30 listopada w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się trzeci w tym roku koncert „Wieczorów pod dobrą gwiazdą”. Tym razem będziemy mogli posłuchać cenionej wokalistki z kręgu piosenki poetyckiej Basi Raduszkiewicz i niezwykle utalentowanej elblążanki Mai Panicz. Początek koncertu o godz. 18:00 w Sali „U św. Ducha”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia są już na portierni głównej Biblioteki Elbląskiej.
- W poprzedniej edycji „Wieczorów pod dobrą gwiazdą” wystąpili: Robert Kasprzycki, Grzegorz Tomczak, Szymon Zychowicz, Jarosław Wasik oraz Jacek Gutry, Bartek Kalinowski, Marcin Skrzypczak i Michał Rogacki – wylicza Arkadiusz Kowalczyk z Działu Komunikacji Społecznej Biblioteki Elbląskiej. - Tym razem czas na śpiewające nastrojową muzykę w duchu krainy łagodności kobiety. W marcu mogliśmy posłuchać koncertu Iwony Loranc, a w październiku wystąpiła dla elbląskiej publiczności Magda Turowska.
Maja Panicz - elblążanka, związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu, gdzie szlifowała swoje umiejętności wokalne. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali, wśród nich Festiwal Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie...”, Festiwal Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Festiwal Piosenki Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W 2009 roku otrzymała stypendium artystyczne miasta Elbląg. Obecnie studiuje polonistykę w Olsztynie.
Basia Raduszkiewicz - ceniona wokalistka z kręgu piosenki poetyckiej. Laureatka prestiżowych nagród, w tym Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Współpracowała z wieloma cenionymi kompozytorami, m.in. Hadrianem Tabęckim. W 2001 roku, pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina wydała pierwszą płytę „Dzika róża”. Efektem współpracy z Jarosławem Kordaczukiem były kolejne albumy: „Chwile poruszone”, „Safona”, „Dzieci aniołów”, muzyka eksperymentalna „digressi00ns”, sesje nagraniowe z zespołem Arte dei Suonatori.
W lipcu 2009 roku ukazał się wspólny projekt multimedialny Basi Raduszkiewicz, Janusza Lipińskiego (muzyka) i Jarosława Kordaczuka (aranże) „Ptaki Powrotne”. Jest to wybór siedemnastu wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Lipińskiego napisaną w latach 1969-1976. Artystce towarzyszy zespół muzyczny z Krzysztofem Herdzinem na czele (fortepian). Projekt prezentowany w formie książki zawiera 17 wierszy K.K. Baczyńskiego z ilustracjami graficznymi Łukasza Rayskiego oraz esej Jana Strzeleckiego pt. „Reminiscencje sentymentalne”, poświęcony człowiekowi w sytuacji ostatecznej. Do książki dołączona jest płyta CD z piosenkami nagranymi w warunkach studyjnych oraz płyta DVD z dwoma teledyskami Adama Smoczyńskiego zainspirowanymi wierszami Baczyńskiego "Wróble" i "Spojrzenie" .
Zadanie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
To jest jakiś dziwny paradoks , czytam w wpisach ,że urząd nic nie robi , a co przeczytam informację o ciekawym koncercie to jest dofinansowany przez UM