Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Akcja „Nie bij mnie - kochaj mnie!”

08.04.2014, 12:42:02 Rozmiar tekstu: A A A
Akcja „Nie bij mnie - kochaj mnie!”
fot. nadesłana

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu wraz z Studenckim Kołem Naukowym Myśli Społecznej i Politycznej SENEKA włączają się do akcji „Nie bij mnie - kochaj mnie!” organizowanej już po raz drugi przez WOŚP w całej Polsce 16 kwietnia 2014 roku.

W grudniu 2013 roku po raz pierwszy pluszaki czekały na przechodniów na przystankach, ulicach, parkach w Warszawie, Zielonej Górze, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Poznaniu i Zduńskiej Woli. Nie były to jednak zwykłe misie - każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Celem tej akcji, było zwrócenie uwagi przechodniów. Organizatorzy chcieli sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Liczyła się reakcja! Chcieli pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, REAGOWAĆ! Fundacja WOŚP tworząc “Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci.

W dniach od 7 do 11 kwietnia br. w głównym holu budynku PWSZ w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 zostaną wystawione specjalne kartony, w których będzie można zostawiać pluszaki.

Poszukujemy chętnych do  pomocy w dniach 14. 04 - 15. 04. 2014 r. przy przygotowywaniu maskotek oraz roznoszeniu ich do wybranych punktów na terenie Elblągu dnia 14.04.2014 r. Zainteresowanych pomocą prosimy o zgłoszenie się do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ulicy Zw. Jaszczurczego 17 (pokój 26).

LICZYMY NA WAS!

www.wosp.org.pl/historia_misia/

Aleksandra Thiede
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ i
  Wtorek, 08.04

  świetny pomysł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.