do kosza, a w środowiskach prokobiecych zawrzało. Aby trafił do komisji, zabrakło dziewięciu głosów i to głosów opozycji.

Za odrzuceniem projektu "Kobiet", mimo partyjnej dyscypliny, zagłosowało troje posłów PO. 29 osób z Platformy - w tym gronie jest również posłanka elbląskiego okręgu wyborczego - Elżbieta Gelert i 10 z Nowoczesnej nie wzięło udziału w głosowaniu, mimo obecności w sejmie. Jakby tego było mało przeciwni odrzuceniu projektu "Ratujmy kobiety" było 58 posłów klubu PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele. Trudno sądzić, że to oznacza realną szansę na liberalizację prawa aborcyjnego w Polsce, ale partia rządząca może teraz przekonywać, że chciała się pochylić nad obywatelskim projektem.

Dzień, po głosowaniu, śmiało można nazwać czarnym czwartkiem dla opozycji. W efekcie klub Nowoczesnej ukarał naganą i karą finansową w wysokości 1000 zł posłów, którzy nie brali udziału w głosowaniu nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne. Klub Palamentarny PO podjął decyzję o wykluczeniu z klubu trójki posłów: Marka Biernackiego, Joanny Fabisiak i Jacka Tomczaka, za złamanie dyscypliny w głosowaniu. Jednocześnie zapewnił, że posłowie nieuczestniczący w obu środowych głosowaniach zostaną dotkliwie ukarani.

- Zdecydowana większość posłów PO głosowała za skierowaniem obywatelskiego projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie #RatujmyKobiety do dalszego procedowania w komisji. Projekt zawiera zapisy dotyczące edukacji seksualnej, dostępności do antykoncepcji, dotyka spraw związanych z klauzulą sumienia, którym należy się poważna dyskusja. Platforma Obywatelska stoi po stronie kobiet - czytamy w oficjalnym komunikacie PO.

O to, dlaczego nie uczestniczyła w głosowaniu i czy podda się karze, zapytaliśmy posłankę Elżbietę Gelert.

Nie wzięłam udziału w głosowaniu zarówno za zaostrzeniem, jak i też za liberalizacją prawa aborcyjnego, ze względu na obronę kompromisu aborcyjnego. Jeżeli PO zadecydowałaby, że obydwa projekty idą do dalszych prac, to wtedy uważałabym, że podstawą takiej decyzji jest to, że każdy projekt obywatelski powinien znaleźć się w procedowaniu i wzięłabym udział w głosowaniu. Natomiast decyzja była inna. Dlatego zdecydowała się nie brać w nim udziału. Jestem za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego. Nie uważam, żeby w obecnej kadencji Sejmu, gdy PiS ma większość, jakiekolwiek zmiany poza radykalizacją prawa, mogły wejść w życie. Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin poparli przekazania projektu liberalizującego prawo aborcyjne do prac w komisji, żeby wywołać polityczną awanturę, bo chyba nikt nie ma złudzeń, że są jego przeciwnikami. Jak widać po wielu emocjonalnych komentarzach, osiągnęli swój cel. Tym bardziej uważam, że najbezpieczniej dla nienaruszania kompromisu aborcyjnego będzie temat wszelkich zmian trzymać z dala od sejmowych maszynek do głosowania

- przekonuje Elżbieta Gelert - szczegółowo o powodach nieuczestniczenia w głosowaniu posłanka pisze również na swoim profilu na Facebooku.

Posłanka zapewnia, że nigdzie nie wybiera się z PO i jeśli zostanie ukarana przez klub, to podporządkuje się tej decyzji. Dodaje również, że nie sądzi, aby cała sytuacja, choć odbiła się szerokim echem, miała bardzo poważne konsekwencje dla Platformy. Samej polityczne może być jednak trudno odbudować zaufanie części elblążanek. Uczestniczki Czarnych Protestów organizowanych w 2016 i 2017 również w Elblągu, wytykają jej obłudę i przypominają, że wspólnie z nimi brała udział w manifestacji.

