Niedziela, 24.11.2024, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Senator Bolesław Piecha i wicemarszałek senatu gośćmi dzisiejszej sesji Rady Miejskiej

12.07.2013, 06:30:37 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Bolesław Piecha i wicemarszałek senatu gośćmi dzisiejszej sesji Rady Miejskiej
Ślubowanie radnych na pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej zwołanej 1 lipca. Jutro nastąpi jej kontynuacja i zaprzysiężenie prezydenta elekta, Jerzego Wilka (fot. arch. red.)
Już jutro, 12 lipca, rozpocznie się druga część i kontynuacja sesji inaugurującej pracę nowych radnych Rady Miejskiej. Na sesji ma zostać również złożone ślubowanie prezydenta elekta, Jerzego Wilka. Specjalnie na to wydarzenie przyjadą do Elbląga senator PiS Bolesław Piecha oraz Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 
Na jutrzejszej sesji nastąpi także wybór nowego przewodniczącego Rady Miejskiej oraz jego zastępców działających w skróconej kadencji rady.

W trakcie poprzedniej kadencji RM, która planowo działać miała w latach 2010-2014 elbląskiej Radzie Miejskiej przewodniczył Jerzy Wcisła (PO). Jego zastępcami zostali wtedy Elżbieta Gelert (PO), Jerzy Wilk (PiS) oraz Henryk Horbaczewski (SLD). W międzyczasie Elzbieta Gelert wzięła udział w wyborach do Sejmu (2011 rok), dostając się do parlamentu jako poseł z okręgu elbląskiego, tym samym tracąc mandat radnej. Na jej miejsce powołano Pawła Nieczuja-Ostrowskiego.

Kwietniowe referendum odwołało ówczesną władzę w Elblągu. Możemy jednak spodziewać się, że także i teraz nowo wybrany Przewodniczący RM będzie miał swoich zastępców. Jutrzejsze głosowanie pokaże, komu przypadnie ta funkcja.

Po zakończeniu tej części sesji, nowo wybrany przewodniczący będzie miał obowiązek zwołać na godz. 12 kolejną sesję, na której zaprzysiężony zostanie prezydent elekt, Jerzy Wilk. Na to wydarzenie przyjadą jutro do Elbląga senator PiS Bolesław Piecha oraz Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, którzy już raz odwiedzili nasze miasto, gdy udzielili swojego politycznego poparcia Jerzemu Wilkowi, w trakcie kampanii wyborczej.
 
AS

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +8
    ~ wyborca 2
    Czwartek, 11.07

    I znów najazd warszawiaków,śmiechu warte

  2. 2
    +4
    ~ niewyborca
    Czwartek, 11.07

    Nie warszawiaków tylko PISowców, chyba im się wydaje , że wzięli nas w ajencję......

  3. 3
    --2
    ~ Obesrwator
    Czwartek, 11.07

    Mam nadzieję, że tak jak na inauguracji nowej/starej Rady Miasta nie było Pana Jerzego Wilka, tak i teraz Pan Jerzy Wilk nie przyjdzie na zaprzysiężenie prezydenta

  4. 4
    +3
    ~ Obserwator
    Czwartek, 11.07

    Mam również nadzieję, że Pan Jerzy Wilk zaprosił swoich kolegów partyjnych prywatnie i będzie ich gościł za własne pieniądze, bo budżet miasta pusty, a do tego kandydat Jerzy Wilk zapowiadał, że nie będzie marnował i trwonił miejskich pieniędzy oraz wdroży politykę oszczędności. Zaprosił - niech teraz płaci.

  5. 5
    +3
    ~ ...
    Piątek, 12.07

    Trochę zgłupiałam.... Narodowe Centrum Sportu podlegające oczywiście pani minister sportu wydało 1,6 mln złotych z uwaga: publicznych pieniędzy na nic innego jak bilety na koncert Madonny. A dokładnie 4037 biletów. Dla kogo? Nie wiadomo.

  6. 6
    +1
    ~ prosze bardzo
    Piątek, 12.07

    Zasługi Lecha Kaczyńskiego dla Muzeum Historii Żydów Polskich Nowo wybudowany ogromny budynek Muzeum sfinansowany został pieniędzmi mieszkańców Warszawy. Decyzje o przekazaniu 40.000.000 zł podjął Lech Kaczyński. Muzeum Historii Żydów Polskich na swoich stronach zadeklarowało, że Lech Kaczyński był zaangażowany w powstanie Muzeum od wielu lat, i przypomniało jak wielkim był przyjacielem instytucji i społeczności żydowskiej.

  7. 7
    +1
    ~ cd
    Piątek, 12.07

    Inicjatorem powstania powstania Muzeum Historii Żydów Polskich było Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny. Prace nad powstaniem Muzeum rozpoczęto w 1995 roku. Patronem w procesie powstawania placówki był ówczesny prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. W pierwszym etapie powstawania muzeum, jak można przeczytać na jego stronie, głównymi sponsorami były osoby prywatne i fundacje z „USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski”. Dzięki tym środkom: zaprojektowano muzeum, stworzono dokumentacje zabytków kultury żydowskiej, i rozkręcono akcje lobbingową niezbędną do zbierania środków na muzeum.

  8. 8
    +2
    ~ cd
    Piątek, 12.07

    Muzeum Historii Żydów Polskich to od 25 stycznia 2005 wspólna instytucja rządu RP reprezentowanego przez Ministra Kultury – premierem był wówczas Marek Belka popierany przez SLD, samorządu warszawskiego i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny. Podatnicy sfinansowali budynek, a stowarzyszenie wystawę (której jeszcze nie ma).Celem muzeum sfinansowanego przez polskich podatników jest „rozwój tożsamości żydowskiej wśród odradzającej się wspólnoty Żydów polskich” i wspieranie debat o relacjach Polaków z Żydami. Jak deklaruje placówka, muzeum jest miejscem promieniującym „ideami otwartości, tolerancji i prawdy”.

  9. 9
    +2
    ~ cd
    Piątek, 12.07

    Na stronach Muzeum dyrektor muzeum Jerzy Halbersztadt wspomina jak pod koniec 2003 roku pod wpływem Lecha Kaczyńskiego „prawie cały klub PiS poparł” finansowanie przez warszawskich podatników budowy Muzeum „razem z SLD, Unią Pracy, Platformą Obywatelską, większością PSL-u i konserwatywnym SKL”. Jerzy Halbersztadt stwierdził też że „w trakcie różnych późniejszych rozmów z prezydentem Kaczyńskim zrozumiałem, że tradycja endecka i ksenofobiczna była mu z gruntu obca, a już szczególnie, gdy chodziło o stosunek do Żydów. Miał w sobie naprawdę bardzo wiele z ""żoliborskiego inteligenta""”.

  10. 10
    0
    ~ cd
    Piątek, 12.07

    z samego źródła http://www.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1098&Itemid=57

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0351321697235