Niedziela, 24.11.2024, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (108)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    0
    ~ do znawca
    Piątek, 08.08

    Obowiązek badania Legionelli wprowadziło z dniem 1 stycznia 2008 r. Rozporzadzenie Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr 61, poz. 417). Rozporządzenie to wprowadziło od dnia 1 stycznia 2008 r. obowiązek badania wody ciepłej z budynków zamieszkania zbiorowego i zakładów opieki zdrowotnej zamkniętej w kierunku Legionelli (dopuszczalna liczba mikroorganizmów: < 100 w 100 ml). W zakładach opieki zdrowotnej zamkniętej na oddziałach, w których przebywają pacjenci o obniżonej odporności, w tym objęci leczeniem immunosupresyjnym, pałeczki Legionella powinny być nieobecne w próbce wody o objętości 1000 ml. Oznacza to, że Legionella nie będzie mogła występować w budynkach zamieszkania zbiorowego.

  2. 2
    +1
    ~ lekarz
    Piątek, 08.08

    Przy okazji przytaczamy przepisy międzynarodowe: - obowiazkowe jest zgłaszanie zachorowań i ich rejestracja w Ośrodku Epidemiologicznym w Londynie. Zawiadomienia o zachorowaniu i adresie zakażenia przekazywane są do rządowych administracji opieki zdrowotnej (takze do Polski) - Dyrektywa 2000/54/WE zał. nr 3 klasyfikacja czynników biologicznych w miejscu pracy - kwalifikuje Legionellę do grupy II – może wywoływać choroby u ludzi.

  3. 3
    +1
    ~ do lekarz
    Piątek, 08.08

    do lekarz: znalazłem kilka wskazówek w internecie przeczytajcie warto: Jak się pozbyć Legionelli i przeciwdziałać zakażeniu nią? Stosowane powszechnie chlorowanie wody nie zawsze pomaga pozbyć się pałeczek Legionelli. Bakteria w ciągu kilku sekund ginie natomiast po podgrzaniu wody do 70-75oC, w której się znajduje. Inne metody czyszczenia instalacji z Legionelli to tzw. szokowe hiperchlorowanie - do stężenia 20 mg/l lub ciągła dezynfekcja za pomocą dwutlenku chloru.

  4. 4
    0
    ~ do lekarz
    Piątek, 08.08

    czy tylko metody termiczne usuwają te bakterie?

  5. 5
    +2
    ~ Polak
    Piątek, 08.08

    Skąd ja księdza znam pyta ksiądz drugiego księdza podczas wizyty Papierza Polak, na to ten mu odpowiada zamknij sie pracujemy w jednym komisarjacie:)

  6. 6
    0
    ~ pracownik szpitala
    Piątek, 08.08

    Poniżej przedstawiam ci techniki wykorzystywane do usuwania Legionelli: - hiperchlorowanie (szokowe i ciagłe) - szok termiczny - dwutlenek chloru - jonizacja z zastosowaniem miedzi i srebra - nadtlenek wodoru i jony srebra - promieniowanie ultrafioletowe. Pozdrawiam.

  7. 7
    +1
    ~ takie tam
    Piątek, 08.08

    Dość często spotykamy się z powiedzeniem „kultura”, „człowiek kulturalny”, „naród kulturalny” czy „warstwa kulturalna”. Często też obok „kultury” spotykamy bliskoznaczne słowa: „wiedza”, „sztuka”, „inteligencja”, a w mowie potocznej człowiek pracy, chłop i robotnik, proletariusz, prawie nigdy nic wspólnego z kulturą nie ma. Przeciwnie – proletariusza zalicza się, nie pytając go o zgodę, do warstw niekulturalnych.

  8. 8
    0
    ~ kazik
    Piątek, 08.08

    a może ktoś wie kiedy tę legionelle odkryto?

  9. 9
    +2
    ~ takie tam
    Piątek, 08.08

    Naprzeciw blaskom jutrzni, W bitewny żar i huk Idziemy silni, butni, Przed nami pierzcha wróg. Niech głośno grzmi nasz twardy krok. Światłością zwyciężymy mrok. Jesteśmy młodą gwardią proletariackich mas,

  10. 10
    0
    ~ lekarz
    Piątek, 08.08

    Legionellozę po raz pierwszy opisano w roku 1976, z powodu epidemii, na którą zapadła część uczestników spotkania Legionu Amerykańskiego zorganizowanego w hotelu w Filadelfii. Stąd nazywana jest także "chorobą legionistów". Objawy legionellozy podobne są do objawów grypy czy zapalenia płuc (np. gorączka ok. 40oC, suchy kaszel) i zapada na nią co dwudziesta narażona na kontakt z drobnoustrojem osoba.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.127063035965