Kierunek zdrowie to świadomość. Musimy zwracać uwagę na to, że nie jesteśmy samonapędzającymi się maszynami, potrzebujemy regeneracji. Jeśli o to nie zadbamy to prędzej czy później pomarańczowe światło, które zaczyna nam się świecić, zamienia się w czerwone i to jest problem - podkreśla fizjoterapeuta Bogdan Wiktorski. Elbląskich seniorów nie trzeba o tym przekonywać. Oni wiedzą coraz więcej o tym, jak troszczyć się o zdrowie, również dzięki kampanii "Kierunek: Zdrowie". Za nami drugie spotkanie tej edycji.
Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że spotkania z cyklu "Kierunek: Zdrowie" są jednym z najpopularniejszych wydarzeń w Elblągu. W środowe popołudnie szczelnie wypełnili salę w Ratuszu Staromiejskim, aby wysłuchać wykładu fizjoterapeuty i rehabilitanta Bogdana Wiktorskiego.
Seniorzy są bardzo uważnymi i dociekliwymi słuchaczami. To są problemy, które ich dotyczą i oni są bardzo zainteresowani tymi spotkaniami. Słuchają i mają wiele pytań. To moje drugie spotkanie w ramach kampanii "Kierunek: Zdrowie"
- chwali uczestników kampanii fizjoterapeuta.
Tym razem tematem spotkania były stawy. Jak o nie dbać, jakie ćwiczenia wykonywać, aby zachować ich sprawność, jak radzić sobie z bolącymi o tym między innymi mówił wykładowca.
Reumatoidalne zapalenie stawów, zmiany zwyrodnieniowe i inne promemy ze stawami prędzej czy później dotkną każdego. Jak temu przeciwdziałać? Na najlepiej byłoby nie starzeć się, ale tak na poważnie to jestem zwolennikiem zdrowego trybu życia. Praca nad własnym ciałem, dużo ćwiczeń plus w miarę racjonalne odżywianie się powinno pomóc
- dodaje Bogdan Wiktorski.
Na seniorów czekała również niespodzianka - masaż dłoni. To za sprawą Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej "Medyk", która jest partnerem kampanii.
Weźmiemy również udział we wszystkich kolejnych spotkaniach tej edycji "Kierunku: Zdrowie". Tym razem był masaż dłoni, za tydzień będą informacje na temat ziół i podstawowe badania - pomiar ciśnienia, badanie BMI. W każdym spotkaniu wezmą słuchacza innego kierunku. Dla naszych uczniów to rodzaj praktyki, tutaj mogą wykorzystać wiedzę, którą zdobyli, podzielić się swoim doświadczeniem, wykonywać wiele ćwiczeń. Szkoła od lat wspiera miasto w działaniach prozdrowotnych. Lubimy to robić. Jesteśmy szkołą przyjazną człowiekowi, promujemy zdrowie. W związku z tym nasz tu obecność
- mówi Monika Kata-Lewicka ze Szkoły Policealnej "Medyk".
Jesienna, czwarta edycja kampanii "Kierunek: Zdrowie" potrwa do 18 grudnia. Spotkania odbywają się w każdą środę, w godzinach od 13.30 do 15.30, w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25. Trzecie spotkanie, 27 listopada, zaplanowano pod hasłem "7 metrów zdrowia - tajemnice jelita".
Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.
Jestem pracującą seniorką, niestety nie skorzystam, bo pracuję.Szkoda,że nie pomyślano o seniorach czynnych zawodowo, a tacy też są.
Leczyć to się powinno na głowę te stare pud.o z tymi wieśniackimi dziarami, co za wiocha-Pyrzowski czeka na takie jak ona.
Szukanie audytorium dla siebie czyli gadka i pokazywanie że się jest mądrym i zjadło wszystkie rozumu. Czy nie ma innego sposobu by seniorzy spędzili swój wolny czas.
dobra alternatywa dla staruchów,zeby w przychodni kolejki nie blokowali
Nie obrażajmy seniorów. Wiele z tych osób jest samotna i wyjście na takie spotkania, to dla nich jakaś rozrywka a jeżeli chodzi o poziom tych usług, to jakie miasto taka i rozrywka. My też będziemy za kilka lat seniorami.
Mam gdzieś ślady by słuchać wywodów czyjś , jaką to rozrywką. Śmierdzi P R L em.