O godzinie 18.00 na górnym parkingu Centrum Tarasy rozpocznie się II Zlot Automaniaków, czyli spotkanie elbląskich fanów tuningu, motoryzacji i sprzętu car-audio.
W programie imprezy przewidziano konkursy, pokaz sprzętu audio firmy Autoradex, auto-salon Wegner zaprezentuje najnowszy model BMW, a czas spędzony na zlocie umili DJ Gabix, który zagra na żywo. Natomiast po zlocie Multikino zaprasza na kino samochodowe i film „13 dzielnica”, który rozpocznie się o godzinie 22.00
Na uczestników i zwycięzców konkursów czekają drobne upominki i nagrody, ale najważniejsze, że jest to okazja do zaprezentowania swojego auta, spotkania się i porozmawiania o samochodach.
Przypomnijmy, że na pierwszym zlocie pod Multikinem było około 30 samochodów. Były samochody rodem z programu „Pimp my ride”, ale także te, które tylko małymi detalami wyróżniają się z tłumu. Pasjonaci motoryzacji pokazali, że potrafią świetnie się bawić i nie chodzi tylko o to, kto szybciej... Wszyscy odwiedzający zlot mogli z bliska obejrzeć odpicowane bryki, porozmawiać z właścicielami tych samochodów i dowiedzieć się jak, co, za ile, gdzie... można przerobić swoje auto.
Zapraszamy na zlot i późniejsze kino samochodowe
Co tydzień, w każdy czwartek o 22.00 widzowie zobaczą film na wielkim ekranie nie wysiadając nawet z samochodu. Tegoroczna edycja kina samochodowego upłynie pod znakiem sensacji. Pokażemy filmy tj.: „13 dzielnica”, „Osaczony”, „Wyścig z czasem”, „Dog soliders”, „Z podniesionym czołem”, „Nożownik”, „Pan życia i śmierci”, „Rekrut”, „Człowiek pies”.
Projekcje będą odbywać się na górnym parkingu koło Multikina. Ścieżka dźwiękowa udostępniona zostanie poprzez radio na częstotliwości podanej przez obsługę Multikina. Cena biletu (od samochodu) 10 zł.
Kino samochodowe ma bogatą tradycję i ciekawą historię. Początków należy szukać w kraju, w którym największą pasją jest film i samochody, czyli USA. Pierwsze kino tego typu oficjalnie zaczęło funkcjonować w 1933 roku. Można było tutaj czuć się jak w domu, a nawet lepiej: spotkać się ze znajomymi, jeść, pić, palić, głośno rozmawiać. Na parkingu można było rozpalić grilla i nie martwić się o dzieci bawiące się na specjalnych placach zabaw. Bardzo ważne - samochód był idealnym miejscem na randkę. Zakochani szukali tu intymności i miejsca na swobodne pocałunki.
Specyficzny charakter kina samochodowego wpływał na dobór repertuaru. Ulubiony gatunek to: komedie familijne i miernej jakości horrory.
W latach 50. ilość kin samochodowych sięgała 5 tysięcy. Obecnie jest ich około 800. W Polsce pierwsze kino samochodowe powstało w Warszawie w lipcu 1994 roku na terenie giełdy na Żeraniu. Bilety kosztowały 3,5 zł (35 tys. starych zł). Dla widzów przygotowano 300 miejsc parkingowych. Kino nie cieszyło się jednak wielkim zainteresowaniem i dość szybko zostało zamknięte. Dziś kina samochodowe organizowane są sezonowo, przy okazji działalności innych kin lub imprez.