Rzeczywiście uczestniczyłam w Czarnym Proteście przeciw planom radykalizacji prawa aborcyjnego według pomysłu Ordo Iuris i za utrzymaniem kompromisu aborcji. Dalej jestem za utrzymaniem tego kompromisu. Natomiast jeśli wczytać się w projekt "Ratujmy Kobiety", to tak - jak najbardziej jestem za tym, aby uświadamiać kobiety, żeby wprowadzić te prawdziwe lekcje, na których mówiłoby się o wychowaniu seksualnym, ale ta ustawa posuwa się jednak dużo dalej

- dodaje posłanka Gelert.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  a kogo to obchodzi?

 2. 2
  +34
  ~ Masakra
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Żenada i nic wiecej Bajzel w szpitalu w sejmie i....

 3. 3
  +25
  ~ ooo
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  W miesiącu lutym przewodniczący partii PO. G . Schetyna ma ogłosić rozwiązanie struktur partii , powód partia chora wymaga poważnego leczenie w zamkniętych ośrodku .

 4. 4
  +24
  ~ Kiki i Piki
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Co to dla niej 1000 zł na waciki tyle wydaje miesiacznie.Bo na podpaski juz niestety dawno za pózno.

 5. 5
  +46
  ~ 112
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Pani poseł . Nie pan decyduje co chce , tylko wyborcy wybrali panią do ich reprezentowania. Jeżeli robi coś w brew ich woli to dowiedzenia traci Pani mandat . Zrzeka się mandatu i tyle -pa. O ile ma się honor.

 6. 6
  +36
  ~ Opus
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Do diabła z tą POslanka. To ten sam kaliber nieroba jak ten motorówka.

 7. 7
  +31
  ~ Mottylek
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Pani posel prosze sie nie kompromitowac, ani pani ani pani kandydat, zenada, zajmijcie sie leczeniem, a nie polityką bo nie wychodzi wam ani jedno ani drugie

 8. 8
  +37
  ~ Mazgaj
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Ta wypowiedz pokazuje tylko bezczelnosc i olewactwo elblaskiego skrzydla PO , ale patrzac na. Pani zaplecze nie ma co sie dziwic, zalosne

 9. 9
  +38
  ~ Do "Baby w laczkach"
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Chyba już nikt normalny w Elblągu Gelertowej nie ufa?! To ostatnia kadencja, teraz bedzie wkrótce szlabanową na swoim parkingu przy szpitalu. Co zrobiła dla Elbląga ? NIC!!!

 10. 10
  +25
  ~ Natychmiast
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Konieczna zmiana na tym stolku dyrektorskim. Elbląg zyska i szpital iskonczmy znakami co to nie zrobiła i co zrobi. Stołek Tennessee jest dozywotni.

 11. 11
  +19
  ~ Kali
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Cale szczęście ze jurys motorowka razem z poslanka wystawili nowego kandydata na prezia, przynajmniej Wroblewski nie musi wstydzic sie za swoje zaplecze peowskie, czyli nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszlo

 12. 12
  +26
  ~ Prawdzik
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Ale babcia zawsze moze liczyc na wnuczkow z odpadu epecowskiego, dobry sklad

 13. 13
  +28
  ~ Gwiżdż Janina
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Wstyd Pani Elżbieto, ale cóż taka gmina.

 14. 14
  +22
  ~ Info
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Październik 2016 czarny protest cyt. Popieram protestujących jako posłanka i Elżbieta Gelert,

 15. 15
  +29
  ~ Wróżka Esmeralda
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Pomijając tu osobę pani poseł, to tłumaczenia posłów PO i N są na poziomie dzieci z podstawówki-pani profesor onkolog stwierdziła, iż nie sądziła, że jej głos może na czymś zaważyć, pani doktor matematyki opowiada bajdy, że są nowi w sejmie i nie wiedzą za czym głosują.....żenada i obciach, noco pisowska....trwaj, bo nie masz wyjścia mając takich oponentów.

