Sobota, 30.11.2024, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jak połączyć wszystkie kredyty w jeden kredyt konsolidacyjny?

19.05.2020, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak połączyć wszystkie kredyty w jeden kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to ogromna szansa na poprawienie płynności finansowej domowego budżetu. Dzięki niemu można na długo zapomnieć o kilku pożyczkach do spłacenia w różnych terminach i w różnych wysokościach. Połączenie kilku zobowiązań w jedno wymaga jednak spełnienia pewnych określonych wymagań, co stanowi dla niektórych zauważalną przeszkodę. Co w takim razie trzeba zrobić, żeby móc połączyć kredyt wiele różnych kredytów w jeden? Odpowiadamy!

 
Kredyt konsolidacyjny to rodzaj zobowiązania, który powstał z myślą o klientach banków. Ma za zadanie ułatwić zarządzanie zaciągniętymi zobowiązaniami oraz nie pozwolić na to, żeby klient wpadł w spiralę zadłużenia. Kredyt ten zwiększa również szansę, że bank odzyska pożyczone środki. Jeśli więc masz problem z regularnym spłacaniem rat kredytowych, często zapominasz o terminie płatności lub nie masz wtedy odpowiednio dużo środków na koncie, kredyt konsolidacyjny może być dla Ciebie dobrym wyjściem. 

 
Kredyt konsolidacyjny – gdzie zaciągnąć?

Kredyty konsolidacyjne dostępne są właściwie w każdym rozpoznawalnym banku. Niestety jednak różnią się warunki ich udzielania. W wielu placówkach  będziesz mógł skonsolidować jedynie zobowiązania bankowe. Konsolidacja nie obejmie więc pożyczek w parabankach czy rat spłacanych za sprzęt AGD. Jeśli to Twoje główne zadłużenie, powinieneś poszukać instytucji, która będzie w stanie je objąć. 

 
Kredyt konsolidacyjny możesz też teoretycznie zaciągnąć w firmie pożyczkowej. W takiej sytuacji będzie on mieć nazwę pożyczka konsolidacyjna. Jest to jednak dużo mniej korzystniejszy wybór. Większość firm pożyczkowych ma bowiem bardzo niekorzystne oprocentowanie. Zwykle korzystanie z ich konsolidacji jest więc absolutną koniecznością. Korzystają z niej osoby zadłużone, które nie mają już żadnych czas na kredyt konsolidacyjny w banku lub Ci, których zobowiązania nie mogą być objęte konsolidacją. 

 
Kredyt konsolidacyjny – jak to działa?
Kredyt konsolidacyjny w dzisiejszych czasach możesz zaciągnąć nawet przez internet. Żeby złożyć wniosek, nie musisz wychodzić z domu, ani nawet wstawać z kanapy. Jednak jego otrzymanie nie jest takie proste, jak na przykład otrzymanie pożyczki. Zazwyczaj konieczne jest zgromadzenie dokumentacji związanej z zaciągniętymi wcześniej zobowiązaniami. Ubieganie się o restrukturyzację kredytu będzie więc czasochłonne. Tym bardziej że przed udzieleniem konsolidacji bank bada od nowa Twoją zdolność kredytową. Powinieneś więc ubiegać się o kredyt konsolidacyjny z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. 

 
Kredyt konsolidacyjny – jakie warunki trzeba spełniać?
Kredyt konsolidacyjny skierowany jest wyłącznie do osób z odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Jednym z kluczowych czynników, które na nią wpływają, jest pozytywna historia kredytowa. To oznacza, że żadne z konsolidowanych zobowiązań nie może być przeterminowane. Wbrew pozorom więc kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych w banku nie istnieje. 

 
Wysoka zdolność kredytowa to jeden z elementów, który skutecznie utrudnia proces ubiegania się o konsolidację. Zaciągnięte zobowiązania już same w sobie powodują, że zdolność ta jest obniżona. Jeśli poza nimi masz inne duże wydatki, które obciążają miesięczny budżet domowy, możesz mieć jeszcze mniejsze szanse na udzielenie Ci kredytu konsolidacyjnego. Co zrobić w takiej sytuacji? Powinieneś zastanowić się, jak podnieść swoją zdolność kredytową. 

 
Kredyt konsolidacyjny – jak zwiększyć swoje szanse?
Kredyt konsolidacyjny możesz dostać szybciej, jeśli zwiększysz swoje zarobki lub zmniejszysz wydatki. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście otrzymanie nowej pracy, jednak nie każdy ma takie możliwości. Czasem wystarczy natomiast nie tyle zmiana zajęcia, co podjęcie się jakichś dodatkowych zajęć, które pozwolą dorobić po godzinach. Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, warto zoptymalizować koszty, które obciążają domowy budżet. Jak to zrobić? 

 
Niekiedy, żeby zmniejszyć wydatki, wystarczy podpisać korzystniejszą umowę z dostawcą internetu lub telefonu. Czasem trzeba na przykład zawiesić płatne studia czy przenieść dzieci z prywatnego przedszkola. Zazwyczaj jednak wystarczy znaczące zmniejszenie konsumpcji: ilości wizyt w restauracjach, kinie, czy wyjazdów wakacyjnych, a zdolność kredytowa może się podnieść. 
 

Kredyt konsolidacyjny – w jakim banku?
Kredyt konsolidacyjny dostępny jest w wielu bankach, chociaż ze względu na koronawirus ilość ofert może być ograniczona. Skąd w takim razie masz wiedzieć, jaki jest najlepszy kredyt konsolidacyjny? Kredyt ranking banków dostępny na Totalmoney.pl z pewnością ułatwi Ci znalezienie odpowiedzi na to pytanie. Znajdziesz w nim najbardziej aktualne oferty, wśród których warto wybrać jedną. Pamiętaj natomiast, że kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek może być trudniejszy do uzyskania. W wyjątkowych sytuacjach pytaj o niego nie w banku, ale w firmie pożyczkowej. 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.12574315071106