- Prace budowlane, które są aktualnie prowadzone w obrębie ul. Portowej i dworca kolejowego Elbląg-Zdrój związane są z budową ulicy o roboczej nazwie Nowa 2, realizowanej w ramach inwestycji pod nazwą "Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej Nr 503 w obszarze miasta Elbląga - Etap I od Placu Słowiańskiego do Obrońców Pokoju" – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego. O pracach prowadzonych w tym rejonie pisaliśmy kilka dni temu.
Przebieg nowo projektowanej drogi jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania rejonu Elbląg- Zdrój, uchwalonym przez Radę Miejską w 2004 roku. Ulica Nowa 2 będzie ciągnęła się wzdłuż nasypu kolejowego, od skrzyżowania z ulicą Portową i Trasą Unii Europejskiej do skrzyżowania z ulicą Browarną, na wysokości ulicy Lubranieckiej. Przebudowane zostaną również parkingi od strony dworca Elbląg Zdrój. - Aktualnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz usuwaniem kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura prasowego UM.
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania terenu Elbląg-Zdrój, o której informowaliśmy wcześniej, jest spowodowana wytyczeniem nowej ulicy i przebudową drogi wojewódzkiej nr 503. Zmianie ulegnie zarówno charakter działek objętych ustaleniami planu, jak i układ komunikacyjny na terenach w kwartale: Trasa Unii Europejskiej, ulica Browarna, tereny PKP i tereny Grupy Żywiec. - Dla terenów objętych opracowaniem, projekt planu zakłada funkcje usługowe, w tym stację paliw oraz parkingi – informuje Łukasz Mierzejewski. Dodaje jednocześnie, że prace nad zmianami w miejscowym planie zagospodarowania terenu Zdroju są w fazie początkowej i nie uzyskały jeszcze stosownych opinii i uzgodnień.
Z informacji przekazanych przez Biuro prasowe UM wynika również, że budynek dawnego dworca kolejowego na stacji Elbląg-Zdrój wraz z linią kolejową i peronem znajdują się we władaniu Miasta. - Dla tego obszaru projekt planu przewiduje funkcję usługową, nie wykluczając obsługi dworca kolejowego – mówi rzecznik prasowy elbląskiego ratusza.
Dzieci linia kolejowa i dworzec nie może znajdować się we władaniu miasta ponieważ właścicielem jego jest Skarb Państwa. O i jest jeszcze jedna dość humorystyczna sprawa - bo szlak kolejowy - linia w kierunku Suchacza biegnie terenami obecnego browaru i tnie jego granice. Trochę profesjonalizmu pokory dla porządkowania spraw własnościowych.......................................
Pani Olu ! Czyli jak wybudują nowe drogi to następnie będą je rozgrzebywać by powstała stacja benzynowa itd. ??? Czy nie można tego zrobić z głową !!!!!! Jak kasa jest wspólna to wszystko jedno kto i jak zrobi !!!!