Za pierwszym razem chętny się znalazł, ale gdy został już wybrany, nie zdecydował się na zatrudnienie w ratuszu. Teraz po dłuższej przerwie prezydent Elbląga po raz kolejny szuka kandydata na miejskiego Geologa. Jeżeli takowy się znajdzie, swoje kierownicze obowiązki będzie świadczył w Urzędzie Miejskim ...na pół etatu.
Stanowisko geologa funkcjonuje w strukturze organizacyjnej Referatu Ochrony Środowiska już od dłuższego czasu. Od dawna pozostaje jednak nieobsadzone. Dla przypomnienia, geolog to fachowiec, który zajmuje się studiami i badaniem budowy ziemi oraz analizą procesów geologicznych, którym ona ulega.
Po raz ostatni miejskiego specjalistę w dziedzinie geologii poszukiwano w Magistracie na początku tego roku. Wówczas aplikację na to stanowisko złożyła jedna osoba. Gdy została już wybrana przez komisję konkursową ...zrezygnowała z ubiegania się o pracę.
Po niemal roku od ostatniego naboru, Prezydent Elbląga ponownie ogłosił konkurs na to urzędowe stanowisko kierownicze. W odróżnieniu do ostatniego konkursu, nabór dotyczy Geologa Powiatowego, a nie jak wcześniej Geologa Miejskiego. Z czym związana jest ta zmiana? Czy Miasto zmieniło zakres obowiązków lub wymagania wobec potencjalnych kandydatów?
Nazwa Geolog Miejski i Geolog Powiatowy używana jest zamiennie, z tego względu, że gmina miasto Elbląg jest jednostką samorządową na prawach powiatu. Stąd korzystać można z obu tych nazw. Jeżeli chodzi o zakres obowiązków i wymagań, tutaj nic się nie zmieniło
- poinformował nas Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.
Czym zajmować się będzie Geolog Powiatowy? W zakresie wykonywanych przez niego zadań znajdzie się prowadzenie postępowań administracyjnych, w tym miedzy innymi: rozpatrywanie wniosków i przygotowywanie decyzji w sprawach dotyczących zatwierdzania projektów robót geologicznych i dokumentacji geologicznych oraz nadzór i kontrola nad robotami geologicznymi w zakresie udzielonych decyzji. Osoba sprawująca tę funkcję, poprzez właściwy nadzór geologiczny na terenie miasta, prowadzić będzie również działania na rzecz poprawy stanu środowiska w zakresie ochrony powierzchni ziemi i kopalin. Ponadto zatrudniony w ratuszu Geolog sprawować będzie funkcję organu administracji geologicznej, a także zajmie się zlecaniem oraz nadzorem nad prowadzeniem badań jakości gleby i ziemi, prowadzeniem statystyki z robót geologicznych oraz prowadzeniem spraw związanych z wykazem potencjalnych historycznych zanieczyszczeń ziemi.
Zdaniem Magistratu, odpowiednia do tego osoba powinna posiadać wykształcenie wyższe geologiczne inżynierskie lub magisterskie i co najmniej 5-letni staż pracy (wlicza się do niego wykonywanie przez co najmniej 3 lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na tym stanowisku). Kandydat aplikujący na to stanowisko, powinien również znać przepisy dotyczące prawa ochrony środowiska, prawa geologicznego i górniczego, kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy o samorządzie gminnym i ustawy o samorządzie powiatowym.
Osoba wybrana na to kierownicze stanowisko, zatrudniona zostanie w Referacie Ochrony Środowiska na pół etatu (20 godzin tygodniowo).
Zainteresowani naborem kandydaci, mogą już składać w Urzędzie Miejskim wymagane dokumenty. Ich przyjmowanie potrwa do 7 grudnia. Geolog Powiatowy pracę w elbląskim ratuszu powinien rozpocząć jeszcze w tym roku.
Geolog na etacie ? Hmmmmm.Po co ?
A może jeszcze miejski ginekolog i przede wszystkim - psychiatra?
A może zatrudnić najpierw archeologa, żeby znalazł geologa ? Będą dwa etaty i bezrobocie spadnie !
A po co? Może oddajmy to pod zarząd Olszczyna, jak stanowisko konserwatora? :)
A jeżeli ktoś zaliczył glebę to się nadaje ?
Uuuuuu szykuja się odwierty geotermalne.
Nie jestem w stanie uwierzyć w ciemnotę i wieśniactwo ludzi którzy piszą te komentarze. Wiecie kim jest geolog i czym się zajmuje na stanowisku urzędniczym?