Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Meblarze po emocjonującym meczu pokonali Gwardię Opole. Niesamowita druga połowa

11.02.2017, 21:20:13 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze ręczni Meble Wójcik Elbląg odnieśli drugie zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W sobotni wieczór elblążanie pokonali we własnej hali Gwardię Opole zwyciężając 23:20. Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie lepszą drużyną byli przyjezdni, którzy po 30 minutach prowadzili 15:11. Po przerwie na boisku dominowali już tylko Meblarze, którzy sprawili swoim kibicom niesamowitą niespodziankę.

Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana. W 10 minucie po dwóch kolejnych trafieniach Gwardia prowadziła 6:4. Meblarze nie dawali jednak za wygraną i zrewanżowali się przyjezdnym czterema trafieniami z rzędu. Do siatki rywali trafiali kolejno: Kupiec, Nowakowski, Janiszewski oraz Adamczak i po 16 minutach było 8:6 dla gospodarzy. Kolejne osiem minut należało jednak do Gwardzistów, którzy aż pięciokrotnie pokonali elbląskiego bramkarza i ponownie wyszli na prowadzenie 11:8. W ostatnich minutach pierwszej połowy goście powiększyli swoją przewagę do czterech trafień i na przerwę schodzili wygrywając 15:11.

Na drugą połowę Meblarze wyszli całkiem odmienieni. Najpierw krok po kroku zdołali odrobić stratę i w 39 minucie po celnym rzucie Olszewskiego prowadzili 16:15. Gwardia pierwszą bramkę w tej części meczu zdobyła dopiero po 14 minutach, a jej zdobywcą był Jankowski. Grający na fali wznoszącej elblążanie, końcówkę meczu zagrali jednak rewelacyjnie. Wytrzymali presję i w 59 minucie prowadzili już czterema bramkami 23:19. Świetnie spisywali się zwłaszcza bramkarze: Bartosz Dudek i Adrian Fiodor, którzy w drugiej połowie przepuścili tylko 5 bramek! Wszystko to sprawiło, że elbląscy szczypiorniści na oczach całej Polski (mecz był transmitowany na żywo w kanale nSport+) mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze.

Meble Wójcik Elbląg - KPR Gwardia Opole 23:20 (11:15)

Meble Wójcik: Dudek, Fiodor, Ram – Dorsz 2, Janiszewski 6, Nowakowski 7, Piotr Adamczak 2, Malandy, Żółtak, Moryń 1, Kupiec 3, Olszewski 2.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki, Zając – Lemaniak 1, Adamski 1, Siwak 1, Łangowski 3, Bąk 2, Tarcijonas, Mokrzki 4, Stańko, Jankowski 1, Zadura 3, Morawski 4.

W kolejnym ligowym meczu, Meblarze zagrają 17 lutego o godz. 18:30 we własnej hali z Górnikiem Zabrze.