Po raz ósmy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących mieli okazję zaprezentować swoje możliwości podczas Festiwalu Talentów. Dziś, 5 stycznia, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, zmierzyło się 35 osób. Zobacz, kto został doceniony przez jury.
Uczniowie zaprezentowali się, jak co roku, w trzech kategoriach. - Pierwsza to szeroko pojęta sztuka, czyli plakat, rzeźba, zdjęcia. Kolejną kategorią jest taniec - zarówno współczesny, jak i klasyczny, standardowy -wymienia Anna Luiza Górecka, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących. - Ostatnia kategoria jest instrumentalno-wolakna, czyli tam mogą się wykazać i ci, którzy grają, jak i ci, którzy śpiewają.
W Festiwalu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 8 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących. - Konkurs wymyśliła Izabela Świerżewska. Pierwszy konkurs miał miejsce w murach szkoły I LO. Był on typowo szkolny, dla naszych uczniów. Ze względu na to, że było tak wielu chętnych i bardzo wiele osób chciało dopingować swoich kolegów i koleżanki, wyszliśmy z auli - wyjaśniała Anna Luiza Górecka.
Jedna z edycji miała miejsce w Kinie Orzeł, inne zaś w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. W tym roku zdecydowano się na dużą salę Teatru im. Aleksandra Sewruka. - Staramy się pilnować, aby uczniowie zasiadający na widowni się zmieniali - zaznacza rzecznik prasowa. - Chcemy, by każdy chociaż raz miał szansę uczestniczyć w Festiwalu.
Inne zasady tyczą się występujących. - Mogą brać udział w Festiwalu rok w rok. Nie oznacza to jednak, że co roku wygrywają te same osoby - podkreśla Anna Luiza Górecka.
A jest o co walczy. Oprócz nagród rzeczowych, drugi rok z rzędu zostały przyznane również szklane statuetki. - Głównymi nagrodami są bony do Empiku o wartości 150 zł bądź 50 zł - mówi rzeczniczka.
W tym roku nagrodzone zostały pierwsze miejsca z każdej kategorii oraz osoby wyróżnione.
Mieliśmy głosy od jurorów, że określona liczba wyróżnień to jest dla nich za mało. W jednej kategorii widzą więcej talentów, w innej mniej. Chcieli mieć większą możliwość przydzielania nagród. Mogli przyznać jedno wyróżnienia, albo pięć
- wyjaśniła Anna Luiza Górecka.
W skład jury wchodzili: polonistka I LO- Lucyna Murawska, właściciel Klubu Muzycznego Mjazzga - Wojtek Minkiewicz, Mistrz Świata Formacji Tanecznych - Piotr Czyżyk oraz aktorka elbląskiego teatru- Beata Przewłocka.
Wyniki:
Kategoria Sztuka:
I miejsce: Oliwia Kwiecień (ZSO)
Wyróżnienia:
Karolina Kwant (ZSO)
Natalia Konopko (ZSO)
Kategoria Muzyka:
I miejsce: Mirella Burcewicz (ZSO)
Wyróżnienia:
Mark Saunders (Gim)
Agnieszka Kercz (ZSO)
Ada Lasinkiewicz (ZSO)
Michał Trzyna (ZSO)
Małgorzata Sinica (ZSO)
Kategoria Taniec:
I Miejsce: Alicja Pakieła (Gim)
Wyróżnienia:
Alicja Klarkowska (ZSO)
Agata Dworzyńska i Agnieszka Izdebska (Gim)
Nagroda Publiczności:
Alicja Klarkowska (ZSO)
Z roku na rok to wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem castingi odbyły się już w październiku.
Okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest w całym mieście. Inne szkoły deklarują, że chętnie by wzięły udział w ogólnopolskim konkursie talentów. Być może w przyszłym roku to się uda
- dodała Anna Luiza Górecka
To był konkurs jednej szkoły? I V LO kiedyś miało takie konkursy dla wszystkich szkół i nikt o tym nie pisał.