Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Stali się tym samym pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.
We wtorek (3 grudnia) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się ważna uroczystość. Tego dnia ponad 150 uczniów z pięciu pierwszych klas ZST ślubowało, iż będzie "poświęcać szkolny czas na zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie i wszechstronny rozwój własnej osobowości, dbać o dobre imię szkoły, szanować pracę nauczycieli i kolegów, przeciwstawiać się przemocy, nietolerancji i niesprawiedliwości, bronić wartości, pamiętając, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za los szkoły, miasta, Europy i świata. Po złożeniu przysięgi na sztandar szkoły uczniowie otrzymali specjalne akty mianowania.
Mam nadzieję, że będziecie kontynuowali tradycję starszych koleżanek i kolegów. Niech szkoła będzie dla was miejscem, w którym będziecie zdobywali wiedzę i umiejętnie ją wykorzystywali, a przede wszystkim będziecie się czuli bezpiecznie. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali, a nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby szkoła nie była dla was przykrym obowiązkiem, lecz miłą powinnością. Wyznaczajcie sobie cele i dążcie do ich realizacji. Życzę wam samych sukcesów
- do pierwszoklasistów zwróciła się Hanna Mierzejewska, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.
W imieniu klas pierwszych pragniemy złożyć podziękowania za życzliwe, serdeczne przyjęcie nas do grona społeczności szkolnej. Przyrzekamy, że nie zawiedziemy pokładanych w nas nadziei. Jesteśmy dumni, że możemy być uczniami Zespołu Szkół Technicznych. Przyrzekamy godnie reprezentować naszą szkołę
- przekonywali ze swojej strony przedstawiciele klas pierwszych.
Udział w uroczystości wzięli zaproszeni gości, w tym przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu, służb mundurowych, z którymi szkoła od lat współpracuje, a także nauczyciele, rodzice i uczniowie starszych klas.
Zespół Szkół Technicznych to jedna z chętniej wybieranych przez młodzież elbląskich szkół średnich. Uczniowie kształcą się tu między innymi na kierunkach związanych z budownictwem i architekturą krajobrazu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również technik analityk z pragmatyką służby w policji i straży pożarnej, czyli tzw. klasy mundurowe. Są one w ofercie szkoły już od dziesięciu lat.
Nasza szkoła to szkoła z wieloletnią tradycją, która zmieniała się na przestrzeni lat. Zachodzące dynamicznie zmiany obligują nas do większej kreatywności i proponowania młodzieży nowych, ciekawych metod kształcenia wspomaganych nowoczesnym sprzętem multimedialnym, laboratoryjnym, zajęciami rozwijającymi, eksperymentami oraz dobrymi praktykami. Wdrażane zmiany pozwalają na wszechstronny rozwój młodego człowieka. Jego dobre wykształcenie, a także przygotowanie do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych, resortowych czy też rozpoczęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Takie podejście do procesu dydaktycznego daje możliwość nabywania przez naszych uczniów nowych, kluczowych kompetencji zawodowych, które zapewniają na rynku edukacyjnym, a także pracy elastyczność i konkurencyjność. Naszym zdaniem, zadaniem nauczycieli jest przygotowanie uczniów do zmieniającej się rzeczywistości
- podkreślała podczas uroczystości Hanna Mierzejewska.
ZST to dawne Technikum Budowlane na Grottgera ?
Wszystko pięknie ładnie, tylko ilu z nich zostaje policjantami? Statystyki? Jedno, dwoje czy nikt z rocznika? Czy to nie jest w sumie przebieranie dzieci i zabawa a to w wojsko, a to policję, czy strażaków?
Mamy 6 klas pierwszych!
Gdyby ktoś pytał. Oni nie są uczeni w kierunku policjant. Są to uczniowie kierunku technik analityk. Mundur jest w tej szkole innowacją, jednak daje uczniom pewne możliwości. Dziękuję :)
Jakie możliwości haaaaaaa ale beka.90 proc tych dzieci nie ma zielonego pojęcia brak praktyk w zabezpieczeniach i to ma być klasa mundurowa.na zdjęciach tak owszem nie w praktyce a po drugie jeżeli nosi mundurek to włosy powinni dziewczęta mieć spięte widać że nie mają szacunku do munduru
Banan nie wiesz co piszesz! Wszystkie dziewczyny w mundurach miały spięte włosy. Klasy mundurowe zabezpieczają wiele imprez masowych.
To już nie pójdę na zadba imprezę masowa
Ukończyłem seminarium duchowne, a nie jestem księdzem, mój brat po kilku latach służby w policji, w tym ukończona szkoła oficerska, wstąpił do zakonu (Werbistów) i obecnie jest na misji w Boliwii. Więc ukończenie danej szkoły czy uzyskanie konkretnego zawodu nie musi powodować, że do końca naszego życia musimy być wierni uzyskanemu w młodości wykształceniu.
Analityk w mundurku??? Czy to nie jest bliżej chemii i laboratorium?
ta pani dyrektor to zakłamane babsko,