Ze szpitala miejskiego zniknie w nowym roku chirurgia ogólna i naczyniowa. Szpital wojskowy rezygnuje z ortopedii, a szpital wojewódzki – z psychiatrii. Dyrektorzy zgodnie zapewniają: pacjenci na tych zmianach nie ucierpią - pisze Dziennik Elbląski.
Pacjenci oddziału psychiatrycznego szpitala wojewódzkiego w czyste intencje inicjatorów zmian nie wierzą. Jak napisali w liście do redakcji są „zdesperowani, zawiedzeni i oszukani” zaskakującą decyzją dyrektorki placówki Elżbiety Gelert. (...)
Pacjenci nie powinni się czuć oszukani. Gdy szpital wojewódzki przystępował do kontraktowania usług na przyszły rok w jego ofercie wciąż znajdowało się prowadzenie oddziału psychiatrycznego. Cały czas trwały jednak rozmowy z Władysławem Królem, dyrektorem szpitala wojskowego. (...)
W szpitalu wojskowym pojawi się 40 dodatkowych „łóżek psychiatrycznych”. Dostępność pacjentów do tej usługi na pewno więc się nie pogorszy. – Dotychczas nasi pacjenci będą mogli kontynuować leczenie w oddziale psychiatrycznym w szpitalu wojskowym w Elblągu bądź w szpitalu psychiatrycznym we Fromborku, gdzie opiekę nad nimi będą sprawowali m.in. lekarze do końca roku zatrudnienia w naszej placówce – podkreśla Małgorzata Twardowska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
W szpitalu wojewódzkim drugi oddział ortopedii nie powstanie. – Nie ma takiej potrzeby – uważa Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ. – W skali miasta pieniędzy na ortopedię nie będzie, ani nie przybędzie. Kontrakt, który mógłby dostać szpital wojskowy będzie podzielony między nas i szpital wojskowy. Od początku roku w szpitalu wojewódzkim nie będzie nie tylko psychiatrii, ale i dziennego oddziału rehabilitacji. – Usługi w tym zakresie będzie świadczył szpital miejski – informuje Małgorzata Twardowska. (...)
W trakcie negocjowania z funduszem kontraktu na przyszły rok okazało się, że szpital miejski nie może w przyszłym roku utrzymać oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej. – Nie planowaliśmy likwidacji tego oddziału – zapewnia Wiesława Jastrząb, dyrektorka szpitala miejskiego. (...)
Niewykluczone, że od nowego roku, do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy szpitalu miejskim będzie się można dostać bez kolejki. Jeszcze w tym roku Rada Społeczna ma rozważyć możliwość odpłatnego świadczenia przez zakład usług. Dyrektor szpitala planuje utworzenie czterech miejsc komercyjnych: po dwa dla kobiet i mężczyzn. (...)
Więcej przeczytają Państwo w dzisiejszym wydaniu Dziennika Elbląskiego.
a co powstanie w zamian ?
Ja jednak nie mam zaufania do szpitala wojskowego. Szkoda, ze nasz tak fajny zreszta szpital zaczyna zamykac oddzialy, ktore moglyby sie przydac :(