W grudniu ubr. radna Maria Kosecka zwróciła się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z prośbą o przedstawienie Stowarzyszeniu PSONI propozycji nieruchomości, w których mogliby prowadzić placówkę dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. W materiale opublikowanym na łamach info.elblag.pl radna zaznaczyła, że „Dramatyczna sytuacja w jakiej znaleźli się podopieczni stowarzyszenia i ich opiekunowie wymaga podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań. Każde odsuwanie w czasie decyzji pozbawia niepełnosprawnych miejsca rehabilitacji i opieki”. Co na to Prezydent?
Witold Wróblewski ustosunkował się do zarzutów skierowanych przez Marię Kosecką. Przypomnijmy – PSONI w lokalu przy ul. 1 Maja prowadziło warsztaty terapii zajęciowej dla podopiecznych stowarzyszenia. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję, która wstrzymywała użytkowanie lokalu. Stowarzyszenie zwróciło się do radnych oraz Prezydenta Miasta z prośbą o pomoc.
Pismo Pani Przewodniczącej Koła PSONI dotyczące wskazania propozycji lokalizacji zamiennej dla działalności prowadzonej dotychczas przy ul. 1 Maja 1 w Elblągu, wpłynęło do Prezydenta Miasta w dniu 22.12.2017 r. Po szczegółowym rozpoznaniu wszystkich aspektów sprawy, wstępnym rozpoznaniu posiadanych zasobów nieruchomości miejskich, odpowiedź na pismo została udzielona w dniu 25.01.2018 r. W piśmie dodatkowo poinformowano Panią Przewodniczącą, iż w najbliższym czasie zostaną przedstawione do rozważenia oferty nieruchomości użytkowych na potrzeby Organizacji. Pismo zostało odebrane przez Stowarzyszenie w dniu 29.01.2018 r.
- zaznacza Witold Wróblewski.
Co zatem z alternatywną propozycją nieruchomości, w której PSONI mogłoby kontynuować działalność? - W piśmie z dnia 30.01.2018 r. Prezydent przedstawił Pani Przewodniczącej konkretne lokalizacje zamienne, celem wyboru jednej z nich – wyjaśnia Prezydent Elbląga.
W grudniu ubr. Maria Kosecka zwróciła się do Witolda Wróblewskiego z prośbą o przedstawienie listy lokali dla PSONI.
Interpelacja Pani Radnej Marii Koseckiej w sprawie zabezpieczenia potrzeb lokalowych PSONI Koło w Elblągu została zgłoszona na XXXII sesji Rady Miejskiej w dniu 28.12.2017 r. Po szczegółowym rozpoznaniu możliwości lokalowych została przygotowana odpowiedź. W dniu 25.01.2018, wpłynął jednak następny wniosek Pani Radnej w przedmiotowej sprawie. Zaistniała więc konieczność modyfikacji treści przygotowanego pisma. Odpowiedź Prezydenta uwzględniająca oba wnioski została udzielona w dniu 01.02.2018 r.
- wyjaśnia Witold Wróblewski.
Sobie pomóż kolego póki nie jest za późno
Żenująca odpowiedz Prezydenta czyli żadna .Na okrągło ,brak zrozumienia tego środowiska .Radna nie odpuszcza a pozostali gdzie .
Baba jest tragiiczna!
Proszę nie prowadzić nagonki tylko skupić się na problemie.Widać zwolennicy Prezydenta stosują niezbyt ładne metody .Faktem jest ,że środowisko osób niepełnosprawnych nie może liczyć na rzetelną i dogłębną pomoc .
Przecież sprawa ciągnie się już od listopada kiedy to Wróblewski na sesji obiecał PSONI przedstawić kilka propozycji do wyboru! Wróbel już nie daje rady, czas na zmiany!!!
Jak pan prezydent przedstawił konkretne lokalizacje to trzeba decydować i wybierać, współczuje niepełnosprawnym i ich opiekunom. Może by tak patronat nad niepełnosprawnymi objął jakiś przedsiębiorca z Elbląga. Tyle również jest Stowarzyszeń, które otrzymują z Urzędu pieniądze jak i z naszych Spółek. Skoro znajdują się pieniądze na dofinansowania dla Stowarzyszeń i drużyn sportowych i to dublujących dyscypliny sportowe, to dlaczego ma nie być środków dla niepełnosprawnych.Sam lokal to nie wszystko, a reszta? to powinni nagłaśniać wszyscy nie tylko jedna pani radna.Co to znaczy zmienić panią prezes PSONI, dobrze, że kobieta w ogóle pracuje, i Jej się należy pomoc.Ciekawa jestem kto z Was komentujący chciałby pracować z niepełnosprawnymi?Dalej trzeba naciskać prezydenta o środki.
Znowu kręci ulegając wpływom kolesi. Jeżeli brakuje empatii wobec ludzi już pokrzywdzonych przez los, to bardzo źle świadczy o takim człowieku. Nie potrafi się zreflektować i nadal podpisuje wszystko co mu podsuną sponsorzy kampanii. Trzeba mieć nabiał , sumienie i odrobinę przyzwoitości, ale to trzeba mieć. Kumple ważniejsi . Ochronę przestępców też realizuje po myśli kolesi. Zapewne towarzysz przewodniczący, za namową prezesa ESINU pomoże niepełnosprawnym zbierając ich głosy w kampanii, bo przecież chce i musi wystartować do koryta. I tyle zostanie Witusiowi - kolesie. Na słabszych zdrowotnie nie wolno zarabiać - karma wraca.
Zamiast blokady "+", "-" może lepiej zlikwidujcie możliwość komentowania , skoro nie umiecie analizować i wykorzystywać nastrojów społecznych. W tym mieście wszystko jest zbędne - od przyzwoitości po odpowiedzialność na pełnionej urzędniczej funkcji. Pozostaje tylko koryto i kumple "zatroskani o mieszkańców". Nie można być trochę w ciąży - albo demokracja, albo całkowita dyktatura i blokada mediów.