Elbląskie Multikino od jutra zaprasza na cztery nowe filmy, wśród których znalazła się propozycja dla nastolatków (Alex Rider), dramatyczna historia Brada Pitta w filmie Babel, najnowszy film Ridleya Scotta – Dobry rok i coś dla widzów o mocnych nerwach, czyli Pakt milczenia.
Alex Rider: Misja Stormbreaker
„Alex Rider: misja Stormbeaker” – filmowa superprodukcja, która dla nowoczesnych nastolatków już stała się obrazem kultowym, a i starszym widzom zapewni przyjemność dynamicznej, świetnie sfilmowanej rozrywki, zagranej równie brawurowo przez młodych aktorów (Alex Pettyfer), jak i międzynarodowe gwiazdy (Mickey Rourke, Ewan McGregor).
Alex Rider – superprzystojny superszpieg, dla którego James Bond mógłby być ojcem, ale na pewno nie konkurencją… Alex już zawłaszczył serca nastolatek, pozostawiając starego agenta bez szans, stając się symbolem odważnego, niepokornego i niepokonanego supermłodzieńca.
Czternastoletni Alex Rider stał się bohaterem dla niezliczonej liczby młodych ludzi, identyfikujących się z nim na całym świecie. Ten nastoletni szpieg pojawił się pierwotnie w „Stormbreaker”, pierwszej książce z rekordowo sprzedającej się serii jego przygód stworzonej przez pisarza Anthonego Horowitza (w Polsce książka ta ukazała się pt. „Misja Błyskawica” nakładem wydawnictwa Amber). Na całym świecie sprzedano ponad 10 mln egzemplarzy, a teraz przyszedł czas na spektakularny debiut na dużym ekranie.
Alex Rider (Alex Pettyfer) jest normalnym nastolatkiem wychowywanym przez swojego wuja Ianem Riderem (Ewan McGregor), bankowego menadżera. Według Alexa wuj jest typem nudnego urzędnika. Dopiero kiedy jego opiekun ginie w wypadku, dzięki prywatnemu śledztwu Alex dowiaduje się, że wuj nie zginął przypadkiem. Chłopak odkrywa, że Ian Rider w rzeczywistości był szpiegiem brytyjskiego wywiadu i został zamordowany przez Yasesena Gregovicha (Damian Lewis), jednego z najniebezpieczniejszych płatnych zabójców na świecie.
Godziny grania – przez cały tydzień o 9:30, 11:45, 14:00, 16:15. natomiast w sobotę nie będzie seansu o godzinie 9:30
Babel
Marokańska pustynia. Mężczyzna kupuje od sąsiada strzelbę, która ma chronić jego stado kóz przed szakalami. Strzelba była prezentem dla sąsiada od japońskiego turysty w podziękowaniu za jego pracę jako przewodnika. Broń ląduje w rękach synów pasterza, którzy postanawiają sprawdzić jej zasięg i strzelają do jadącego w oddali autokaru pełnego zachodnich turystów.
Kula trafia Amerykankę Susan (Cate Blanchett), która wybrała się z mężem Richardem (Brad Pitt) w podróż mającą uzdrowić ich małżeńskie relacje po śmierci dziecka. Cztery godziny drogi od najbliższego szpitala, autokar kieruje się do odległej wioski, w której można znaleźć tymczasowe schronienie. Zrozpaczony Richard dzwoni po pomoc do ambasady. Telefonuje również do domu w San Diego, gdzie wieloletnia gosposia Amelia (Adriana Barraza) opiekuje się ich dwójką dzieci. Błaga ją, by nie odstępowała ich w obliczu tych tragicznych okoliczności.
Amelia wybiera się jednak w rodzinne strony do Meksyku, na ślub syna. Nie mogąc znaleźć zastępczej opiekunki, postanawia zabrać dzieci ze sobą. Za kierownicą samochodu siada jej porywczy bratanek, Santiago (Gael Garcia Bernal). Przeprawa przez granicę przerodzi się w kolejny dramatyczny incydent.
Podczas gdy Richard walczy o życie żony z pomocą starej i mądrej marokańskiej kobiety oraz weterynarza, przypadkowe strzały urastają do rangi poważnego międzynarodowego incydentu terrorystycznego, a w poszukiwania sprawców angażują się służby specjalne.
W tym samym czasie w Tokio, głuchoniema dziewczyna Chieko (Rinko Kikuchi) zmaga się z rozpaczą po samobójczej śmierci matki. Narasta jej konflikt z równie przygnębionym ojcem, a czarę goryczy dopełniają frustracje okresu dojrzewania.
Godziny grania – przez cały tydzień o 15:45, 18:45, 21:45. Natomiast we wtorek o 15:45, 19:00, 22:00
Dobry Rok
Zdobywca Oscara Russell Crowe ponownie spotyka się z reżyserem „Gladiatora”, Ridleyem Scottem na planie filmu DOBRY ROK – realizacji studia Scott Free, rozpowszechnianej przed Fox 2000 Pictures. Londyński specjalista od inwestycji Max Skinner (Crowe) przybywa do Prowansji, by sprzedać małą winnicę, odziedziczoną po zmarłym wuju. Max z ociąganiem podejmuje się sprawy, która nieoczekiwanie otworzy nowy oszałamiający rozdział w jego życiu i sprawi, że jego życie nabierze smaku.
