Praca w charakterze egzaminatora WORD w Elblągu pozwala na zgłębienie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, procesu egzaminowania przyszłych kierowców. - Z bliska widziałem emocje jakie towarzyszą osobom egzaminowanym, popełniane błędy zarówno te mniejsze jak i poważniejsze mające bezpośredni wpływ na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego - zauważa Wojciech Dziewulak, właściciel Wyższej Szkoły Jazdy.
Odpowiedzią na szereg dostrzeżonych błędów z jakimi borykają się kursanci było otworzenie Wyższej Szkoły Jazdy. - Obok towarzyszącego stresu dały się zauważyć błędy w szkoleniu, ale również, co należy stwierdzić z przykrością, straszenie przez samych instruktorów kursantów egzaminem, jak i samą osobą egzaminatora. Tym samym ośrodek egzaminowania stawał się niejako miejscem niedostępnym i mało przyjaznym - przyznaje Wojciech Dziewulak. - Chcemy łamać stereotypy i obalać mity. Odpowiedzią na te wszystkie problemy jest otwarcie Wyższej Szkoły Jazdy w Elblągu jako ośrodka szkolenia kierowców świadomych, dobrze wyszkolonych. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w mieście jak i okolicach prowadzonym przez egzaminatora z wieloletnim doświadczeniem. Nasze zaplecze dydaktyczne jest wyposażone w profesjonalne urządzenia multimedialne oraz programy wspomagające wykładowcę na zajęciach teoretycznych. Cennym źródłem informacji jest zdobyte doświadczenie instruktorów.
Według danych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zamieszczonych w raporcie na temat stanu BRD w Polsce w roku 2013, sprawcami wypadków największej ilości były osoby w przedziale wiekowym 20-24 lata. To spora grupa ludzi będąca uczestnikami kursów na prawo jazdy. - Przyczyny zdarzeń drogowych to przede wszystkim brawura, brak doświadczenia za kierownicą. Choć od 2004 roku liczba wypadków, rannych i zabitych sukcesywnie spada to jednak cały czas należy edukować i wyrabiać świadomość szczególnie wśród młodych ludzi - zauważa Wojciech Dziewulak.
Wyższa Szkoła Jazdy jako pierwsza wprowadziła do szkolenia podstawowego jazdę na troleju, czyli urządzeniu przeznaczonym do praktycznego pokazu i nauki radzenia sobie za kierownicą w przypadku utraty przyczepności kół. - Ćwiczenia na urządzeniu pozwalają uświadomić kierującym niebezpieczeństwa związane z niedostosowaniem prędkości do trudnych warunków na drodze (jezdnia pokryta lodem, śniegiem itp.) Co ważne nasz trolej posiada pozytywną opinię rzeczoznawców PZM, czyli Polskiego Związku Motorowego - zaznacza Wojciech Dziewulak.
Każdy kursant w trakcie zajęć praktycznych na placu manewrowym będzie mógł również spróbować jazdy z wirtualnymi promilami, czyli jazdy w alko goglach. - Będzie mógł się przekonać co widzi i czuje pijany kierowca - wyjaśnai Wojciech Dziewulak. - Naszym celem jest prowadzenie szkolenia w sposób niesztampowy i nieschematyczny. Stawiamy na Eko Jazdę wyprzedzając niejako nowe przepisy o egzaminowaniu jakie mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2015r. Już teraz przygotowujemy przyszłych kierowców, którzy będą umieli korzystać z momentu obrotowego silnika podczas hamowania, czyli stosowania hamowania silnikiem.
Nie czekaj - zadzwoń i sprawdź sam 667 774 441.
Do zobaczenia przy ul. Robotniczej 197 (była Szkoła Podstawowa nr 5)!
Biuro czynne od pon. do pt. między 10.00 a 16.00.
............................................... artykuł sponsorowany ................................................