Kalendarz świąt nietypowych wskazuje nam, że dziś, 18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Święto mało znane, choć z uwagi na miejsce i rolę tego organu w naszym życiu, powinno być dla nas ważne.
Po raz pierwszy na starym Kontynencie Dzień Mózgu obchodzono 18 marca 1998 roku. Cel? Przede wszystkim propagowanie wiedzy o tym organie oraz informowanie społeczeństwa o roli badań układu nerwowego.
W 1997 roku europejscy naukowcy założyli Europejskie Stowarzyszenie Na Rzecz Mózgu Dana, ale wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam powstała organizacja Dana Alliance for Britain Initiative. Słupiała się ona na problemach związanych z funkcjonowaniem układu nerwowego.
Dziś wiemy, że dzięki niemu m.in. widzimy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje. Badaniom nad jego możliwościami nie ma końca. Naukowcy uważają, że wykorzystujemy zaledwie 10% możliwości, jakie daje nam nasz mózg. Wykonując codziennie rutynowe czynności rozleniwiamy go. A powinno być odwrotnie. Wskazane jest dostarczanie mu intensywnych bodźców. To sprawi, że będzie pracował na naprawdę wysokich obrotach.
opr.
AS
trzeba ćwiczyć mózgownicę :)