Film DOBRY ROK oparty jest na bestsellerowej powieści Petera Mayle’a (Mayle i Ridley Scott, długoletni przyjaciele, wspólnie opracowali pomysł fabularny tej powieści). Scenariusz napisał Marc Klein, a Scott jest nie tylko reżyserem, ale i producentem. W filmie występują również takie gwiazdy jak Albert Finney jako zmarły wuj Henry, który dzieli się swą mądrością ze swym młodym bratankiem, a także Marion Cotillard („Bardzo długie zaręczyny”) jako właścicielka kawiarni, która wpada Maksowi w oko, Abbie Cornish („Salto”) jako prawdopodobnie dawno zaginiona kuzynka, której powinna przypaść winnica, Tom Hollander („Piraci z Karaibów: skrzynia umarlaka”) jako najlepszy przyjaciel Maksa i Freddie Highmore („Marzyciel”) jako Max w wieku dziecięcym.
Pewny siebie i sprytny, przystojny i bystry Max Skinner jest londyńskim bankowcem, wyspecjalizowanym w obrocie akcjami – rekinem finansjery znad Tamizy, podbijającym rynki europejskie. Ostatnia operacja przyniosła mu milionowe zyski, wzbudzając zawiść konkurentów. Swój triumf Max zawdzięcza konsekwentnie wyznawanej filozofii: zwycięstwo do nie wszystko, a tylko część wszystkiego!
Wkrótce potem Max otrzymuje złe wieści z Francji: jego wuj Henry umiera. Jako najbliższy krewny zmarłego jest jedynym spadkobiercą jego posiadłości – zamku w Prowansji i winnicy „La Siroque”, gdzie Henry od 30 lat uprawiał winną latorośl.
Max wyrusza do zamku, gdzie niegdyś spędzał swe wakacje z ekscentrycznym wujem, ale gdzie nie był już od lat. Kiedy zamierza rozstrzygnąć kwestie prawne spadku, z Londynu przychodzi wiadomość, że jego firma zawiesza go w obowiązkach wobec wątpliwości narosłych wokół ostatniej transakcji.
W miarę jak londyńska przyszłość staje się coraz bardziej niepewna, Max coraz bardziej wsiąka w życie zamku. Ponownie nawiązuje kontakt z opiekującym się winnicą od trzydziestu lat Francisem Duflotem, którego pamięta jeszcze ze swych dziecięcych wizyt. Żona Duflona, Ludivine, zamkowa gospodyni, serdecznie wita powracającego Maksa.
Max nie jest pewny, czy będzie mu odpowiadać życie na południu Francji. Dzwoni więc do najlepszego przyjaciela, agenta nieruchomości Charliego Willisa z Londynu, by dowiedzieć się, jaka jest obecna wartość zameczku i winnicy takiej jak „La Siroque”. Charlie wyjaśnia mu, że tego rodzaju posiadłość, zwłaszcza jeśli powstaje w niej dobre wino, warta jest nawet kilka milionów dolarów. To wspaniałe zabezpieczenie na wypadek, gdyby jednak stracił pracę w Londynie.
Spędza czas na wspominaniu dawnych wakacji, spędzanych w towarzystwie człowieka, którego wiedza i filozofia ukształtowała światopogląd Maksa i pomogła w karierze, jak też na patrzeniu w pochmurną przyszłość, kiedy nieoczekiwanie pojawia się nowa komplikacji. Do zameczku przybywa dwudziestokilkuletnia dziewczyna z Kalifornii, Christie Roberts. Christie, pochodząca z Napa Valley, winnego zagłębia Kalifornii, twierdzi, że jest córką zmarłego z nieprawego łoża. Gdyby to okazało się prawdą, zgodnie z francuskim prawem byłaby spadkobierczynią „La Siroque”.
Podejrzewając, że Christie jest oszustką, Max podczas sprzeczki wypytuje ją o przeszłość, martwiąc się zarazem o los winnicy, gdzie tłoczy się sikacz najgorszej wręcz jakości. Jednakże w piwnicy wuja Max natrafia na kilka butelek „Le Coin Perdu” (zapomniany kącik). Właścicielka miejscowej kawiarni, Fanny Chenal, z którą Max nawiązuje flirt, twierdzi, że to legendarny trunek, którego cena na czarnym rynku sięga tysięcy dolarów za butelkę.
Skąd pochodzi to wino i dlaczego Duflot chce pozostać w „La Siroque” niezależnie od tego, jak potoczą się losy winnicy? A co to za niezwykłe pędy, znalezione przez Christie, o których nadzorca winnicy nie chce mówić, twierdząc, że to uprawa eksperymentalna, zaś szanowany specjalista od hodowli winorośli określa je jako bezwartościowe?
