Podczas dzisiejszej (26.04.) Komisji Gospodarki Miasta radni opiniowali m.in. projekt uchwały uchylający uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zawartego między ulicami: Oboźną, Związku Jaszczurczego i 3 Maja. - Inwestorzy wnioskowali wcześniej, aby zmienić plan i zwiększyć intensywność zabudowy, co za tym idzie i wysokość. Inwestorzy jednak zrezygnowali z tego stąd niezasadna jest ta uchwała – wyjaśniała Katarzyna Wiśniewska, dyrektorka Departamentu Urbanistyki i Architektury UM w Elblągu.
W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy: „W okresie od listopada 2014 roku do listopada 2015 roku przeprowadzono całą procedurę sporządzania projektu planu miejscowego wraz z wykonaniem opracowań okołoplanistycznych: prognozą skutków finansowych uchwalenia planu miejscowego i prognozą oddziaływania na środowisko. W trakcie trwania procedury sporządzania projektu planu miejscowego właściciele nieruchomości po uzyskaniu pozwolenia na budowę przystąpili do realizacji inwestycji mieszkaniowych zgodnie z ustaleniami obowiązującego mpzp rejonu Placu Grunwaldzkiego.”
Został złożony wniosek o zmienienie planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie. Inwestorzy zrezygnowali z tych planów i realizacje, które mają miejsce są w zgodzie z obowiązującym planem miejscowym, stąd niezasadna jest ta uchwała
– mówiła Katarzyna Wiśniewska.
Przewodniczący Komisji Gospodarki Miasta Cezary Balbuza (Koalicja Obywatelska) miał swoje zdanie na ten temat. - Czyli mówiąc sarkastycznie, zgodnie z elbląską tradycją, budynki mogłyby być wyższe, a powstają niższe – stwierdził.
Taki komentarz przykuł uwagę Wiceprezydenta Elbląga Janusz Nowaka. - Nie za bardzo rozumiem, co oznacza „elbląską tradycją, budynki mogłyby być wyższe, a powstają niższe” - dopytywał.
Radny zaznaczył, że w to nie pierwszy przypadek, kiedy początkowe założenia inwestora zostały zmienione, a dokładniej zmniejszone.
W planie budowy Bramy na Modrzewinę było do 23 pięter, zapowiadano 17, a skończono na 14. Regal Park – zapowiadane było na wstępie 17 kondygnacji, skończyło się na 13. Teraz na Oboźnej buduje się na 4 kondygnacje, a pierwotny plan był na 9
– wymieniał Cezary Balbuza.
Radni jednogłośnie zagłosowali za pozytywnym zaopiniowaniem projektu uchwały.
Podobnie jak z radnymi. Mogliby być mądrzejsi, ale nie są....
Za kilka lat zapytamy świeżo upieczonych lokatorów blokhauzów w tym powodziowo przyjaznym miejscu: - Jak Wam się powodzi, obywatele mieszkańcy?! ;]
Potem sa takie potworki jak kamenica marszalka rog dabka i pilsudskiego ktora wysokoscia ne pasuje do zadnego budynku w poblizu. A parking to juz kuriozum - po drugiej stronie ulicy...
Albo inne pato - korona elblaga (nazwa na czasie :-)) Brakuje miejsc parkingowych i wzdluz Krolewieckiej samochody stoja na trawnikach.
O wypraszam sobie. Ja się uczyłem i jestem mądry.
Gratulując radnemu trafnego sarkazmu całe szczęście, że "najbardziej zapracowany" Radny Balbuza nie wspomniał jeszcze o działce naprzeciwko Ogrodów gdzie zmieniono MPZP i zamiast 23 kondygnacyjnego wieżowca postawiono barak popularnej sieci dyskontowej;) prawda?
Ach ten radny "najbardziej pracowity" Balbuza i te jego przemyślenia, czyż nie powinien zająć się również urbanistyką, architekturą?
Budynki powstają a miejsc parkingowych coraz mniej, staje się koszmarem. Tak jak na bałuckiego zabrano 4 miejsca parkingowe i dostosowano do samochodów elektrycznych zamiast utworzyć nowe miejsce do parkowania. Niedługo na bałuckiego i zw. jaszczurczego nie będzie gdzie parkować. Szkoda że o tym się nie myśli i nie przewiduje takich sytuacji.
Wyprzedają zielone tereny w mieście i buduje się brzydkie molochy. Tragedia.
To prawda. Na Bałuckiego zlikwidowano miejsce postojowe, w tym jedno dla niepełnosprawnych na rzecz ładowania samochodów elektrycznych. Jak do tej pory, to ani jeden samochód nie został tam naładowany.