Śladem zabytków, form przestrzennych, a może parków? W Elblągu wytyczone zostaną szlaki zwiedzania atrakcyjne dla turystów, ale także i samych mieszkańców. Powstać mają do końca sierpnia, ale ich pierwsze elementy już się pojawiły m.in. w Parku Planty i wzbudziły zainteresowanie elblążan.
W elbląskich parkach pojawiły się nowe tablice informacyjne. Widziałem takie już w Parku Planty i Dolinka. To jakiś większy projekt, o co chodzi
- pyta Czytelnik info.elblag.pl.
Wyjaśniamy. Tablice, to rzeczywiście tylko jedne z elementów większego zadania realizowanego obecnie w Elblągu. Chodzi o projekt: "Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu". W mieście wytyczone i oznakowane zostaną trzy trasy: zabytków Starego Miasta, parków i form przestrzennych. Na szlakach pojawi się również dodatkowa infrastruktura.
Do końca sierpnia na szlakach pojawią się m.in. znaki kierunkowe i nowe ławki. Część z nowych elementów, tak jak wspomniane tablice informacyjne oraz automaty z pokarmem dla kaczek, została już zamontowana. Niebawem więc będziemy mogli ruszyć śladem zabytków, form przestrzennych, lub parków. Łączna długość ścieżek to 16 kilometrów. Będzie więc okazja, aby odbyć długi spacer po mieście.
Projekt obejmuje również konserwację siedmiu form przestrzennych oraz oświetlenie trzech form oświetlenia trzech form znajdujących się w okolicy Galerii EL. To zadanie powinno zostać wykonane do końca tego roku.
A p remoncie ścieżek w parkach w Elblągu cisza ,nogi można połamać. Na jednym zdjęciu w artykule to widac ,stan alejek.
Śladem komuny,prosto na Łączności...
To wielki sukces po 74 latach. Teraz turysta nawet z Japonii będzie się zapisywał na zwiedzanie Elbląga przynajmniej rok naprzód. Jaki opis będą zawierały tablice przy basenie adolfa, Dolince, Chrobrym, Bażantarni? Aby Wiesiek nie przewracał tablic należy umieścić na nich z obydwu stron zdjęcie Czerepaka. Takie tablice , to innowacja w ramach UNESCO - dzieło na miarę XXI wieku. Ale jest i możliwe do obsługi bez hasła. Niestety, "tablice" nie zmienią parkowego bałaganu.
Na 1 i 3 zdjęciu jest zaznaczony przy ul Krótkiej obiekt noclegowy i parking. Czy UM widział w jakim stanie są te "przybytki" infrastruktury turystycznej? Najpierw by wypadało doprowadzenie - tychże - do stanu nie budzącego zastrzeżeń, a dopiero wówczas określać ich położenie. O ścieżkach w Parku można powiedzieć to samo. Czy tak ma wyglądać promocja miasta w wydaniu elbląskim panie prezydencie?
Tylko czekać aż patola się za to weźmie. Ile dajecie czasu, że to przetrwa?
Nawet ciekawie to wyglada. Niepokoi mnie jedynie wiecznie "zasyfione"boisko. Jak nie kłaki po psach wyczesywane i zostawione, to porozbijane butelki po piwach, ze nie wspomne o zbokach chowajacych sie po krzaczorach z klejnotami na wierzchu...tak samo ze słabym oznakowaniem trasy green velo(mam dosc darmowego wskazywania prawidlowej trasy 😕 )
Ścieżki swoją drogą, a jak zrobili mostek na dolince ? 4 tygodnie zabawy, a deski niezrównane z chodnikiem/alejką tylko dziury widać. Jak tam ma bezpiecznie podjechać np osoba na wózku ?
Park Planty jest jednym z najbardziej zaniedbanych i niedofinansowanych parków w Elblągu. Szkoda, że władze nie pomyślą o tym, iż jest to park w centrum miasta. Związku z tym tym bardziej należałby o niego zadbać.