 16. 16
  +25
  ~ Esmeralda
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  A gdzie pani wierni , jurek i michal kandydat?? Nie maja nic to powiedzenia , jako nastepca POwinien wyglosic soczysty komunikat

 17. 17
  +25
  ~ Turban
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Ta kobieta POdobno kopała dołki POd nowaczykiem. Istny sabotaż wewnątrz partii oszustów. Jak ja się bardzo ludziom dziwię którzy wybrali taki chłam.zmarnowane głosy na nieroba. Każdy kto musiał się leczyć w szpitalu POslanki ten wie jaki tam jest burdel. Widać brak nadzoru i olewackie zarządzanie.

 18. 18
  +20
  ~ Mafia
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  To by sie zgadzalo bo teraz z ukladem POepecowskim i nowym kandydatem kopia dolki pod Wroblewskim

 19. 19
  +18
  ~ Realista
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Spokojnie, odbije sobie. POdnoszac za parkiwanie.

 20. 20
  +21
  ~ pampi - ZAWADA
  Tydzień temu, Piątek, 12.01

  Pani Gelert niech Pani , przeczyta to co Pani powiedziała przecież to nie ma żadnego sensu . Chora Pani była ?? To , jakich mamy parlamentarzystów , nie da się skomentować .

 21. 21
  +17
  ~ Adam
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Nigdzie się Pani z Platformy nie wybiera, a po takim dwuznacznym zachowaniu w następnej kadencji do Sejmu Pani też się pewnie nie wybierze. Platforma dzięki takim Posłom jak Pani niestety też.

 22. 22
  +13
  ~ alex
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  PO jednym ruchem pokazało ze ma gdzies to co dzieje sie w państwie, zreszta tak samo jak PIS tylko ze pis nie pajacuje i po prostu zapych gęby ludziom żarciem 500+ , a PO szuka tylko miejsca na stołki dla swoich i ciepłych posadek żrąc się wewnętrznie, czego przykładem jest Elbląg, czas zejść ze sceny bo tu juz mają was dosyc i tych waszych kandydatów z kapelusza,

 23. 23
  +16
  ~ Kat Na Idiotów
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Jaka partia tacy posłowie i takie ich decyzje....Zdumiewa jak wielu idiotów wierzy w przedwyborcze brednie i kłamstwa ludzi na których głosują, a potem mamy co mamy...Pięknie wczoraj powiedział o tym Frasyniuk, że ta opozycja w sejmie się skompromitowała i powinny odbyć się wybory przedterminowe bo szkodzą Polsce....Za dwa lata PIS wygra jak nic bo nie przegra z PO tylko, że PO sama ze sobą przegra......Amen

 24. 24
  +14
  ~ Eliza orzechowa
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Teraz widać że POwcy to taki sort któremu słoma z butów wystaje. Pani w laczkach to przykład wsiunki która swoją pracę w parlamencie RP traktuje tak jakby dorwała kurę znosząca złote jaja. Baba nie zamierza się nawet natrudzić przy klikaniu w przyciski do głosowania. To bezczelne ignorowanie i lekceważenie wyborców. Ona ma wyborców głęboko w zadzie. Nie wywiązuje się nawet z podstawowych obowiązków posła RP. Jedynie pierdzi w sejmowy fotel. Wstyd i hańba pani Elu. A wyborcom tej kobiety współczuję głupoty. Jest tylu ludzi mogących zmienić na lepsze ten kraj a miejsca blokują im takie POslanki.

 25. 25
  +18
  ~ kawalarz
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Co wy chcecie od tej Pani poseł , Pan Bóg jak chodził po ziemi rozdawał rozum i pieniądze , dużo wzięło rozum i mają do dziś , a ci co wzięli pieniądze szybko je stracili i teraz nie ma co się dziwić , że są zagubieni , Koryto odebrano pokarm też . pozostało zmartwienie i płacz .

