Jeżeli do Elbląga przyciągają cię sprawy zawodowe lub turystyczne, jednak na zobaczenie miasta masz nie więcej niż 48 godzin, zerknij do naszego krótkiego poradnika i zobacz, których atrakcji w mieście na pewno nie możesz ominąć. Podpowiemy, jakie zabytki są warte zwiedzenia i gdzie można się zatrzymać na krótki nocleg.
Jakie atrakcje czekają na ciebie w Elblągu?
Jeżeli do Elbląga przyjeżdżasz z dziećmi, konieczne odwiedź Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia. Miejsce to dostarcza wielu atrakcji zarówno maluchom, jak i dorosłym. Z racji tego, że większość zabaw znajduje się pod chmurką, warto wybrać się do parku rozrywki w ładną pogodę. Wyposażony w dobry humor, możesz wraz z rodziną rozpocząć na dobre zwiedzanie Elbląga. Przygodę zacznij od Muzeum w Elblągu, a następnie udaj się do Bażantarni – urokliwego leśnego parku, w którym zobaczysz rzadkie gatunki roślin, a także mniej i bardziej znane gatunki zwierząt, w tym lisy, borsuki, kuny leśne, jelenie, sarny, czarne bociany i wielu innych. Obcowanie z naturą można połączyć z doskonałą ucztą w miejscowej Restauracji Myśliwskiej.
Wizyta w Elblągu to również świetna okazja do zobaczenia fantastycznego dzieła hydrotechniki – Kanału Elbląskiego. Możesz zdecydować się na rejs statkiem pasażerskim i przeżyć niezapomniane chwile w otoczeniu najbliższych. Będziesz mieć okazję do przeprawy po tzw. suchym grzbiecie Pochylni Buczyniec. Rejs statkiem daje okazję do oglądania krajobrazu miasta.
Jeżeli interesuje cię kultura i sztuka, na pewno chętnie zajrzysz do Galerii EL i zobaczysz kolekcję malarstwa geometrycznego. Świetną okazją do obcowania z architekturą jest też zwiedzanie Katedry św. Mikołaja oraz przejście przez zabytkową Bramę Targową.
Jakie noclegi w Elblągu będą najlepsze na krótki wypad?
Oferty noclegów w Elblągu są skupione zazwyczaj w samym sercu miasta, czyli w okolicy największych zabytków, restauracji i pubów. Jeżeli planujesz krótką wizytę w mieście, zdecyduj się na nocleg w centrum. Taka lokalizacja pozwoli ci maksymalnie wykorzystać dostępny czas i zobaczyć jak najwięcej. Powinieneś rozważyć noclegi w Elblągu na samej Starówce, w jednej z tutejszych kamienic. Jeśli cenisz sobie wysoki standard wykończenia obiektu, zdecyduj się na jeden z butikowych hoteli, ulokowany w historycznej zabudowie miasta. Z kolei jeżeli lubisz ducha nowoczesności i chcesz mieć dużo swobody dla siebie i rodziny, wybierz prywatny apartament ulokowany w bardziej nowoczesnym budynku. Będziesz mieć wtedy dostęp do windy. Lokalizacja w centrum miasta jest bardzo pożądana, jeśli chodzi o krótki dwudniowy wypad, choć również pewne oddalenie od Starówki ma swoje pozytywne strony. Spokój, cisza i prywatność – te aspekty przemawiają za wynajęciem pokoju w dworku lub zajeździe zlokalizowanym na przedmieściach miasta. Taki nocleg będzie odpowiedni dla osób przyjeżdżających do Elbląga własnym autem, całkowicie niezależnych od publicznych środków transportu.
Pamiętaj, że zanim zarezerwujesz dany pokój, powinieneś sprawdzić opinie innych podróżnych o danym miejscu. Nawet najlepsze studyjne zdjęcia obiektu nie muszą oddawać całej prawdy na temat jego czystości czy jakości obsługi. Dlatego też warto rezerwować nocleg, korzystając z systemu rekomendacji. Często osoby biorące udział w programach partnerskich i polecające dany obiekt innym, mają szansę na zdobycie atrakcyjnej zniżki na kolejne wyjazdy. Zyskujesz więc zarówno ty, bo nocujesz w sprawdzonym miejscu, jak też osoba polecająca, gdyż otrzymuje rabat i oszczędza pieniądze. Internet to dziś ogromna kopalnia informacji, także tych turystycznych, z której powinieneś korzystać.