Dziś, 14 maja, maturzyści zmierzyli się z egzaminem z j. niemieckiego. Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się test wiedzy na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 uczniowie podejdą do poziomu rozszerzonego.
Egzamin maturalny z języka obcego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich zdających. Deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego z wybranego przez siebie przedmiotu, uczniowie muszą złożyć do 1 października. Każdy uczeń może wybrać jaki przedmiot będzie zdawał. Wybór przedmiotu nieobowiązkowego jest niezależny od oferty szkoły. Osoby mające przystąpić do egzaminu maturalnego mogą przygotowywać się do niego samodzielnie.
Najczęściej wybieranym językiem obcym nowożytnym jest język angielski. Każdy posługujący się językiem angielskim nie będzie miał problemu, by porozumieć się za granicami swojego kraju. Powszechnie uważa się, że język angielski jest językiem uniwersalnym. W kilkudziesięciu krajach świata język ten jest językiem urzędowym. Wiele uczelni wyższych w Polsce oferuje kształcenie w języku angielskim. Zajęcia na poszczególnych kierunkach prowadzone są w języku angielskim i w tym języku absolwent może otrzymać dyplom.
Uczniowie wolą zdawać egzamin z j. angielskiego, ponieważ naukę tego języka najczęściej kontynuują po przyjściu do szkoły średniej. Uczniowie po prostu czują się lepiej przygotowani, z tego względu, że j. angielskiego uczą się od wielu lat. W szkole średniej uczniowie mają 9 godzin nauczania j. angielskiego a 7 godzin języka drugiego, którym może być j. niemiecki lub rosyjski, ponieważ po przyjściu do szkoły średniej uczniowie wybierają języki, jakich chcieliby się uczyć, a jaki język będą kontynuować
-mówił Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO.
Drugim najczęściej wybieranym językiem przez maturzystów jest niemiecki. W Elblągu do tego egzaminu podeszło 16 absolwentów techników i liceów, na trzecim miejscu plasuje się język hiszpański i rosyjski, który postanowiły zdawać 3 osoby.
W tym roku do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym podeszły dwie absolwentki naszej szkoły, które swoją edukację zakończyły kilka lat wcześniej
- mówił Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO.
W tym roku egzamin z j. niemieckiego w większości postanowili zdawać absolwenci szkół, którzy postanowili poprawić swój wynik. W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych podobnie jak w ZSEiO, do egzaminu maturalnego z j. niemieckiego przystąpili absolwenci z lat poprzednich.
Dziś maturę z j. niemieckiego na poziomie podstawowym zdawał jeden zeszłoroczny absolwent
- mówiła Mariola Witomska, dyrektor ZSTI.
O godz. 14.00 maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.
Czyli elita :) angielski mimo ogromnych nakladow oraz miru, ze raki prosty i tak kiepsko wychodzi na egzaminach, dlatego wielki szacun dla tych co zdaja niemiecki czy inne jezyki oprocz angielskiego. Ich wklad w nauke jest o wiele wiekszy. Powodzenia!!!
Czyli elita :) angielski mimo ogromnych nakladow oraz miru, ze raki prosty i tak kiepsko wychodzi na egzaminach, dlatego wielki szacun dla tych co zdaja niemiecki czy inne jezyki oprocz angielskiego. Ich wklad w nauke jest o wiele wiekszy. Powodzenia!!!
Zawsze warto znać język wroga
A to błąd bo ludzie ze znajomoscia j. niemieckiego sa rozchwytywani jeśli chodzi o prace.Tym lepiej dla tych co sa biegli w niemieckim bo nie maja konkurecji.