Rozbudowa bloku operacyjnego, modernizacja oddziałów, między innymi pediatrii, ginekologiczno-położniczego, chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym i okulistycznego w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II pochłonie blisko 40 milionów złotych. Inwestycja jednak jest dopiero w początkowej fazie. Na razie poszukiwany jest inżynier kontraktu, który będzie ją nadzorował.
„Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła ll w Elblągu” to projekt, który w ciągu najbliższych lat może zmienić oblicze elbląskiego szpitala.
Przedmiotem projektu jest rozbudowa bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego 35, modernizacja pomieszczeń dla potrzeb oddziałów pediatrycznego , chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym, urazowo-ortopedycznego z pododdziałem chirurgii ręki, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej, ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym, okulistycznego, otolaryngologicznego, rehabilitacji ogólnej i neurologicznej.
Inwestycję będziemy realizowali etapami. Nie będziemy zamykać szpitala. Okres realizacji projektu zakładamy od listopada 2017 do grudnia 2020
- zapowiadał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
Budowa nowego bloku i modernizacja oddziałów będzie kosztowała bagatela 39 470 769 zł. Projekt ma zostać dofinansowany (33,5 mln zł) z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wyniki tego konkursu poznamy w sierpniu.
Jednak już teraz szpital miejski ogłosił przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu wraz z kompleksowym nadzorem inwestorskim w ramach projektu. Oferty chętnych przyjmowane są do 19 maja.
Tylko nie wiem co jest nie tak. Od dziś w tym Szpitalu trzeba czekać aż do 15 listopada na skierowanie pilne na rezonans. Ktoś może nie doczekać ,żeby się dostać na ten blok operacyjny.
Szanowna redakcjo . Dlaczego wprowadzacie czytelników w błąd publikując zdjęcie budynku szpitala przy ul. Żeromskiego wiedząc doskonale o tym że zarówno blok operacyjny, jak i większość modernizowanych oddziałów szpitalnych będzie realizowana w budynku dawnego szpitala wojskowego, czyli do 01.12. 2016 Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego ???? . Teraz , czyli od 01.12.2016 mamy jeden Szpital Miejski który powstał z połączenia dwóch szpitali a właściwie wskutek przejęcia nierentownego i upadłego Szpitala Miejskiego przy ul. Żeromskiego przez będący w dobrej kondycji finansowej dawny Elbląski Szpital Specjalistyczny. Gdzie dziennikarska rzetelność ???
@kot122 - upadły powiadasz? Ciekawe dlaczego w opublikowanym niedawno ogólnopolskim rankingu szpitali publicznych opracowanym na bazie analizy efektywności aktywów, rentowności sprzedaży oraz dynamiki kontraktu z NFZ ten "upadły" szpital przy Żeromskiego zajął całkiem wysoką lokatę.