Środa, 20.11.2024, Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    --3
    ~ betti
    Poniedziałek, 15.04

    JUŻ MAM DOŚĆ TYCH WYPOWIEDZI NA TEMAT CIĘŻKIEJ PRACY NAUCZYCIELI WIĘC RACZE TYLKO PRZYPOMNIEĆ ŻE NAUCZYCIELI UTRZYMUJE TEN NIEDOUCZONY ,LENIWY OBIBOK ROBOL-JAKBY NIE ON TO SKĄD BY BYŁO NA TE,,ŚMIESZNE"" WASZE PENSJE ?

  2. 2
    --1
    ~ Robert Koliński
    Poniedziałek, 15.04

    Bełkot PiSowskiego oszołomstwa za kopiejki a wg przekazu dnia jest już cokolwiek nudny, nie mówiąc nawet, że zwyczajnie obrzydliwy - te same głupawe i wyświechtane argumenty anonimowej trollii klepane bez zrozumienia, zero merytoryki, całkowita odporność na argumenty strajkujących nauczycieli, szczucie płatnych szczekaczek przeciwko ludziom domagającym się godnej płacy za ciężką i byle jak opłacaną harówkę. Dokładnie w ten sposób działa każda reżimowa propaganda, tej PRLowskiej, dokładnie kopiowanej przez neokomuchów z PiS nie wyłączając. Dzisiejsze ZOMO i poputczcicy reżimu używają po prostu smartfonów, choć hejt i nagonka na ludzi walczących o godne życie i płacę za pracę są dokładnie takie same, jak te uprawiane niemal 40 lat temu.

  3. 3
    --3
    ~ rodzice
    Poniedziałek, 15.04

    Przesmiewca: " żadnych horyzontów, wyłącznie BO MI SIĘ NALEŻY! DAJCIE MNIE TU! PINCSET TYSIONC STO TYSIONCÓW!!!" - hahaha przecież to wypisz wymaluj właśnie podejście twoich kumpli strajkujących terrorystów - nie pierwszy raz się osmieszacie i byłoby to nawet zabawne, gdyby nie to, ze przy tym chcecie pogrążyć dzieci - tego wam nie darujemy, jesteście skończeni WON ZE SZKÓŁ I OD NASZYCH DZIECI

  4. 4
    +4
    ~ Robert Koliński
    Wtorek, 16.04

    Nauczyciele strajkując przekazują swoim podopiecznym wiedzę i wartości, które nie zmieściły się w szkolnych programach. Wielu z nich dzięki akcji strajkowej dowiedziało się, co to jest związek zawodowy. Uczniowie nauczyli się (a jest to w 2019 roku wiedza na tyle niszowa, że niemal tajemna), że pracownicy mogą się zrzeszyć, działać solidarnie i w porozumieniu i że mają wtedy wielką siłę. Na tyle dużą, że mogą zamknąć szkoły, które dla uczniów są przecież całym światem. Dowiedzieli się, co to jest strajk – że nie oznacza on oflagowania się, wyjścia na uliczny protest, zmiany obrazka na zdjęciu profilowym w mediach społecznościowych, ale odmowę pracy. Że wobec tego narzędzia walki, jeśli ludzie są ze sobą solidarni, system wciąż pozostaje bezbronny, nie da się nie traktować go poważnie. (..)

  5. 5
    +1
    ~ Robert Koliński
    Wtorek, 16.04

    (...) Przy okazji w mediach pojawiło się dawno nieużywane słowo “łamistrajk” – bycie łamistrajkiem jest tak samo złe, jak bycie skarżypytą. Uczniowie potwierdzili w ten sposób swoją intuicję, którą szkoła na co dzień wybija im z głowy: lojalność wobec zwierzchników zamiast wobec kolegów jest moralnie wstrętna. Strajkując, nauczyciele pokazują uczniom, że strategia posłuszeństwa, indywidualnego konformizmu i deklarowanej pokory wobec silniejszych nie jest wcale strategią najbardziej skuteczną. Że jeśli sam jesteś zbyt słaby, żeby walczyć o swoje, musisz dogadać się z innymi ludźmi w tej samej sytuacji i stworzyć wspólny front walki o godność – prawa bowiem zdobywa się w walce. (...)

  6. 6
    +1
    ~ Robert Koliński
    Wtorek, 16.04

    (...) To swoją drogą ważne słowo, będące tematem wielu szkolnych rozprawek – wreszcie dzieci dowiedzą się, że nie jest to wartość wyłącznie symboliczna, ale ściśle powiązana z tym, czy możesz w danym miesiącu zapłacić czynsz albo kupić nowe buty, kiedy w starych zrobi się dziura i że w walce o godną płacę nie ma niczego brudnego. Jest to lekcja ważniejsza i bardziej potrzebna uczniom niż polski, angielski, przyroda i wuef. Nie tylko zresztą im – kiedy skończą szkołę, pójdą do pracy, będą naszymi kolegami i koleżankami. Być może dzięki temu, co się teraz dzieje w szkole, zamiast emocjonować się konkursem na pracownika miesiąca i podkładać nam świnie, żeby zyskać uznanie szefa, chętniej stworzą z nami komisję związkową, a słowo “strajk” będzie miało w ich głowie konkretne znaczenie (...)

  7. 7
    +2
    ~ Robert Koliński
    Wtorek, 16.04

    (...) będą w stanie go sobie wyobrazić i zrozumieć jego potencjalną skuteczność. Nauczyciele - nie łamcie się i walczcie o swoje. Normalna część społeczeństwa Was popiera i jeśli trzeba będzie przełamać opór reżimu kłamców odmawiając przeprowadzenia egzaminów maturalnych, to to zróbcie, a nie ulegajcie łajdackiej propagandzie rządowych trolli, jak w przypadku egzaminów gimnazjalnych. Ci młodzi ludzie dziś przystępujący do egzaminu dojrzałości więcej wyniosą na przyszłość z Waszej obywatelskiej, nieugiętej i prospołecznej postawy, niż z dzisiejszej, dość humorystycznej i niewiele wartej matury, która pożytecznej wiedzy dostarczy im niewiele, w przeciwieństwie do prawdziwie życiowego doświadczenia, jakie otrzymają uczestnicząc poniekąd w Waszej słusznej walce o godność pracowniczą i ludzką.

  8. 8
    --1
    ~ sprawiedliwy
    Wtorek, 16.04

    źle nie mają niech spier......

  9. 9
    0
    ~ nie błaznuj Koliński
    Wtorek, 16.04

    Oświata nigdy nie ma źle to że młodziaki po studiach mają kiepsko, niech podziękują starszym kolegom i panom dyrektorom

  10. 10
    --1
    ~ obrzydliwość
    Wtorek, 16.04

    dalej ta zapyziała skisła yntelygencja nie upomina się o swoje pieniądze przekazane na katechetów

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.516077041626