 26. 26
  +24
  ~ Prorok Igor
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  W nawiązaniu do "..."Z Platformy nigdzie się nie wybieram..." a szkoda bo dla dobra partii i Elbląga mogłoby to wyjść na dobre prawda?

 27. 27
  +21
  ~ chyba syczy już czas
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Babuniu - czas na emeryturę. Powiązania, popychania, "prezentowanie" szpitalne czas już kończyć. A partia tej pani doświadczyła właśnie aborcji - krętacze bez planu i programu stracili pozorną jeszcze godność, odwagę i honor. Aborcja tej babci ze szpitala jest pożądana. Może sama się abortuje dla kompromisu interesów i dobra pacjenta. Związki i układy szpitalne pod nadzorem tej babci należy abortować bez kompromisu.

 28. 28
  +23
  ~ eru
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Nie ma ŻADNEGO wytłumaczenia na takie zachowanie, jak olewanie wyborców i kobiet,które Pani zaufały.Wstyd.hańba.

 29. 29
  +24
  ~ Wujek
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  A gdzie pani mentorzy elblascy i zaplecze, lby w piasek pochowali ? I taka wlasnie jest prawdziwa twarz elbaskiej platformy , wstyd i tylko stolki, stolki i marzenia o kandydacie ktory przywroci towarzystwo ekipy Grzesia

 30. 30
  --8
  ~ popieram Pis
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Wierze tylko panu Jaroslawowi Kaczynskiemu chlop co postanowi to robi jestem jego fanem , macie swoje PO banda nieudacznikow gdy jest dobrze to sraja wyzej niz maja glowe gdy zle to glupa wala , bede glosowal na Pis w najblizszych wyborach wam tez radze jesli macie mozg

 31. 31
  +8
  ~ Zocha
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Aleś se Elka szaszoru narobiła......

 32. 32
  +41
  ~ Konio
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Nie Jestem zwolennikiem PO i PISu ale jestem ciekawy ilu z Was było na wyborach, pomijam oczywiście gimnazjalistów piszących komentarze. Krytykować przed klawiaturą może każdy a na wybory d..........y nie chce się ruszyć.

 33. 33
  +65
  ~ Filc
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  Konio co z tego że bywasz na wyborach jak taka gelertowa zawsze na w wyborach jest jedynką która w czasie kadencji pcha na srolki ciepłego kolesia na stołek w epec lub ostatnio na stolek dyrektora prywatnej kliniki. Sprawa gwałtu tłumaczki dla niej jak i kandydata na prezydenta missana nie było. Obstawia się nieudacznikami takimi samymi jaka jest sama. A obitnice wyborcze ma w dupie Tak samo zresztą jak zdecydowana większość z tej bandy posłów senatorów.

 34. 34
  +52
  ~ ahmed isis
  6 dni temu, Sobota, 13.01

  ogólnie szpital zespolony ul królwiecka dno neurologia kardiologia zrobili z mojego taty wrak człowieka po zabiegu koronografii i nikt nie jest winny w sadzie sprawy na nic rączka rączke myje czytelnicy moze inaczej to odbieracie ale to prawda o wszystko trzeba walczyć ten szpital jest jak masarnia

 35. 35
  +7
  ~ kierownik schroniska
  6 dni temu, Niedziela, 14.01

  Sunia jest za "kompromisem aborcyjnym", kolejny tym razem żeński Gowin pasujący do każdej formacji politycznej wolnej Wolski. Zaśmierdły wstecznik i cymbał na utrzymaniu podatników i z poborami światowca

