Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Pewne zwycięstwo Concordii w wyjazdowym sparingu z Bałtykiem Gdynia - zobacz zdjęcia z meczu

04.02.2017, 16:40:31 Rozmiar tekstu: A A A

W rozegranym dziś (4 lutego) sparingu piłkarze Concordii Elbląg pokonali w Gdyni trzecioligowy Bałtyk 3:0. Jednym z bohaterów spotkania był Mateusz Szmydt, który strzelił jedną bramkę oraz przy dwóch innych zdobytych przez Martina Stracha i Adama Dudę asystował. Łącznie w drużynie z Krakusa w spotkaniu tym sprawdzanych było czterech nowych zawodników.

Pojedynek w Gdyni był dla Concordii czwartym meczem sparingowym w przerwie zimowej. Do tej pory pomarańczowo-czarni odnieśli zwycięstwo 3:1 nad KP Starogard Gdański oraz zanotowali dwie porażki: z Olimpią Grudziądz 0:3 i z Powiślem Dzierzgoń 2:3. Bałtyk z kolei rozegrał do tej pory trzy gry sparingowe. Gdynianie m.in. przed tygodniem zwyciężyli w Elblągu drugoligową Olimpię 2:1.

W pojedynku z Bałtykiem w barwach Concordii sprawdzano m.in. bramkarza Jakuba Zolecha (Jarota Jarocin) oraz dwóch napastników Adama Dudę (Rozwój Katowice) oraz Damiana Kugiela (KS Chwaszczyno). Każdy z testowanych graczy zaprezentował się bardzo korzystnie i sztab szkoleniowy Concordii nadal będzie im się przyglądał. Szansę gry w pomarańczowo-czarnych barwach otrzymał również bramkarz Mariusz Stupak, który być może wróci po krótkiej przerwie do kadry elbląskiego zespołu.

Wszystkie trzy bramki w meczu w Gdyni padły po szybkich i składnych kontrach elbląskiego zespołu. Pierwszą z nich zdobył w 32 minucie Martin Strach. Napastnik Concordii skorzystał ze świetnego podania Mateusza Szmydta i wykończył celnym strzałem zespołową akcję przyjezdnych. Na kolejne dwa trafienia trzeba  było czekać do drugiej połowy. Najpierw w 69 minucie sytuację sam na sam po zagraniu Szmydta wykorzystał Adam Duda. Sześć minut później dobrym podaniem popisał się Damian Kugiel, a sytuacji jeden na jednego z bramkarzem nie zmarnował Szmydt.

Mimo to iż dzisiejszym sparingiem zakończyliśmy bardzo ciężki, tygodniowy obóz dochodzeniowy, zagraliśmy bardzo dobry mecz. Chłopaki mieli dużo w nogach, ale wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Początek meczu to przewaga Bałtyku, później od 30 minuty do końca meczu to my przejęliśmy inicjatywę. Strzeliliśmy trzy bramki, choć mogliśmy zdobyć ich więcej. Bardzo dobrze spisała się zarówno defensywa jak i ofensywa. W najbliższych dniach powinniśmy domykać naszą kadrę

– powiedział po meczu Daniel Ciesielski, drugi trener Concordii.

Bałtyk Gdynia – Concordia Elbląg 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Martin Strach (32'), 0:2 Adam Duda (69'), 0:3 Mateusz Szmydt (75')

Concordia:
Zolech (46' Stupak) – zawodnik testowany (46' Tomczuk), Lewandowski (55' M. Pelc), Edil, Lubiejewski, Pietroń (46' P. Pelc), Otręba (65' Duda), Kiełtyka, Szmydt, Duda (46' Kuczkowski), Strach (46' Kugiel).

Kolejny mecz sparingowy piłkarze Concordii rozegrają 11 lutego na wyjeździe z trzecioligową Wdą Świecie.