Piątek, 22.11.2024, Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„Czy ktoś to kontroluje? Przecież to wygląda komicznie”

08.08.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Czy ktoś to kontroluje? Przecież to wygląda komicznie”
Fot. Nadesłane

Przy ul. Kosynierów Gdyńskich znajduje się miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych, którego wielkość przykuła uwagę przechodniów. - Przecież to wygląda komicznie – stwierdziła nasza czytelniczka. Czy to miejsce spełnia odpowiednie wymiary?
 

 

Czy miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych naprawdę musi zajmować większość chodnika? To oczywiste, że miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych muszą być, ale czy powinny tak wyglądać? Przecież to wygląda komicznie

 

 

– stwierdziła nasza czytelniczka.




Wymiary miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami zostały określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w 2003 r., według których stanowiska usytuowane wzdłuż drogi powinny wynosić 3,6 m szerokości i  6 m długości
 

 

Miejsce wskazane przy ul. Kosynierów Gdyński wymalowane jest prawidłowo, zgodnie z przepisami

 

 

– zapewniał Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.



Jak zaznaczył rzecznik, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z 3 lipca 2015 roku miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością powinny być niebieskie. - Stanowiska postojowe, o których mowa w ust. 1, w miejscu przeznaczonym na postój pojazdów wyznacza się w liczbie nie mniejszej niż: 1 stanowisko – jeżeli liczba stanowisk wynosi 6–15, 2 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 16–40, 3 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 41–100, 4% ogólnej liczby stanowisk jeżeli ogólna liczba stanowisk wynosi więcej niż 100 – podaje Łukasz Mierzejewski.
 



Jak zapewnia rzecznik w praktyce miejska postojowe dla osób niepełnosprawnych są większe. - Pojazdy osobowe, także te którymi poruszają się osoby z niepełnosprawnościami, nie mają 3,6 metra szerokości. Ale szersze miejsce parkingowe jakim jest niebieska koperta umożliwia osobie z niepełnosprawnością, np. ze schorzeniami dotyczącymi narządów ruchu, swobodniejsze parkowanie, a także wsiadanie i wysiadanie z pojazdu – podkreślił Łukasz Mierzejewski. - To właśnie na te czynności osoba z niepełnosprawnością może potrzebować więcej miejsca.


 

Poza tym pojazd osoby z niepełnosprawnością jest zaparkowany standardowo, tak jak inne pojazdy. Chodzi raczej o to, aby nie zastawiać tego miejsca. Natomiast przez to wymalowane miejsce, obojętnie czy pojazd osoby z niepełnosprawnością jest już zaparkowany czy nie, można przechodzić, nie oznacza ono przecież zakazu ruchu pieszych

 

 

– dodał rzecznik.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +32
    ~ miejsce Witolda?
    Wtorek, 08.08

    To jest pod oknem Wróblewskiego, dyr. Dep. Dróg, Straży Miejskiej. Ten czerwony fragment chodnika to droga rowerowa? Takie jest nasze miasto. I tak jest dobrze bo na środku tego miejsca postojowego nie stoi słup oświetleniowy.

  2. 2
    +43
    ~ Bareja wiecznie żywy
    Wtorek, 08.08

    Zachowano oczywiście przepisowe 1,5 metra chodnika dla pieszych i matek z wózkami jak zaparkuje niepełnosprawny na tym miejscu od strony budynku aby mógł wysiąść od strony ulicy? Co za kretynizm to wymyślił w tym miejscu?

  3. 3
    +10
    ~ Wypelnij to pole
    Wtorek, 08.08

    Zapraszam na Zamkową tam jest dom pomocy społecznej i są 2 miejsca dla niepełnosprawnych i kazde z nich ma inne wymiary

  4. 4
    +24
    ~ Dziękuję za zamieszczenie tego artykułu. Absurd
    Wtorek, 08.08

    jakich w tym mieście pełno

  5. 5
    --18
    ~ Ja też tu mieszkam
    Wtorek, 08.08

    Gdzie tu problem? Klatki domów są przechodnie. Wchodzimy do jednej, obchodzimy z drugiej strony podwórkiem i wychodzimy następną klatką. Ludzie potrafią tylko narzekać a nikt nie ogarnia tego co dla nich robi urząd miasta pod światłym przewodnictwem pana prezydenta Wróblewskiego...

  6. 6
    0
    ~ Niepełnosprawna
    Wtorek, 08.08

    Nikt zdrowy nie zdaje sobie sprawy, jak takie miejsca są bardzo potrzebne. Jest ich wciąż za mało. Dziękuję przynajmniej za to. Pieszy może po nim przechodzić i nie powinien o to mieć pretensji. Musi być widoczne aby nikt nieuprawniony na nim nie zaparkował.

  7. 7
    --14
    ~ Obiektywny
    Wtorek, 08.08

    Prezydent jest atakowany za to, że dba o osoby niepełnosprawne, a co jest jego obowiązkiem. Więcej zrozumienia, niepełnosprawny parkuje tak, że bez problemu można przejść chodnikiem.

  8. 8
    +4
    ~ ?
    Wtorek, 08.08

    Komiczne!? Farsa!!!

  9. 9
    +8
    ~ straż
    Wtorek, 08.08

    na ulicy winnej pod siedzibą straży miejskiej jeżdżą samochody pod prąd, parkują w przeciwnym kierunku do kierunku jazdy - więc wjechali na zakazie - ulica jednokierunkowa, i nie ma problemu, jak samochód kołami stanie na miejscu wyłączonym z ruchu - a to już zdjęcia mandacik

  10. 10
    +14
    ~ Obywatel
    Wtorek, 08.08

    Gdy tylko zauważę zaparkowany na tym miejscu pojazd powiadomię policję. Przepisy ruchu drogowego mowia jednoznacznie: na ścieżkach rowerowych nie wolno parkować żadnymi pojazdami. Tak jest na Zachodzie np. Bornholmie, gdzie wlepia się srogie mandaty, tak też powinno być w Polsce. Niestety w UM pracują niedouczeni darmozjadzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1975250244141