Podczas poniedziałkowego (15.03.) posiedzenia Komisji Gospodarki Miasta poruszono temat miejskich inwestycji, które obecnie realizowane są w Elblągu. Jedną z największych jest rewitalizacja Parku Dolinka. Na jakim etapie są prace?
Ze względu na warunki pogodowe w lutym br. prace przy rewitalizacji Parku Dolinka zostały wstrzymane. Czy wpłynęło to na termin zakończenia inwestycji?
Inwestycje zaplanowane na rok 2021 realizowane są w całości. Pracuje się zdecydowanie trudniej, bo koronawirus nie omija ani naszych wykonawców, ani projektantów, ani pracowników Departamentów. W tej chwili nie widzimy żadnych zagrożeń dla wykonywanych zadań przyjętych w budżecie
- mówiła podczas posiedzenia Komisji Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miasta w Elblagu.
Jednym z największych zadań jest projekt rewitalizacji Parku Dolinka, który zakłada stworzenie w parku, na blisko 9 hektarach, kilku stref wypoczynku i rekreacji dla różnych grup wiekowych. Docelowo znajdzie się tam około 160 wszelkiego rodzaju urządzeń. Wśród nich domki, labirynty, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele dla najmłodszych. Stoły piknikowe, stoły do pingponga, grille, siłownie plenerowe, w strefie relaksu i seniora. Pojawią się również elementy nawiązujące do Starego Miasta i elbląskich tramwajów "ogórków". Dodatkowo powstaną tam również nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km. Planowane są również nowe nasadzenia, aby wizualnie dalej był to teren parkowy.
To zadanie realizowane jest przez dwóch wykonawców. Firma z Elbląga zajmuje się wykonaniem infrastruktury, natomiast wyposażenie stref należy do firmy ze Szczytna.
Cała rewitalizacja Parku Dolinka to koszt ok. 13 mln zł. Prawie 8,8 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury.
Do końca sierpnia 2021 r. planowane jest zakończenie drugiego etapu projektu.
Nie ma zagrożeń w wykonaniu tej inwestycji. Widzimy możliwość ukończenia prac nawet we wcześniejszym terminie
- przyznała Elżbieta Gieda.
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane 7 lutego 2021 r. oraz 15 marca 2021 r.
Jest pięknie! Można już zobaczyć koniec.
do widzę: Powiedz tylko czego koniec widzisz, bo chyba nie realizacji modernizacji parku.
Bez monitoringu to te wszystkie nowe atrakcje w parku zostaną w ciągu paru miesięcy zniszczone przez małomiasteczkową elbląską patologię. Tak samo stało się z Gęsią Górą po remoncie.
I żadnego pytania nie zadał pan radny "żyję by służyć społeczeństwu" Balbuza, cóż to się stało?
~Elblążanin - jest wiele końców które widać bez mikroskopu nawet w przeręblu. Koniec - uniwersalne pojęcie abstrakcyjne lub nawet zwis ozdobny męski lub wynik pracy "wybranych". Kiki - "radny" obwieścił światu o uroczystości jego szczepienia i być może jest to namacalny skutek ochrony przed wcześniej posiadanymi przez "radnego" w dużym ciele wirusami.
Zdjęcie napawa mnie smutkiem,bo coś co zostało wkomponowane w krajobraz Elbląga,gdzie tętniło życie kulturalne na przyzwoitym poziomie- zostało unicestwione.
Nadal w U M ratuszu .macie nas mieszkańców Elbląga w D, za TEN zje,,,,ny amfiteatr kameralny wam podziekujemy. A za zniszczenie naszej pracy w postaci czynu społecznego należy wam napluc w twarz. Żaden z Was nie rozumie ze zbudowaliśmy to w tym parku kiedyś społecznie czynem. A wy demolka i karykatura obiektu. DLA WAS RZADZACYCH ZAKAZ ESTEPU.