Sala sesyjna Urzędu Miejskiego gościła dziś przedstawicieli Integracyjnego Klubu Atak, gdzie w obecności prezydenta i urzędników podsumowano Mistrzostwa Europy w Siatkówce na Siedząco. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie elbląskich placówek oświatowych: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 19. Uczniowie-wolontariusze tych szkół najaktywniej dopingowali i uczestniczyli w zmaganiach naszych drużyn podczas Mistrzostw Europy, za co prezydent złożył im podziękowania i wręczył czeki o wartości tysiąca złotych na zakup sprzętu sportowego.
22 drużyny z całej Europy po ok. 15 zawodników każda, 20 oficjeli z Federacji Światowej Piłki Siatkowej, ok. 15 sędziów międzynarodowych. Były to miesiące przygotowań, gorączkowej pracy i ogromnego zaangażowania wielu osób, ale opłaciło się - Elbląg stanął na wysokości zadania i zorganizował Mistrzostwa Europy w Siatkówce na Siedząco na najwyższym, sportowym poziomie - Miasto zbiera laury za tę imprezę, ale tak naprawdę był to wielka współpraca nas wszystkich - IKS Atak, wolontariuszy, szkół i władz miasta zwieńczona ogromnym, wspólnym sukcesem - podkreślał dziś prezydent miasta, Jerzy Wilk. - Elbląg był na ustach wszystkich, ale przed nami jeszcze kolejne wyzwanie; Mistrzostwa Świata czerwcu 2014 roku. Będzie to wymagało jeszcze większego nakładu sił, także finansowych, ale liczymy tu na wsparcie m.in Minister Sportu, Joanny Muchy, także pod kątem organizacyjnym i medialnym.
Mistrzostwa w Elblągu zostały przygotowane perfekcyjnie - Uruchomiliśmy m.in oficjalną stronę internetową tych zawodów, która cały czas jest aktywna - wskazuje Piotr Kowal, trener siatkarskich juniorów w IKS Atak. - Strona będzie także działała pod tym samym adresem: www.paravolley.pl podczas Mistrzostw Świata w przyszłym roku. Przez ten tydzień, kiedy trwały rozgrywki, zanotowaliśmy 35 tys. unikalnych wejść na naszą stronę, ok 477 tys. przeglądanych podstron i ok. 5 mln kliknięć w stronę. To są oszałamiające liczby - dodaje - Należy tu także wspomnieć o ok. 200 wolontariuszach, którzy pomagali nam podczas turnieju: uczniów elbląskich szkól, studentów PWSZ i osób z Centrum Wolontariatu.
Wrześniowy turniej trwał tydzień, więc trzeba było poświęcić mnóstwo czasu, pracy i wysiłku, by wszystko było dopięte na ostatni guzik i współgrało ze sobą - Zauważyliśmy też, że ta edukacja poprzez sport już zaczęła wpływać na naszą społeczność lokalną i przechodzi w codzienność - mówi Tomasz Woźny, prezes IKS Atak. - Młodzież i dzieci zaczynają żyć sportem, a mistrzostwa udowodniły, że kibicować można zarówno osobom zdrowym, ale także i niepełnosprawnym, bo codziennie na trybunach zasiadało nawet trzy tysiące osób.
Finansowe podziękowanie za kibicowanie
Dzisiejsze spotkanie było także okazją do podziękowań najmłodszym, którzy reprezentowali swoje szkoły na wrześniowych mistrzostwach, dzielnie kibicując siatkarzom podczas meczów. Prezydent Jerzy Wilk ufundował trzy nagrody pieniężne, które trafiły do elbląskich placówek oświatowych. Czeki o wartości tysiąca złotych powędrowały do Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 19. - To placówki, których uczniowie najczęściej i najchętniej kibicowały siatkarzom podczas mistrzostw - wyjaśnia Iwona Mikulska, Dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu.
Po wręczeniu nagród pieniężnych oraz symbolicznych pamiątek, zorganizowano także mini konkurs z nagrodami - gadżetami promującymi Elbląg: bidonami, napojami izotonicznymi i zawieszkami z logo naszego miasta. Dyrektor Departamentu Edukacji pytała o niuanse związane z mistrzostwami, a wiceprezydent Marek Pruszak przygotował konkurs wiedzy o Elblągu, gdzie pytał m.in o elbląskie organy władzy, nasze miasta partnerskie, a także o to, co wydarzyło się w mieście 14 kwietnia br. Za prawidłową odpowiedź na to ostatnie pytanie przygotowano nagrodę specjalną.
To jest jakaś masakra -Wilk już nie wie co ma zrobić zeby zaistnieć.Wykorzystuje dzieci do swoich celów
Do masakry! Rzeczywiście jesteś masakrą, we wszystkim doszukujesz się tylko czegoś złego. A ja uważam, że bardzo dobrze się stało, że dzieci i młodzież kibicowali osobom niepełnosprawnym, bo podziwiając tych ludzi walczących ze słabościami, na pewno nie będą z nich szydzić czy patrzeć jak na dziwolągi. Podobnie i z nauką kibicowania, czym skorupka za młodu nasiąknie... Może dojdziemy do czasu, że kluby nie będą płacić kar za kibiców, a na stadiony pójdziemy z flagami a nie maczetami. Brawo pracownicy DE, dziękuję Panie Prezydencie, dziękuję nauczycielom za to, że dzieciaki tak mądrze się bawiły... Gratulacje dla Państwa Woźnych i całego IKS ATAK, to było mistrzostwo!!! Z niecierpliwością czekamy na Mistrzostwa Świata. Pozdrawiam. Mama uczennicy.
Wilk wie co robi, docenia tych, którzy na to zasługuje, nie koniecznie swoich kolesi. Niektórych widzę dziwi, że tak można, normalnie