 36. 36
  +5
  ~ I sekretarz POP
  6 dni temu, Niedziela, 14.01

  Kiedy ludzie zrozumieją że większość z tych co mają władzę to psychopaci. Dotyczy to polityków i większości kadry zarządczej firm państwowych prywatnych i urzędów. Psychopata kłamie i manipuluje ludźmi bez problemu gdyż nie odczuwa emocji dostępnych zwykłym zdrowym ludziom. Jest zdolny do każdego świństwa gdyż nie wykazuje współczucia, nie trapią go też wyrzuty sumienia gdyż na ogół sumienia nie ma. Psychopata nawet przyłapany na łajdactwie nie traci rezonu i pewności siebie i stara się ukazać swoją ofiarę jako przewrażliwioną i nieobiektywną. Z psychopatą nie ustalisz zasad ani nie przeprowadzisz szczerej rozmowy bo psychopatę z definicji interesuje tylko wygrana osobista a nie załatwienie jakiejkolwiek sprawy czy rozwiązanie problemu.

 37. 37
  +32
  ~ Ambasador
  5 dni temu, Niedziela, 14.01

  Tak szpital to totalna masakra a dobrzy lekarze po prostu odchodzą , kardiologia to prazka, brak nadzoru i zajmowanie sie pseudo polityką nie wyszlo tej pani na dobre, kogo ona foruje jakiegos ratownika !! Zwlaszcza po kalinigradzkim syfie, wstyd pani poseł

 38. 38
  +15
  ~ Tumba
  5 dni temu, Niedziela, 14.01

  Z politowaniem patrzy się na pani kompanow od stołków, oni chyba z zawodu sa dyrektorami bo raczej nie z umiejetnosci, pokazala pani kobietom gdzie je ma jak i reszta plarformesow, ograniczcie swoj wizerunek w mediach i nie kopcie pod Wroblewskim tylko dla tego ze stolkow zawodowym dyrektorom nie zapewnil a pani zajmij sie upadajacym szpitalem bo polityk z pani zaden i lepiej odejsc w chwale a nie jak Grzes

 39. 39
  +10
  ~ Anastazja
  5 dni temu, Niedziela, 14.01

  Coz PO pokazalo ze w dup......ie kobiety a PIS ze ma w dup.....e pomoc dla noworodkow Wosp, no coz niech wspomagają biednego Rydzyka , takie mamy tetaz partie i czas wyciagac wnioski

 40. 40
  +11
  ~ Olgierd
  5 dni temu, Niedziela, 14.01

  I prezydent Wroblewski zawsze byl samorzadowcem wiec czas przestac ryć pod nim tylko dlatego ze nie ustawil pani i senatora klakierow od ktorych to Wy jestescie uzaleznieni i kazdy wie z jakiego powodu

 41. 41
  +8
  ~ Szpital Wojewódzki
  5 dni temu, Niedziela, 14.01

  A co z Panią Danutą S. i wyjazdem do Kaliningradu ? Przeszło do porządku dziennego ? Konsekwencje ?

 42. 42
  --10
  ~ Obserwator
  4 dni temu, Poniedziałek, 15.01

  Mieszkańcy Elbląga powinni się szczycić z tego że mają takiego posła, który jest przeciw zabijaniu dzieci. A wy wszyscy co się tak oburzacie i jesteście za zabijaniem dzieci, uważajcie aby to czego chcecie nie spotkało waszych rodzin. Nawracajcie się póki macie na to czas. Bowiem będziecie musieli dać sprawę z każdego waszego słowa. Trzeba raczej pomyśleć nad tym, by wspierać materialnie i duchowo rodziny w których urodzą się niepełnosprawne dzieci.

 43. 43
  +7
  ~ wasyl
  4 dni temu, Poniedziałek, 15.01

  a gdzie nierób i leniwiec Wcisła ze swym kompanem nierobem Protasem? Czekam kiedy sie wezmą za lotnisko w Szymanach i termy w Lidzbarku

 44. 44
  +1
  ~ misiaczek
  Przedwczoraj 06:22

  Precz z dyktaturą kobiet, precz z dyktaturą kobiet

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.