Młodzież, która uczęszcza na zajęcia Kółka Teatralnego to głównie osoby interesujące się teatrem, chcące sprawdzić się w roli aktora i wolontariusza. Jeden z uczestników – Krzysztof Woźniak właśnie rozstał się z Kółkiem, ale bardzo mile wspomina czas poświęcony na ćwiczenia i jak twierdzi: „wbrew pozorom podczas takich zajęć można wiele się nauczyć.
Na początku odbywają się ćwiczenia wprowadzające, gdzie trzeba opanować niektóre aktorskie triki tj. np. oddychanie przez przeponę, pracuje się nad dykcją, analizuje teksty, uczy się poprawnego wyrażania emocji”.
Członkowie Kółka biorą udział w konkursach recytatorskich, wystawiają spektakle, pracują jako wolontariusze. W kwietniu Magda Roma Przybylska oraz Krzysztof Woźniak odnieśli zwycięstwo w konkursie recytatorskim na szczeblu wojewódzkim i wystąpili na jubileuszowym, bo 50 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Słupsku. W ramach integracji europejskiej członkowie Kółka uczestniczyli w polsko-rosyjskich warsztatach językowo-teatralnych „W świecie baśni i bajek”, organizowanych w Iławie, a dotowanych z funduszy UE. Młodzi aktorzy ze Światowida i Kalingradzkiego Domu Młodzieży wystawili spektakl „Żółwiczek Aleszonek”, do którego scenariusz opracował Rosjanin Anatalij Łukin, a którego premiera odbyła się w Elblągu.
W dniach 24-27.08.2005 członkowie Kółka Teatralnego brali czynny udział przy organizacji „Elbląskich Nocy Teatru i Poezji”, współpracując przy tworzeniu scenografii czy uczestnicząc w pracach przy bufecie. W ramach programu do Elbląga tłumnie przybyli znani, polscy aktorzy m.in. M. Stuhr, O. Bończyk, J. Liszowska, A. Barciś czy A. Żmijewski. „Mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy aktorów od strony kuchni. Śledziliśmy ich przygotowania do występów, naukę scenariuszy, zachowania podczas pracy. Może wydaje się to dość dziwne, ale nawet tacy profesjonaliści stresują się przed wyjściem nad scenę i mają prawo zapomnieć tekstu. Przed każdym występem zachowują się tak jakby był to ich pierwszy - odczuwają ogromną tremę, a gdy wszystko pójdzie dobrze dopiero wtedy mogą odetchnąć z ulgą. Prawie wszyscy aktorzy byli dla nas bardzo przyjaźni, choć zdarzały się wyjątki. Najmilej będę wspominał współpracę z panią S. Celińską i O. Bończyk” - mówi Krzysiek.
Kółko Teatralne funkcjonuje przy elbląskim Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej – Światowid. Jego prowadzącą jest wicedyrektorka Światowida, pani Bożena Sielewicz. Obecnie na warsztaty uczęszczają dwie grupy młodzieży – zaawansowana oraz początkująca. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki i trwają ok. 2 godz. Przynależność do Kółka jest bezpłatna, a jedynym kryterium przyjęcia jest własna siła woli i chęć pracy.