Radni miejscy przyjęli stanowisko w sprawie zamiaru przeniesienia naszych żołnierzy do Gołdapi i Jarocina. Radni apelują do najwyższych władz w kraju i Ministerstwa Obrony Narodowej o pozostawienie 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego i 14 Batalionu Remontu Lotnisk w Elblągu.
Radni miejscy poparli prezydenta Elbląga Henryka Słoninę w staraniach o pozostawienie w Elblągu dwóch jednostek wojska. Przypomnijmy, że Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło przenieść 13 Elbląski Pułk Przeciwlotniczy do Gołdapi i 14 Batalion Remontu Lotnisk do Jarocina.
Radni w przyjętym jednogłośnie stanowisku wyrażają swój sprzeciw wobec zamierzeń Ministerstwa Obrony Narodowej.
- W naszej opinii decyzja o rozformowaniu ww. jednostek jest wyjątkowo nietrafna, a argumenty przedstawiane przez Ministra Obrony Narodowej i szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w korespondencji z prezydentem miasta nieuzasadnione zarówno z punktu widzenia wojskowości i bezpieczeństwa, jak również ze względów ekonomiczno-gospodarczych i społecznych – piszą w swoim stanowisku radni miejscy. –Pragniemy podkreślić, ze obie jednostki na stałe wpisały się w tożsamość Elbląga, stanowiąc przy tym ważny element jego rozwoju. Zarówno żołnierze jak i kadra od lat aktywnie uczestniczą w życiu miasta. Ich obecność jest nieoceniona szczególnie w przypadku zagrożeń, na które Elbląg z racji swojego położenia jest nieustannie narażony.
Stanowisko Rady Miejskiej w Elblągu zostanie przesłane do prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, premiera rządu Donalda Tuska i Ministerstwa Obrony Narodowej.
I bardzo dobrze, jak wojskowi nie dbają o swoich ludzi to może miasto zadba.
Niech przenoszą, żadnego z nich pożytku. Nawet basen zagarnęli, chociaż kiedyś miasto pomagało go budować.