Kampania Samorządu Warmińsko-Mazurskiego „Mazury Cud Natury” związana z udziałem w światowym konkursie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders” na 7 Nowych Cudów Natury ponownie nagrodzona. Tym razem wyróżnienie przyznało Jury Polskiego Konkursu Reklamy (KTR 2010) oceniające najlepsze projekty reklamowe ubiegłego roku.
Kampanię „Mazury Cud Natury” wyróżniono w kategorii „Marketing miejsc”. Jak poinformował Urząd Marszałkowski Daniel Kuber, koordynator konkursu KTR wyróżnienie dla Samorządu Województwa, to nie tylko pamiątkowy dyplom. – Podczas prestiżowego Festiwalu Reklamy AD DAYS w Łodzi będziemy pokazywać przedstawicielom firm, instytucji oraz samorządów miast i regionów najlepsze pomysły na promocję i reklamę miejscowości i województw. Cieszymy się, że po raz pierwszy będziemy mogli zaprosić zwycięzców z województwa warmińsko-mazurskiego, których projekt związany z promocją Mazur w kraju i na świecie miał taki duży wydźwięk w mediach.
Oprócz prezentacji regionu skierowanej do specjalistów reklamy (agencje ATL, BTL, PR, Event Marketing, Interactive, Studia graficzne, design, filmowe, fotograficzne, wydawnictwa, butiki kreatywne, firmy reklamowe, Domy Mediowe, przedstawiciele mediów i jednostek samorządowych) z projektem „Mazury Cud Natury” będą mogli się zapoznać także czytelnicy specjalnego katalogu nagrodzonych prac.
- Taki katalog to vademecum najlepszych działań promocyjnych ostatniego roku. Katalog staje się co roku nieoficjalnym podręcznikiem dla osób zajmujących się promocją i reklamą w Polsce – dodaje Daniel Kuber.
Polski Konkurs Reklamy organizowany jest od 2004 roku jako podstawa działalności statutowa Klubu Twórców Reklamy. Formuła konkursu jest bardzo otwarta, dyktowana co roku przez zmieniający się rynek komunikacji marketingowej.
W tym roku prace można było zgłaszać w 11 kategoriach: Reklama Film, Reklama Radio, Reklama Drukowana, Active Advertising, Media Interaktywne, Design, Warsztat TV/Radio, Fotografia, Ilustracja, Kampania, Marketing Miejsc.
Kampania „Mazury Cud Natury” została już wielokrotnie doceniona w środowisku reklamy i promocji w Polsce.
We wrześniu 2009 roku slogan „Mazury Cud Natury” bezkonkurencyjnie wygrał ranking na hasło, które najbardziej zachęciłoby Polaków do wizyty w danym mieście lub regionie. Z badania przeprowadzonego przez GFK Polonia na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że na hasło promujące Mazury wskazał prawie co drugi badany (46 %). Na kolejnych miejscach znalazły się hasła: Magiczny Kraków (32); Gdańsk – tu się żyje! (30); Wrocław – miasto spotkań (20); Toruń – gotyk na dotyk (20).
W kwietniu podczas tegorocznej edycji konkursu „Złote Formaty” (konkurs jest częścią Festiwalu Promocji Miast i Regionów – największego w Europie wydarzenia związanego z marketingiem miejsc) kampania Mazur otrzymała aż dwa wyróżnienia. Jako koordynator kampanii „Mazury Cud Natury”, Urząd Marszałkowski otrzymał wyróżnienie w prestiżowej kategorii „Działalność promocyjna”. Drugie wyróżnienie - nagrodę specjalną - przyznał miesięcznik „Elle”, który oprócz dyplomu przygotuje materiał promocyjny o regionie na swoich łamach.
W ramach projektu „20latrp.pl” – promującego największe sukcesy ostatnich 20 lat RP, od 4 czerwca do 30 listopada 2009 roku trwał internetowy konkurs na sukcesy regionalne w trzech kategoriach: człowiek, dzieło i otocznie. W województwie warmińsko-mazurskim, w kategorii „otoczenie” wygrała kandydatura: Krainy Wielkich Jezior Mazurskich – jako finalista światowego konkursu na 7 Cud Natury, uzyskując jednocześnie najwięcej oddanych głosów spośród wszystkich regionalnych kandydatów. Spośród tych laureatów, które uzyskały w regionach najwięcej głosów, na początku 2010 roku, Internauci wybrali tzw. „Sukces Sukcesów XX-lecia”. Spośród 16 kandydatur – ponownie wygrały Cudowne Mazury – które stały się liderem 100 sukcesów dwóch minionych dekad!
Przestańcie zachwalać to szambo dziwię się że na portalach chwali się cudze a swoje ma się gdzieś .Co Elblążan obchodzą te tereny my mamy Kanał ,pochylnie ,zalew to nas powinno obchodzić i ożywienie tych terenów i rozreklamowanie.Był projekt budowy tanich statków i obsługa pochylni i terenów wodnych Elbląga i co cisza o ty m się pamięta .Tu są miejsca pracy sponsorzy do tego interesu się znajdą ,a turystów na płynięcie statkami nie brakuje w kraju i z za granicy.Były wodoloty do Kaliningradu miały wzięcie ,Urzędnicy ruszcie wreszcie mózgami kasa ucieka przez palce.cud biedy i bzdury to mazury.
A CO ELBLAZAN TE MAZURY OBCHODZA,PO CO TO PISZECIE?ELBLAG TO POMORZE JEST WIEC ZAJMIJCIE SIE TYM TEMATEM BO JESTESCIE STRONA ELBLASKA A NIE JAKAS MAZURSKA.
Ani mazury ani pomorze - Elbląg to żuławy!
DO ELBLAZANKI.WIDZE ZE PANI MA POJECIE.CZY PANI WIE CO TO SA ZULAWY?ZULAWY TO JEST SUB REGION POMORZA.TAK JAK KASZUBY CZY KOCIEWIE.ZULAWY DZIELA SIE NA-GDANSKIE,ELBLASKIE I MALBORSKIE.W PANI MNIEMANIU TO GDANSK TEZ NIE JEST POMORZEM.POZDRAWIAM I PODZIWIAM PANI WIEDZE.