Dziś (26 czerwca) oprócz zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu 12 Lutego - Teatralna - Nowowiejska, drogowcy zamknęli całkowicie także odcinek ulicy Lotniczej prowadzący na Zatorze. Nieprzejezdny jest fragment tej ulicy od wjazdu do McDonald'sa i terenu PKS do skrzyżowania z odcinkiem ulicy Lotniczej w kierunku pętli autobusowej i dworca PKP. Kierowcy kierowani są na dłuższy objazd, jednak większość z nich wybiera skrót prowadzący przez bazę PKS.
Od około dwóch miesięcy na ulicy Lotniczej trwa usuwanie kolizji z planowanymi drogami dojazdowymi do wiaduktu nad linią kolejową. W związku z kolejnym etapem robót związanych z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci cieplnej w ulicy Lotniczej, od dziś (26 czerwca) zamknięty dla ruchu został odcinek tej ulicy od wjazdu do McDonald'sa i terenu PKS do skrzyżowania z odcinkiem ulicy Lotniczej w kierunku pętli autobusowej i dworca PKP.
Realizacja robót wymagała całkowitego wyłączenia obu jezdni na tym odcinku. Miasto przygotowało dla kierowców oznakowany objazd pomiędzy ulicą Lotniczą - Skrzydlatą a al. Grunwaldzką prowadzący został ulicami: Fredry, Malborską i Fabryczną. Dla komunikacji miejskiej wyznaczono z kolei objazd z al. Grunwaldzkiej przez teren PKS do pętli autobusowej przy dworcu PKP.
Większość kierowców zmierzających na Zatorze nie wybiera jednak zalecanego przez Miasto objazdu przez ulice Fredry, Malborską i Fabryczną. Kierujący decydują się na znacznie krótszy i szybszy objazd przygotowany dla autobusów komunikacji miejskiej przez bazę PKS lub alternatywnie przez teren Giełdy Elbląskiej.
- Tędy jest znacznie szybciej, a skoro nie ma znaków zakazu, to będę jeździł tym objazdem - tłumaczył nam jeden z kierowców, który ominął zamknięty odcinek jadąc przez bazę PKS.
Jak dowiedzieliśmy się od nadzorujących przebieg prac pracowników EPEC, ruch w tym miejscu jest dość płynny i nie tworzą się na nim większe zastoje. Możliwe są one w trakcie zamknięcia przejazdu kolejowego. - Z samego rana zdarzali się jednak kierowcy, którzy mimo ustawionych zapór drogowych ze znakami zakazu ruchu, omijali je i przejeżdżali przez zamknięty odcinek - powiedział nam jeden z pracowników EPEC.
Powyższa tymczasowa organizacja ruchu funkcjonować będzie do odwołania. W najbliższych tygodniach Miasto planuje wyłonić generalnego wykonawcę budowy wiaduktu i dróg dojazdowych. Rozpoczęcie budowy wiaduktu planowano w lipcu 2017 r. Czy tak będzie okaże się w najbliższym czasie. Cała inwestycja ma potrwać do września 2018 r.
Gdyby był wybrany wariant - budowa tunelu, byłoby i szybciej, i sprawniej, i bez uciążliwości, i przede wszystkim taniej, czy nie tak p. Wróblewski? A to dopiero faza początkowa.
@kolo, a jak by był wybrany wariant z teleportem to by było jeszcze lepiej ...
Z tym teleportem to, żeś pojechał nie zdajesz sobie sprawy ile to ustrojstwo ciągnie prądu!;)
A tymczasem godzina 7:30 droga zablokowana, robotników nie widać. To na cholerę oni zamykają ulice?
od dnia wczorajszego kierowcy skracają sobie drogę w każdy możliwy sposób. Pięknie to wygląda przy Kauflandzie, gdzie na górnym wjeździe ruch jak na Marszałkowskiej, a kierowcy nawet się nie zatrzymują by przepuścić pieszych do sklepów...