21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Prezydent Witold Wróblewski, Wiceprezydent Michał Missan, Sekretarz Miasta Artur Zieliński oraz Dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych Monika Kurpanik spotkali się z dyrektorami i kierownikami elbląskich placówek pomocy i integracji społecznej.
Proszę przyjąć wyrazy szacunku i uznania za niezwykle odpowiedzialną i sumienną pracę, wymagającą ogromnego profesjonalizmu i empatii. Z uwagi na pandemię spotykamy się dziś w mniejszym gronie, ale bardzo proszę o przekazanie podziękowań i życzeń wszystkim pracownikom placówek pomocowych, instytucji i organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie miasta. Rok 2021 to już drugi rok, w którym praca w szeroko rozumianej pomocy społecznej nabrała szczególnego wymiaru. To dla Państwa kolejny rok poświęceń, trudności, wyzwań. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i doskonałej współpracy poradzili sobie Państwo z nimi bardzo dobrze. Jestem dumny z naszej pomocy społecznej
– mówił Prezydent Witold Wróblewski.
Prezydent przypomniał również najważniejsze zadania z zakresu pomocy społecznej, które w tym roku udało się zrealizować.
Niewątpliwie do najważniejszych z nich należy utworzenie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych – placówki na miarę nowych czasów, która będzie służyć nie tylko osobom potrzebującym pomocy materialnej, ale wszystkim mieszkańcom Elbląga. Centrum w ramach swoich działań udzielać będzie różnego rodzaju wsparcia, m.in. z zakresu: wsparcia rodziny, osób niepełnosprawnych, osób starszych, opieki nad dziećmi do lat 3, aktywizacji zawodowej oraz mieszkalnictwa chronionego. To jedna z pierwszych tego typu placówek w kraju, na której utworzenie pozyskaliśmy środki z funduszy zewnętrznych. Drugim bardzo ważnym zadaniem było przeniesienie siedziby Domu Dziennego Pobytu z ul. Królewieckiej na ul. Zamkową, gdzie są dużo lepsze warunki do prowadzenia działań rehabilitacyjnych, czy integracyjnych
– zaznaczył Prezydent.
W 2021 roku elbląskie placówki realizowały także szereg projektów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz pozyskały na ten cel wiele środków ze źródeł zewnętrznych. Dzięki temu możliwe było wsparcie bieżącej działalności placówek, wyposażenie ich w środki ochrony i nowoczesny sprzęt.
Podczas spotkania Prezydent nagrodził 6 dyrektorów i kierowników jednostek pomocy społecznej za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej. Nagrody otrzymali:
Beata Kulesza – Dyrektor Elbląskiego Centrum Usług Społecznych
Rafał Florek – Zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”
Katarzyna Chuchra - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu
s. Halina Rydzy – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi
Aleksandra Kojtych - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu
Iwona Pietraszkiewicz - Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Tacy sami”.
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego nagrody Prezydent przekazał również pracownikom elbląskich placówek pomocy społecznej. Wyróżnione w ten sposób zostały 52 osoby.
Urząd Miejski w Elblągu
Nissan Micra, dziecko nepotyzmu pseudo polityków elbląskich , już tak nisko upaść żeby tylko za nic robienie dostawać wypłatę z UM ,bo persona raczej aktywność dla miasta ,regionu poniżej zera ,żadnej haryzmy i pomysłu,a co najgorsza być marionetką Słupnika to już jest naprawdę poniżej godności.
Wituś znowu, jako wzór, założył majtki z fiutem wiszącym nad tasiemką. Wituś - nie można być trochę w ciąży. Lepiej nie noś maski skoro masz wyrąbane na zasady i obowiązki maluczkich. Albo nie pokazuj się jako anty wzór. Niech go wreszcie jakaś skumplowana instytucja symbolicznie ukarze. Kulfon też roznosi wirusy. Szczególnie taki. maska nie neutralizuje odkażalnika, więc nochal pod maskę!
Widok jest symboliczny . wróblewski z onucą bez zasłoniętej klamy. Wszystko w obecności Missana (medyk) i kierowników placówek opiekuńczych gdzie zasady sanitarne są podstawą. dalej nie ma odważnego który wstanie i wyjdzie gdy kulfoniasty zechce mu wręczyć czerwone okładki? kto jak nie oświata i wy ma pouczyć ignoranta, że szkodzi ludziom.
Nic tak nie cieszy pracownika jak szczere, życzliwe , uczciwe, nagrodzenie i uczciwa ocena za pracę i To podnosi na duchu , daje satysfakcję, ze warto się poświęcać!
Kurcze pozazdrościć ze ma się szefa ktory doceni człowieka, jego trud , wysiłek w pracy na rzecz społeczności! To naprawdę rzadkość, niektorzy tylko patrzą czy się kogos lubi czy nie lubi, czy jest za ładny, za inteligentny, za bogaty , z lepszą pozycją, czy jest mądrzejszy, I wtedy ciach po premii i praca się nie liczy a tu tak milo popatrzeć!
~Cud - jeżeli piszesz szczerze, to powiem tak: wydaje mi się (wydaje!) że do takiej pracy idzie sie z poczucia wewnętrznego. proboszcz nazywa to powołaniem, a skoro tak, to w powołaniu 80% udziału ma altruizm a nie nagrody. Jeżeli pracujesz tam dla nagród, to wybacz, ale weź karabin i idź na granicę a Błaszczak cię nagrodzi i będzie za tobą stał murem kolczastym i polewaczką. To co robicie jest jedna z najtrudniejszych prac i budujące jest uznanie podopiecznego, jego rodziny, współpracowników, kierownictwa placówki. Jaką wartość ma nagroda od kogoś kto ciebie lekceważy nawet w takiej sytuacji - ty w masce, nawet jeśli tylko dla zasady, on z ginolem zionącym wnętrznościami? Szczere "dziękuję" od rodziny podopiecznego ma kolosalnie większą wartość emocjonalną niż te kilka zł raz na rok.
Z tego wniosek że to dyrektorzy ino "ciężko" pracują ... palcem wskazującym?
@~ 1125 - zazdrościsz, a może zostałeś odstawiony na boczny tor? A może zapisałeś się do NE?
Pragnę zauważyć,że Pani Katarzyna Ch.jrst dyrektorem Środowiskowego Domu Samopomocy a nie kierownikiem....i jest nim nie od dziś więc czas odświeżyć dane...eh...
Straszne, jak w UM komuną bije. Czy ci ludzie pracują społecznie, czy biorą za to kasę z naszych podatków?