Wczoraj, 5 marca, po dwudziestu latach trwania na elbląskiej antenie, Radio El zakończyło swoją działalność. Dotychczasowa rozgłośnia zostanie zastąpiona przez ogólnopolskie Radio ESKA.
Wielu z elblążan pamięta samo powstanie Radia EL. Miało to miejsce w czerwcu 1992 roku. Założycielem elbląskiej rozgłośni radiowej był Witold Werner. Pierwszym utworem, jaki zainicjował działanie Radia EL był kawalek zespołu Queen pt. „Radio Ga Ga”.
W latach dziewięćdziesiątych, Radio EL cieszło się bardzo dobrą renomą. Wielu wspomina, że ta rozgłośnia była naprawdę dobra, zamiast muzyki z kaset i płyt, słuchano właśnie Radia EL. Z biegiem lat wszystko zaczęło się zmieniać, niestety na gorsze. Stanowisko dotychczasowego szefa, Witolda Wernera, zajął Paweł Kasperczyk. Od tamtej pory nic już nie było takie jak wcześniej. Elbląska rozgłośnia straciła zainteresowanie słuchaczy. Odbiorniki elblążan zaczęły grać na innych częstotliwościach.
Obecnie, wszystko zdaje się dążyć w dobrą stronę. Na miejsce Radia EL wstąpiła ESKA. Jak wiadomo, rozgłośnia ta jest obok Radia Zet i RMF FM jedną z najbardziej znannych rozgłośni radiowych w Polsce. Obecnie posiada swoje oddziały w ponad czterdziestu miastach w kraju. Można więc śmiało powiedzieć, że słuchać jej może niemal każdy w Polsce.
Mieszkańcy naszego miasta nie muszą się jednak martwić o to, że Elbląg przestanie istnieć w radiowym świecie. W ramówce Radia ESKA mają się bowiem znaleźć lokalne wiadomości i serwisy dotyczące właśnie naszego miasta.
Radio ESKA jest organizatorem wielu imprez plenerowych, takich jak "Hity na czasie" czy "Eska Summer City". Rozgłośnia jest także znana z corocznych nagród muzycznych "Eska Music Awards". Osób, które chciałyby, żeby znane z pierwszych stron gazet gwiazdy muzyki rozrywkowej odwiedzały częściej nasze miasto, z pewnością jest wiele. Miejmy nadzieję, że Radio ESKA otworzy nasze miasto na pozytywne zmiany.
Ja bym tego nie śmiał określić mianem "przełomu" w Elblągu. Fakt, że Radio EL zakończyło swoją działalność świadczy tylko o słabości elbląskich, lokalnych mediów i słabości elbląskiej gospodarki. Więc nie przełom, a raczej przykład stagnacji. Radio EL było niezwykłym zjawiskiem w latach 90-tych - dla wielu z nas to był powód do dumy, że mamy swoje radio. Redakcja składała się ze świetnych dziennikarzy, którzy w radio rozpoczynali swoją przygodę z mediami. Radio było interaktywne, zasypywało konkursami, bawiło, wzruszało, było nasze. Więc jaki przełom ? Upadek!
znane z pierwszych stron gazet gwiazdy muzyki rozrywkowej NA PEWNO nie bedą odwiedzac wsi elblag bo nic tutaj nie ma, a cos jest ???
Nie wiem czy to przełom. Dla mnie to smutne i dołujące wydarzenie.
przełom to może być Dunajca, tutaj raczej mamy do czynienia z wykupem zwłok
Ja np bardzo lubiłem radio El w weekendowe wieczory audycje klubowe często puścili w dzień spokojną muze z poprzednich dekad ale niestety od jakiś dwóch lat trzeszczy szumi i nieda sie tego słuchać no niestety więc jak ma być eska o odbrej jakości odsłuchu z non stop hity na czasie to jestem za :)
Smutne. Radio EL miało swój niepowtarzalny klimat który napewno przeminie... Puszczali ciekawą muzyke której raczej nie usłyszymy w ogólnopolskiej stacji. Pozostana nam do znudzenia puszczane \"najlepsze przeboje\" czyli topowa rąbanka i odgrzewane starocie. Smutne...
Coś się kończy i coś się zaczyna i myślę, że to wyjdzie tylko na lepsze ;)
dokładnie mat popieram. EL miało słaby sygnał i szumiało. ważne, że coś się dzieje więc jest to przełom. Radio w Elblągu nie upadło tylko zostało przejęte jak wiele innych lokalnych rozgłośni. Zamiast marudzić to cieszcie się, że to Eska a nie np. radio z SrOlsztyna!!! haha. będzie dobrze może jakieś koncerty zorganizują u nas?
do gwe: Miast w Polsce jest 908. Elblag jest na pozycji 29. Wiec skoro twoim zdaniem Elblag to wiocha to co z pozostalymi 879 miastami?
a MAŁO to masz koncertów w elblagu? myslsiz ze eska georga majkela ci sprowadzi????? w elblagu masz multum koncertów oj nie wiecie co piszecie!