W tym tygodniu Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął grodzenie, znajdującego się w złym stanie technicznym, amfiteatru w Parku Dolinka. Drewniane słupy z drucianą siatką, które stawiane są wokół obiektu, ma zapewnić bezpieczeństwo spacerującym po Dolince elblążanom. W ten sposób amfiteatr zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Na ten rok ZZM nie planuje jego rozbiórki. Powodem jest brak środków na ten cel.
Amfiteatr w Parku Dolinka powstał w latach 70-tych XX wieku. Przez wiele lat stanowił plenerowe miejsce wielu imprez, koncertów i festynów. Od samego początku obiekt praktycznie nie przechodził żadnej gruntownej modernizacji. Z biegiem czasu spowodowało to, że nie spełniał on już wymogów do organizacji imprez masowych. W 2010 r. powstała dokumentacja projektowa rewitalizacji tego malowniczego miejsca. Miasto środki na jej przeprowadzenie zamierzało pozyskać z funduszy unijnych. Jednak, gdy nadarzyła się do tego okazja, Magistrat nie posiadał wystarczających środków na wkład własny.
Dziś amfiteatr znajduje się w złym stanie, który zagraża bezpieczeństwu jego użytkowników. W związku z tym jego administrator - Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, wystąpił do Urzędu Miejskiego z wnioskiem o jego rozbiórkę.
Gdy były pieniądze, od czasu do czasu naprawialiśmy ten obiekt, ale w tej chwili wszystko jest przerdzewiałe i zniszczone. Nie wiem czy jest sens wydawać na to pieniądze
– powiedział nam w maju Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.
Władze miasta podjęły decyzję o wykonaniu ekspertyzy obiektu, która miała ocenić dokładny stan amfiteatru. Od jej wyników uzależniono dalsze decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca. Sporządzona w czerwcu przez inspektorów Urzędu Miejskiego ekspertyza, potwierdziła zły stan infrastruktury. „W bardzo złym stanie są płyty chodnikowe i ułożone pionowo prefabrykaty, które razem tworzą trybuny. Elementy te są spękane i zaczynają się osuwać w kierunku sceny. Zdewastowane lub powyrywane są drewniane ławki zamontowane na trybunach. W złym stanie jest również chodnik znajdujący się tuż przed sceną. Nieco lepiej zachowane są schody i murki rozdzielające sektory, choć i tu występują spękania. Scena i konstrukcja dachu, mimo widocznych znaków zużycia, nie stanowi bezpośredniego zagrożenia” - można przeczytać w dokumencie.
W celu powstrzymania dalszej degradacji obiektu, w ekspertyzie zalecono ogrodzenie amfiteatru i sukcesywną jego rozbiórkę, w pierwszej kolejności – trybun.
W miniony wtorek (14 lipca), Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął prace związane z grodzeniem całego obiektu. Stawianie płotu potrwać ma do końca tego miesiąca.
Amfiteatr zostanie oznaczony tablicami informacyjnymi i wyłączony z użytkowania. W roku 2015 nie będą prowadzone żadne prace rozbiórkowe z powodu braku środków w budżecie miasta
– przekazał nam Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.
Miasto samo doprowadziło do takiego stanu.Teraz najlepiej rozebrać.Jeśli wszystko jest złe niech nie będzie niczego.Szkoda miejsca gdzie kiedyś tętniło życie :(
Nie lepiej zebrać pieniążki i wyremontować ?
Ratujmy nasz AMFITEATR www.budzetobywatelski.elblag.eu/uploads/kfm/wnioski2016/3/49454.jpg
A skąd się wzięły pieniądze na to ogrodzenie ?
Czy ogrodzenie zasponsorował deweloper - inwestor zagraniczny?
a kim pan jesteś panie budzisiak by stwierdzać, czy jest sens "wydawać na to pieniądze"
Elbląg miastem gdzie wszystkie atrakcje są zamykane , rozbierane, na nic nie ma środków .Dziwne że we wszystkich miastach ( i miasteczkach ) władze mają pomysł by budować, tworzyć remontować mają pomysł i ma ją na to środki . Wystarczy pojechać choćby do Pasłęka Braniewa , Tolkmicka czy Suchacza !!!!!!!! nie wspominam już o Iławie czy Ostródzie bo te miasta długo będą dla nas nieosiągalne ze swoimi planami i realizacją ich . My mamy jeden sposób zamknąć , rozebrać choć teraz nawet brak środków na to by rozebrać .
VIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych „KONFRONTACJE” Termin: 20.06. (sobota) godz.16.00 „Koncert przebojów zespołu Stare Dobre Małżeństwo” Termin: 21.06. (niedziela) godz.18.00 Kętrzyńska Noc Świętojańska Termin: 23.06.( wtorek ) godz. 18.00-23.00 Powitanie Wakacji „Mazury Freestyl Battle”, koncert gwiazdy wieczoru KaeN Termin: 27.06. (sobota) godz.20.00 Kętrzyńska Niedziela Artystyczna spektakl taneczno-teatralny pod tytułem „Kolorowa Dzielnia” Termin: 28.06. (niedziela) godz.20.00 Występ Międzynarodowego Zespołu Pieśni i Tańca Romów - „ROMANCA” Termin: 04.07.(sobota) godz. 20.00 Kętrzyńska Niedziela Artystyczna - Młodzieżowy Zespół „CONTRAST” W koncercie „3 metry od sceny” Termin: 05.07. (niedziela) godz.18.00 Koncert Teresy Werner Termin: 11.07. (sobota)
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna Termin: 12.07. (niedziela) godz.18.00 Koncert „Offensive of rock” – Analogs , Farben Lehre, Krusher Termin: 17.07. (piątek) godz.18.00 Koncert MARGARET Termin: 18.07. (sobota) godz. 20.00 Kętrzyńska Niedziela Artystyczna – Koncert zespołów ludowych z Piecek Masuren Klang oraz Iskierka Nadziei Termin: 19.07. (niedziela) godz. 18.00 Koncert zespołu COCHISE Termin: 25.07.(sobota) godz. 20.00 Kętrzyńska Niedziela Artystyczna w towarzystwie wokalistów z Reszla Wiktoria Tyżlik, Marta Jałoszewska, Mariusz Tyżlik Termin: 26.07. (niedziela) godz.18.00 Retro Mania „Lata 20-te, Lata 30-te” Teatr Muzyczny IWIA Termin: 1.08. (sobota) godz.20.00 Kętrzyńska Niedziela Artystyczna – Duet wokalny Krystyna Łożyńska i Włodzimierz Chmal Termin: 02.08.
Disco Polo Party Show- ANDRE , Summer Night Termin: 08.08.(sobota) godz. 18.00 Kętrzyńska Niedziela Artystyczna - Studio Wokalne Sukces „Musical na koncertowo ” Termin: 09.08. (niedziela) godz.18.00 A piosenka za nimi szła” Teatr Muzyczny HALS Termin: 15.08. (sobota) godz.20.00 Kętrzyńska Niedziela Artystyczna Termin: 16.08. (niedziela) godz. 18.00 Kętrzyński Wieczór Kabaretowy - Pod Wyrwigroszem, Słuchajcie, Świerszczychrząszcz Termin: 23.08. (niedziela) godz.18.00 Pożegnanie Wakacji – Donatan & Cleo, Bob One Termin: 29.08. (sobota) godz. 19.00 Rodzinna Biesiada oraz koncert zespołu Ukryta Strona Miasta Termin: 30.08. (niedziela) godz. 16.00