Upływ czasu i wspomnienia budzą w Maksie dawne emocje i zapomniane uczucia, każąc jednocześnie jeszcze raz zastanowić się nad maksymą wuja Henry’ego o życiu w Prowansji: „Nigdzie indziej człowiek nie jest tak bardzo zajęty, robiąc tak niewiele i mając z tego tyle satysfakcji!”.
Godziny grania – przez cały tydzień o 9:45, 12:30, 17:45, 20:15, a w piątek i sobotę dodatkowo o 22:45
Pakt Milczenia
W 1692 roku, w kolonii Ipswich w Massachusetts, pięć rodzin zawarło pakt milczenia. Jedna z nich domagająca się coraz większej władzy została skazana na banicję. Linia krwi jej członków zniknęła bez śladu aż do dzisiaj. Wyobraź sobie, że posiadasz nadprzyrodzoną zdolność czynienia rzeczy niemożliwych, jednak im więcej mocy użyjesz, tym stajesz się słabszy.
Spenser Academy, szkoła z internatem dla elit, pełna jest pięknych, bogatych i uprzywilejowanych nastolatków. Wyreżyserowany przez Renny’ego Harlina film PAKT MILCZENIA opowiada historię synów z Ipswich, czterech studentów związanych ze sobą niezwykłym rodowodem. Jako potomkowie rodzin, które osiedliły się w kolonii Ipswich w XVII wieku, chłopcy urodzili się posiadając niezwykłą moc. Kiedy piąty potomek nagle wprowadza się do miasta, zostają ujawnione skrywane od lat sekrety i istnieje niebezpieczeństwo złamania paktu milczenia chroniącego ich rodziny.
PAKT MILCZENIA to atrakcyjny, olśniewający wizualnie thriller, w którym na ekranie pojawiają się młode, wschodzące gwiazdy kina - Steven Strait (Sky High, 10,000 B.C.), Laura Ramsey (Lords of Dogtown, She’s the Man) i Taylor Kitsch (NBC Friday Night Lights), a także nagrodzona aktorka Wendy Crewson (telewizyjne 24 godziny, Eight Below).
W Spenser Academy rozpoczyna się nowy rok szkolny. Studenci zorganizowali szaloną imprezę, aby uczcić koniec lata. Setki wirujących w tańcu ciał. Caleb Danvers (STEVEN STRAIT) i jego trzem kolegom zostaje przedstawiona atrakcyjna, nowa studentka Sarah Wenham (LAURA RAMSEY). Sarah poznaje także bardzo intrygującego studenta Chase Collinsa (SEBASTIAN STAN). Kiedy na imprezie pojawia się policja, aby rozproszyć zbyt dobrze bawiących się młodych ludzi, zostaje odkryte ciało jednego ze studentów, który zmarł z przedawkowania narkotyków. Dyrektor szkoły (KENNETH WALSH) podejrzewa, że w śmierć chłopca w jakiś sposób zaangażowani są Caleb i jego trzej przyjaciele.
W międzyczasie Sarah, była uczennica publicznej szkoły w Bostonie, usiłuje dostosować się do życia w internacie elitarnej szkoły i nie może pozbyć się dziwnego uczucia, że ktoś - lub coś - obserwuje każdy jej ruch.
W szkole rośnie napięcie, kiedy Caleb i jego przyjaciele zaczynają nadużywać swojej mocy. Chociaż wydają się być zwykłymi nastolatkami, łączy ich niewypowiedziana więź. Nie tylko są potomkami rodzin, które osiedliły się w kolonii Ipswich w czasach, kiedy miały miejsce procesy czarownic z Salem, ale także odziedziczyli nadnaturalne moce swoich przodków. Ale ich zdolności do zmieniania kształtów, przeciwstawiania się przyciąganiu ziemskiemu i nadludzkiej mocy okazują się być okupione olbrzymim kosztem. Za każdym razem, kiedy synowie Ipswich używają swojej niezwykłej mocy, starzeją się przedwcześnie. Jednak pokusa jest silniejsza od nich i bardziej uzależniająca od narkotyków.
Co więcej, w chwili, kiedy każdy z chłopców skończy 18 lat, „odziedziczy” jeszcze bardziej potężną i uzależniającą moc.
Do urodzin Caleba zostało jeszcze tylko kilka dni, a jego matka Evelyn (WENDY CREWSON) przerażona jest wizją tego, że jej syn - podobnie jak jego ojciec - nie będzie w stanie oprzeć się pokusie używania mocy. Caleb zapewnia ją jednak, że będzie w stanie poradzić sobie z nowymi zdolnościami. Ale czy naprawdę? Co będzie jeśli będzie potrzebował mocy do walki ze złem, które zagraża wszystkiemu, co kiedykolwiek kochał?
Godziny grania – przez cały tydzień o 15:00, 17:30, 19:45, 22:00