Określić „Koncert przy świecach” jako wzruszający to jakby nie powiedzieć nic. Dziś (6 kwietnia) w Bibliotece Elbląskiej odbyło się magiczne spotkanie skłaniające do refleksji. - Bardzo się cieszymy, że wszystko się udało - przyznała Magdalena Poronin, pomysłodawczyni koncertu.
Wieczór pełen emocji zapewnili wyjątkowi artyści - Magdalena Poronin, Przemysław Radziszewski, Chór Cantata Elbląg, a także uczniowie klasy śpiewu solowego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu - Natalia Leonowicz, Antonina Wiśniewska oraz Małgorzata Przyborowska.
Największym doświadczeniem dla uczniów jest stanąć na scenie i zobaczyć na własnej skórze jak to jest. Mogą to poczuć, przeżyć i doświadczyć. Będąc w tak młodym wieku nie ma lepszej okazji. Trzeba dawać im szansę
– podkreśliła Magdalena Poronin.
To był mój pierwszy poważny koncert. To był mój debiut na tak dużym przedsięwzięciu. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę tu być, że dostałam taką szansę. Czuję ogromną wdzięczność do pani Magdaleny i wszystkich osób, które współtworzyły to wydarzenie. Każda scena rozwija. Każde wejście na scenę, czy to małą czy dużą, jest czymś wartościowym
- zaznaczyła Natalia Leonowicz, uczennica 1 klasy wokalu.
Wyjątkowy charakter koncertu swoją grą podkreślili Dorota Artykiewicz-Skrla (fortepian) i Adrian Szajna (saksofon).
Dodatkowo aktor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Mikołaj Ostrowski nasycił całość rozważaniami i recytacją. - Dziękuję, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie do naszego świata. A ten świat, od dziś, jest naszym wspólnym światem – mówił Mikołaj Ostrowski. - Mamy nadzieję, że było wam po prostu dobrze.
Projekt został zrealizowany dzięki środkom ze Stypendium Kulturalnego przyznanego przez Prezydenta Elbląga Michała Missana, które otrzymała Magdalena Poronin - nauczycielka śpiewu solowego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im K. Wiłkomirskiego w Elblągu.
Na zakończenie Jarmarku Wielkanocnego ten koncert miał duży ładunek emocjonalny. Bardzo się cieszę, że ten gatunek muzyczny zaistniał w Elblągu. Klasa śpiewu w Szkole Muzycznej posiada w tym roku kolejnych dyplomantów. Mogli się oni tu zaprezentować. Jesteśmy z tego powodu ogromnie dumni i szczęśliwi
– mówiła wiceprezydent Elbląga Katarzyna Wiśniewska.
Wiceprezydent nie kryła wzruszenia. - Bardzo się wzruszyłam, bo słowo recytowane i nawiązanie do postaci z bajek, które wszyscy znamy, a do tego ten przepiękny śpiew solistów i naszego cudownego Chóru Cantata... To było coś cudownego. Lepszej uczty nie można było sobie wyobrazić. Warto, aby ten projekt był kontynuowany – zaznaczyła Katarzyna Wiśniewska.
Wszystkie miejsca były zajęte, co oznacza, że w naszym mieście potrzebne było takie wydarzenia. - Wejście na koncert było darmowe dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy od pana Prezydenta Michała Missana. Wejściówki rozeszły się praktycznie w dwa dni – przyznała Magdalena Poronin.
Zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia widocznie jest duże. Mamy nadzieję, że niebawem uda nam się to powtórzyć
– dodała Magdalena Poronin.
Kolejny koncert planowany jest pod koniec kwietnia w Parafii św. Apostoła przy ul. Obrońców Pokoju. - Dopinamy jeszcze wszystkie szczegóły, ale mogę potwierdzić, że chcemy, aby koncert odbył się za trzy tygodnie – mówiła Magdalena Poronin. - Tym razem będziemy musieli się wspierać cegiełkami, ale mamy nadzieję, że i tym razem publiczność nie zawiedzie.
Nie ma jak to zachwyt-:))))) szkoda tylko, że w ważniejsych sprawach zachwytu brak
koncert dla wybrańców . brak miejsc gdy sie zadzwoniło.