W głosowaniu na Budżet Obywatelski 2024 udział wzięło 9 438 osób. Oddano w sumie 33 330 głosów. Jakie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku?
To już dwunasta edycja Budżetu Obywatelskiego. Tym razem w głosowaniu udział wzięło 5 719 kobiet i 3 719 mężczyzn. Na zadania ogólnomiejskie zagłosowało natomiast 8 530 elblążan. Łącznie oddano 33 330 głosów.
Aż 1400 głosów oddano na zakup densytometru rentgenowskiego dla Szpitala Miejskiego Św. Jana Pawła II. To inwestycja ogólnomiejska, która cieszyła się największym zainteresowaniem.
Największą ilość głosów na zadania inwestycyjne otrzymał wniosek z okręgu nr 3. Na otwartą strefę aktywności na świeżym powietrzu przy ul. Toruńskiej 17 oddano 880 głosów.
Mieszkańcy zdecydowali, że w okręgu nr 1 zostaną wykonane dojścia do Parku Modrzewie od strony ul. Wiejskiej (673 głosy) i nowa nawierzchnia bitumiczna na części ul. Rechniewskiego (262 głosy). Zostaną zrealizowane też trzy małe projekty: II Elbląski Festiwal Organowy (495 głosów), Aktywnie w Parku Modrzewie (493 głosy) i Żywopłot Dąbka / Odrodzenia (473 głosy).
W ramach okręgu nr 2 najwięcej głosów uzyskały projekty dotyczące przebudowy placu zabaw w Parku Kajki (647 głosów). W tym okręgu zostaną zrealizowane trzy małe projekty: leżaki miejskie w Parku Kajki (635 głosów), wspólne sadzenie drzew przez mieszkańców w Parku Kajki (446 głosów), wzmocnij swoje zdrowie „Nad Jarem” (313 głosów).
Natomiast w okręgu nr 3 wygrał wniosek dot. przebudowy nawierzchni jezdni na ul. Kopernika oraz na fragmencie ul. Chopina (649 głosów). Tu również zostaną zrealizowane 3 małe projekty: Otwarta strefa aktywności na świeżym powietrzu przy ul. Toruńskiej 17 (880 głosów), Koncert skrzypcowy w Parku Kajki (747 głosów) i Festyn rodzinny w Parku Kajki (715 głosów).
562 głosy oddano w okręgu nr 4 na przebudowę części pasażu przy ulicy 1 Maja w Elblągu. W ramach małych projektów zostaną zrealizowane: Kino plenerowe w Parku Planty (333 głosy), Kiosk Kultury przy ul. Wybrzeże Gdańskie (304 głosy) i Koncert skrzypcowy w Parku Planty (292 głosy).
W ramach okręgu nr 5 wybrano wniosek dot. odnowy nawierzchni chodnika oraz budowa ścieżki rowerowej na odcinku Aleja Grunwaldzka do ul. Artura Grottgera (763 głosy). Jeśłi chodzi o małe projekty to zostaną zrealizowane: posadźmy drzewa w Parku Gen. Nieczuja Ostrowskiego i ul. Mickiewicza – Żeromskiego (749 głosów), usiądźmy wygodniej – więcej ławek w Parku Gen. Nieczuja – Ostrowskiego (535 głosów), „Bawmy się wszyscy razem” (Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2) (534 głosy).
Pieniądze z BO nie powinny iść na remonty ulic,ścieżek rowerowych. I skonczyc z kasą na park modrzewie i Kajki. Inne dzielnice Elbląga nigdy nic nie otrzymały. To co jest Elbląg i Elbląg.
A gdzie swieto muzyki?
remonty ulic,ścieżek rowerowych to też jest Elblag. A twój wniosek do BO to który był?
Jeden projekt, który powinien zostać zrealizowany przez województwo i chyba 3 - władze miejskie w ramach ich psiego obowiązku.
Nie daje się już słuchać o tych ścieżkach rowerowych. To co wyprawiają rowerzyści powinno skutkować ograniczeniem ruchu rowerowego w Elblągu. Co najmniej odebrania możliwości jazdy na rowerze po chodnikach i większości jezdni w mieście. Ślizgawica, a ci dalej pakują się wprost na pieszych albo pod samochody. Nawet latem ich zachowanie było nieakceptowalne. A teraz to już po prostu prosi się o kopa z półobrotu.
Otwarta strefa aktywności przy Toruńskiej 17? To jest teren Hospicjum i DPSu to w którym dokłądnie miejscu ma to być tam ulokowane?
SKANDAL !! Pasaż przy ul 1 Maja należy do spółdzielni SIELANKA więc dlaczego my mieszkańcy mamy remontować coś co ma właściciela !?!!
Moja propozycja do kolejnej edycji: progi zwalniające dla rowerzystów w całym mieście. I zakazy dla nicch wjazdu na chodnik.